Rīgas Juridiskā augstskola - Starptautiskās un Eiropas tiesības - Doktora studijas

Starptautiskās un Eiropas tiesības
Ieraksts atjaunots:2019-10-22
Programmas veidsDoktora studiju programma
GrādsDoktora grāds tiesību zinātnē (Doctor of Juridical Science) ar specializāciju starptautiskajās un Eiropas tiesībās
Izglītības dokuments Doktora diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2020.
Programmas kods51380
 
Ilgums3 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti120
Mācību valodaangļu (EN)
Mācību/studiju maksaRJA un Kopenhāgenas Universitātes budžeta vietas
GrantsIespēja pretendēt uz RJA stipendiju
 
Programmas apraksts2019./20. gadā pieteikšanās doktorantūras programmai nenotiek.

RJA sadarbībā ar Kopenhāgenas Universitātes Juridisko fakultāti īsteno kopīgu doktora studiju programmu. Pabeidzot studijas, doktorantam tiek piešķirts abu augstskolu izdots kopīgs tiesību zinātņu doktora grāds. Doktora grāda ieguvējs ir tiesīgs pretendēt uz pasniedzēja vietu RJA atkarībā no pieejamajām vakancēm.

Doktora studiju programmas mērķauditorija ir maģistra grāda ieguvēji, kas vēlas turpināt studijas starptautisko un Eiropas Savienības tiesību jomā. Studijas programmā ilgst trīs gadus pilna laika klātienē, un studiju vietas tiek pilnībā finansētas. Šobrīd programmā nav pieejamas studiju vietas par maksu un iespēja studēt nepilna laika klātienē vai attālināti (tālmācībā).

Doktoranti tiek izvērtēti un izraudzīti ikgadēja konkursa ietvaros, ievērojot pieejamo finansējumu. Pēc imatrikulācijas doktoranti tiek pieņemti darbā RJA kā pētnieki uz studiju laiku, taču tiek iesaistīti pētnieciskajā darbā abās augstskolās un pavada vienādu laiku Rīgā un Kopenhāgenā.

Katram doktorantam tiek nozīmēti promocijas darba vadītāji no RJA un Kopenhāgenas Universitātes Juridiskās fakultātes, lai vadītu promocijas darbu, kas pēc tā pabeigšanas tiks iesniegts vērtēšanas komisijai, un konsultētu tā izstrādes procesā. Katram doktorantam ir jāapgūst arī īpaši veidota programma, kurā tiek pasniegti attiecīgo nozaru kursi un vispārīgie zinātniskās pētniecības principi. Papildus minētajam doktoranti arī vada lekcijas savas pētniecības jomā.

Konkurss uz doktora studiju programmu parasti tiek izsludināts RJA mājas lapā. Šogad pieteikšanās ir noslēgusies, pieteikšanās termiņš - 2016.gada 1.oktobris.
Programmas mājaslapawww.rgsl.edu.lv/lv/studijas/apraksts
Iepriekšējā izglītība, prasībasMaģistra grāds tiesībzinātņu jomā; pretendentiem, kuri iepriekš nav studējuši angļu valodā, jāuzrāda angļu valodas zināšanas apliecinošs starptautisks sertifikāts (IELTS, TOEFL)
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi un pieteikšanās studijām 2020./2021. gadam: lasīt šeit
Augstskola
Rīgas Juridiskā augstskola
Strēlnieku iela 4 k-2, Rīga, LV-1010
Tel:67039230
E-pasts:office@rgsl.edu.lv  www.rgsl.edu.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi un pieteikšanās studijām 2020./2021. gadam: lasīt šeit