Latvijas Kultūras akadēmija - Muzeju un kultūras mantojuma studijas (plānota uzņemšana 2018./19. gadā) - Mag. studijas

Muzeju un kultūras mantojuma studijas (plānota uzņemšana 2018./19. gadā)
Uzņemšana:Uzņemšana 2018./19. gadā
Ieraksts atjaunots:2017-03-17
Programmas veidsMaģistra studiju programma
GrādsHumanitāro zinātņu maģistrs mākslās
Izglītības dokuments Maģistra diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 21.05.2019.
Programmas kods45212
 
Ilgums2 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti80
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai par maksu: 1900 EUR gadā (2017./18.)
 
Programmas aprakstsApakšprogrammas Muzeju un kultūras mantojuma studijas mērķis ir studējošo akadēmiskā un profesionālā izaugsme, sniedzot iespēju iegūt starptautiski aktuālas zināšanas un prasmes kultūras mantojuma saglabāšanā, pārvaldībā un muzeju darbībā.

Studiju apakšprogramma sniedz mūsdienīgu izpratni par kultūras mantojuma apzināšanas, izpētes, interpretācijas un saglabāšanas teorētisko pamatojumu, mantojuma pārvaldību un muzealizācijas procesiem. Studiju gaitā tiek iepazīta kultūras mantojuma institūciju un to skaitā muzeju darba specifika.

Maģistrantūras studijas piedāvā teorētiski sakņotas zināšanas saistīt ar praktisku pieredzi, kas gūstama kultūras mantojuma institūcijās un muzejos Latvijā, tai skaitā Latvijas Kultūras akadēmijas struktūrvienībās – E. Smiļģa Teātra muzejā un Rīgas Kino muzejā – un sadarbības organizācijās. Studijas ir piemērotas gan kultūras mantojuma institūciju un muzeju darbinieku profesionālajai pilnveidei, gan ikvienam interesentam, kas vēlas padziļināt zināšanas izvēlētajā studiju jomā vai savu darbību uzsākt kultūras mantojuma pētniecībā un saglabāšanā.

Studiju kursu docēšanā ir iesaistīti zinoši un profesionālās darbības ziņā pieredzējuši kultūras mantojuma un muzeoloģijas speciālisti Latvijā, savukārt starptautiski diskutētos muzeju darba un kultūras mantojuma jautājumos tiek pieaicināti viespasniedzēji no ārvalstīm.

Muzeju un kultūras mantojuma studiju kursus – tai skaitā muzeju un kultūras mantojuma teorija, muzeju krājuma un kultūras mantojuma saglabāšana, pārvalde un komunikācija, materiālā un nemateriālā kultūras mantojuma konceptualizācija tiesībās, muzeju darba organizācija, kultūras mantojuma digitalizācija, Latvijas senās vēstures pieminekļi u.c. – studējošie apgūst gan lekciju un semināru formā, gan piedaloties praktiskās nodarbībās kultūras mantojuma institūcijās, muzeju krātuvēs un ekspozīcijās, kā arī rīkotos studiju braucienos Latvijā un ārvalstīs.

Studiju procesa, kā arī pētniecības attīstībai Latvijas Kultūras akadēmija uzsākusi sadarbību ar Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, Latvijas Nacionālo kultūras centru un UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju. Studiju procesu pastāvīgi atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, un studiju ietvaros regulāri tiek rīkotas Latvijas un ārvalstu speciālistu vieslekcijas un veicināta studējošo iesaiste muzeju un kultūras mantojuma pārvaldības starptautiski un nacionāli aktuālajās norisēs.

Paralēli studijām maģistrantiem ir iespējas vienu semestri studēt kādā no ārvalstu sadarbības augstskolām ERASMUS+ programmas ietvaros, kā arī izmantot ERASMUS+ piedāvātās prakses iespējas kādā no Eiropas kultūras institūcijām.
Programmas mājaslapawww.lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/studijas/kategorija/muzeju-un-kulturas-mantojuma-studijas
Iepriekšējā izglītība, prasībasAugstākā akadēmiskā izglītība - bakalaura grāds. Iestājpārbaudījumi: tests angļu (vai vācu, vai franču) valodas zināšanu pārbaudei; tests zināšanu pārbaudei kultūras teorijā un vēsturē; pārrunas.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2017./2018. gadā: lasīt šeit
Informācijas diena: 18.03.2017. plkst. 12:00.
Dokumentu pieņemšana notiek 2017. gada 3.–8. jūlijā Latvijas Kultūras akadēmijā Rīgā, Ludzas ielā 24.
Augstskola
Ludzas iela 24, Rīga, LV-1003
Tel:67140175  Fax:67141012
E-pasts:info@lka.edu.lv  www.lka.edu.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2017./2018. gadā: lasīt šeit
Informācijas diena: 18.03.2017. plkst. 12:00.
Dokumentu pieņemšana notiek 2017. gada 3.–8. jūlijā Latvijas Kultūras akadēmijā Rīgā, Ludzas ielā 24.

Social Sharing

NIID Feedback Forms

Nosūtīt draugam

Lai norādītu vairākus adresātus, adreses jāatdala ar komatu. Piemērs: 'adrese1@ adrese1.lv,adrese2@ adrese2.lv'

Atradāt kļūdu