Jelgavas Amatu vidusskola - Komerczinības - Prof. vidējā izglītība pēc pamatizglītības

Komerczinības
Uzņemšana:Plānota uzņemšana 2019./20. gadā
Ieraksts atjaunots:2019-03-13
Programmas veidsProfesionālā vidējā izglītība pēc pamatizglītības - 3. PKL (3.līmeņa profesionālā kvalifikācija)
Profesionālā kvalifikācijaMazumtirdzniecības komercdarbinieks (3. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Diploms par profesionālo vidējo izglītību;
Licence / akreditācijaVairāk par licencēšanu/akreditāciju lasīt šeit
Programmas kods33341021
 
Ilgums4 gadi
Izglītības ieguves formaKlātiene
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts/ pašvaldības budžets
GrantsAudzēkņi saņem stipendiju
 
Programmas aprakstsProfesionālās izglītības programmas īstenošanai izsniegta licence arī darba vidē balstītu mācību formā.

Mazumtirdzniecības komercdarbinieks var strādāt tirdzniecības uzņēmumu struktūrdaļās, kas nodarbojas ar pircēju apkalpošanu, tirgus izpēti, reklāmu, personāla pārvaldi, projektu izstrādi un vadību, darba koordināciju, materiālo vērtību uzskaiti un kontroli. Komercdarbinieks var veikt tirgziņa, tirdzniecības konsultanta, darba organizatora un citus pienākumus mazumtirdzniecības uzņēmumā. Labi pārzina tirdzniecības tehnoloģisko procesu, pircēju apkalpošanas psiholoģiju. Var veikt sava un neliela kolektīva darba plānošanu, izpildi, izpildes kontroli un saimnieciskās darbības analīzi, pieņemt lēmumus, kas balstās uz zināšanām par tirgus ekonomikas likumsakarībām, LR likumdošanas prasību izpildi un radošu attieksmi pret profesionālu uzdevumu veikšanu.

Kas jāmācās:

Profesionālie mācību priekšmeti – uzņēmuma darbības mācība (mazumtirdzniecības darba organizācija, preču piegāde uzglabāšana un uzskaite, prečzinības un preču pārdošana (pārtikas preču prečzinības, nepārtikas preču prečzinības, preču pārdošanas tehnoloģija), lietišķā matemātika, grāmatvedība un nodokļi, finanses, vadības grāmatvedība, tirgzinību pamati, darba un saimnieciskās tiesības, statistikas pamati, lietišķā latviešu valoda un lietvedība, datortehnoloģijas, pārdošanas psiholoģija, lietišķā svešvaloda, komerczinību pamati. Vispārizglītojošie mācību priekšmeti – latviešu valoda un literatūra, svešvaloda, saskarsme, matemātika, lietišķā informātika, dabas zinības, vēsture, vides zinības, biznesa ekonomiskie pamati, ekonomiskā un sociālā ģeogrāfija. Praktiskās mācībās izglītības iestādē un prakse uzņēmumos. Iegūtā izglītība dod tiesības turpināt izglītību augstākas pakāpes izglītības programmās koledžās un augstskolās.
Iepriekšējā izglītība, prasības15 gadi, pamatizglītība
Profesionālās izglītības iestāde
Akadēmijas iela 25, Jelgava, LV-3001
Tel:63020305  Fax:63026175
E-pasts:avsk@izglitiba.jelgava.lv  www.javs.lv