Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāle - Māszinības (koledžu absolventiem ar māsas kvalifikāciju) - Prof. studijas pēc koledžas

Māszinības (koledžu absolventiem ar māsas kvalifikāciju)
Uzņemšana:Uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2020-04-14
Programmas veidsProfesionālā bakalaura vai profesionālā studiju programma pēc koledžas(42 44)
GrādsProfesionālais bakalaurs veselības aprūpē
Profesionālā kvalifikācijaMedicīnas māsa (5. PKL)
Izglītības dokuments Profesionālā bakalaura diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 08.05.2023.
Programmas kods42723
 
Ilgums1 gads
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti40
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai maksas: 1600 EUR gadā (2020./21.)
 
Programmas aprakstsProgrammas mērķis ir veicināt Latvijā valsts ekonomiskajām un sociālajām vajadzībām atbilstošas pacientu aprūpes sistēmas izveidošanu, nodrošinot to ar kvalificētiem speciālistiem — māsām.

Studijas notiek piemērotās lekciju un nodarbību telpās, laboratorijās, slimnīcu nodaļās un studiju centros. Studiju laikā tiek nodrošināta brīvpieeja studiju e-resursiem, piemēram, e-grāmatām, video, zinātniskajām datubāzēm un citiem pasaules līmeņa e-resursiem.

Klīnisko studiju kursu praktiskās nodarbības iziesi Baltijā modernākajā simulāciju tehnoloģiju centrā, kur imitētā vidē precīzi apgūsi māsu praksē nepieciešamās klīniskās prasmes, sākot ar vienkāršām manipulācijām (vēnu punkcijas, injekcijas, zondēšana, elpošanas un dzirdes sistēmu pārbaude, mākslīgā elpināšana, šuvju uzlikšanu u. tml.), līdz pat sarežģītām ķirurģiskām operācijām un pat dzemdību pieņemšanai. Šīs praktiskās simulācijas ļaus uzlabot klīniskās prasmes, iemācīs tev darbu komandā un stiprinās tavas komunikācijas prasmes un pašpaļāvību. Viss minētais būs svarīgs situācijā, kad saskarsies ar reāliem pacientiem.

Darba iespējas pēc studijām
Medicīnas māsas strādā veselības aprūpes iestādēs un sabiedrībā veselības jomā, patstāvīgi veicot pacientu aprūpi, piedaloties ārstniecībā, vadot pacientu aprūpes darbu, izglītojot pacientus, viņu ģimenes locekļus, aprūpes komandas locekļus un sabiedrību. Māsas strādā klīnikās, ģimenes ārsta praksēs un veselības centros, privātpraksēs, doktorātos, kā arī institūcijās, kas koordinē pacientu aprūpi.
Programmas mājaslapawww.rsu.lv/studiju-programma/maszinibas-0
Iepriekšējā izglītība, prasības1. līmeņa profesionālā augstākā izglītība (120 KP apjomā, 3 gadi) un kvalifikācija – māsa. CE lativešu valodā, matemātikā un svešvalodā (vai starptautiskas testēšanas institūcijas pārbaudījuma dokuments); profesionālās piemērotības pārbaudījums (OSPPP).
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2020./2021. gadā: lejupielādēt šeit
Augstskola
Iepriekšējais nosaukums:Liepājas Medicīnas koledža
Riņķu iela 24/26, Liepāja, LV-3405
Tel:63442119; 63484632
E-pasts:dita.role@rsu.lv  www.rsu.lv/fakultates/liepajas-filiale
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2020./2021. gadā: lejupielādēt šeit