Latvijas Universitāte - Radiogrāfija - Prof. bak. studijas

Radiogrāfija
Uzņemšana:Uzņemšana 2019./20. gadā
Ieraksts atjaunots:2019-08-26
Programmas veidsProfesionālā bakalaura studiju programma
GrādsProfesionālais bakalaurs radiogrāfijā
Profesionālā kvalifikācijaRadiogrāfers (5. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Profesionālā bakalaura diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2021.
Programmas kods42722
 
IlgumsPersonām, kas ieguvušas 1. līmeņa profesionālo augstāko izglītību un kvalifikāciju "Radiologa asistents" - 1 gads.
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti160
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksa2950 EUR gadā (2019./20.)
GrantsLasīt šeit: https://www.lu.lv/gribustudet/stipendijas-un-krediti/stipendijas/
 
Programmas aprakstsStudiju programmas tiek īstenota kompetentu, mūsdienu prasībām atbilstošu, multiprofesionālu radiogrāferu sagatavošanai darbam ar modernām digitālām tehnoloģijām. Programmas apguves gaitā studenti iegūst prasmes pacientu aprūpē radioloģijā un staru terapijā, strādājot dažādās medicīnas aprūpes iestādēs Latvijā. Speciālistu sagatavošana notiek saskaņā ar radiogrāfera profesijas standartu, nodrošinot studējošo personības attīstību.

Studiju programma piedāvā iegūt zināšanas un prasmes diagnostiskās radioloģijas, datortomogrāfijas, magnētiskās rezonanses, radionuklīdās diagnostikas, ultrasonogrāfijas, kā arī kodolterapijas un staru terapijas procedūru veikšanā. Studenti apgūst zināšanas par radioloģiskajiem izmeklējumiem, par profesionālās darbības kvalitāti un sadarbību ar ārstiem radiologiem un medicīnas fiziķiem. Pabeidzot studijas students spēj izvērtēt iegūstamo diagnostisko attēlu un veicamo procedūru kvalitāti, pārzina un spēj pielietot radiācijas drošības un aizsardzības pasākumus, tādejādi pasargājot gan pacientu, gan arī sev apkārtējos no jonizējošā starojuma iedarbības.

Studiju programma paredz praksi vadošo ārstniecības iestāžu radioloģijas nodaļās. Prakses laikā students apmācīttiesīga speciālista uzraudzībā praktiski pielieto iegūtās zināšanas, veicot diagnostiskos izmeklējumus un terapijas procedūras.

Iespējams noteiktu studiju peridodu pavadīt ārvalstu sadarbības universitātēs Erasmus+ apmaiņas programmas ietvarā .

Studiju programmas absolventi strādā dažādās ārstniecības iestādēs – slimnīcās, veselības aprūpes centros, doktorātos, privātpraksēs un ir iespēja specializēties ne tikai diagnostiskās radioloģijas metodēs, bet arī radionuklīdajā diagnostikā un staru terapijā.
Programmas mājaslapawww.lu.lv/studijas/fakultates/medicinas-fakultate/bakalaura-limena-studijas/radiografija
Iepriekšējā izglītība, prasības2019./20. gadā uzņem personas, kas ieguvušas 1. līmeņa profesionālo augstāko izglītību un kvalifikāciju "Radiologa asistents" ar iespēju uzsākt studijas 7. semestrī (4. studiju gads).
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumus studiju programmās 2020./2021. gadā lejupielādēt šeit
Augstskola
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1586
Tel:67034444
E-pasts:lu@lu.lv  www.lu.lv