Arhīvs - Karjeras nedēļā var iepazīt nākotnes profesijas

Publicēts 2019. gada 14. oktobrī

No 14. līdz 18. oktobrim visā Latvijā norisinās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras sauklis šogad ir  “Ielogojies nākotnē”, rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē, kas nosaka nepieciešamību jau tagad attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū.

Karjeras nedēļas laikā Latvijas skolās un citās izglītības iestādēs notiek dažādi karjeras veidošanai veltīti pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas, kur tiks akcentēta mākslīgā intelekta un tehnoloģiju loma nākotnes profesijās.

Futurologu domas par nākotnes profesijām mēdz atšķirties, tomēr pasaules augstskolās un profesionālajās skolās jau ir pieejamas studiju programmas, kurās pirmo reizi var apgūt tādas profesijas, kā, piemēram:

Par karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kā laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos. 

Šogad Karjeras nedēļas pasākumi norisināsies 83 Latvijas pašvaldībās. Pasākumu programma pieejama tīmekļa vietnē: viaa.gov.lv/karjerasnedela, savukārt jaunumi - sociālajos tīklos:

Sekmīgu un aizraujošu Karjeras nedēļu visiem interesentiem!

Ieteikt rakstu