Latvijas Mākslas akadēmija - Funkcionālais dizains - Mag. studijas

Funkcionālais dizains
Uzņemšana:Uzņemšana 2024./25. gadā
Ieraksts atjaunots:2024-02-16
Programmas veidsMaģistra studiju programma - 7. LKI (2. cikls, programma ar kodu 45)
GrādsHumanitāro zinātņu maģistra grāds dizainā
Izglītības dokuments Maģistra diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 18.01.2030.
Programmas kods45211
 
Ilgums2 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti80
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
 
Programmas aprakstsAkadēmiskā maģistra augstākās izglītības programmas "Māksla" Dizaina nodaļas apakšnozare "Funkcionālais dizains".

Maģistra programma Dizaina nodaļā aptver nozares plašo un starpdisciplināro lauku. Neatkarīgi no izvēlētās apakšnozares, studijas dizaina programmā rosina specializēties vienā no trīs virzieniem, kas tiek atpazīti kā 3P – no konceptuālu produktu izstrādes Produktu dizainā, inovācijām procesos un pakalpojumos Procesu dizainā, līdz akadēmiskai un praktiskai Pētniecībai dizainā.

Produktu dizains – inovācijas materiālā, jaunu fizisku vai digitālu produktu izstrāde, turpinot aizsāktos praktiskos pētījumus vai radot jaunus, sadarbībā ar Latvijas Mākslas Dizaina un/vai Vizuāli plastiskās mākslas apakšnozarēm, vai citām augstskolām materiālu zinātnēs.

Procesu dizains – ieskats laikmetīgajās procesu un nemateriālā dizaina jomās (komunikāciju dizains, pakalpojumu dizains, spekulatīvais dizains, informācijas dizains, sociālais dizains, pieredzes dizains), integrējot studentus dažādu citu nozaru un industriju procesos un problēmu risināšanā.

Pētniecība dizainā – dizaina nozares analīze, kritika, nozares stratēģisko procesu veicināšana, vēstures fiksācija, vai pētniecība ar dizaina metodēm, sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures un teorijas apakšnozarēm.

Maģistra darba izstrāde Dizaina programmā ir atkarīga no studējošā izvēlētās specializācijas kādā no PPP virzieniem.

Izvēloties Produktu dizaina jomu, studiju rezultātā maģistrants izstrādā pētniecībā balstītu maģistra darbu dizaina jomā, ar komercializācijas potenciālu vai augstu māksliniecisko vērtību.

Ja studējošais izvēlas specializāciju Procesu dizainā, studiju rezultātā top pētniecība balstīts maģistra darbs procesu dizainā, izmantojot starpdisciplināru pieeju un pielietojot dizaina stratēģisko komponenti visdažādākajās jomās.

Specializējoties Pētniecības jomā, maģistra darbs tiek veidots kā akadēmisks pētījums, kur pētniecībā tiek izmantots dizaina process un metodes, vai arī tiek veikta pētniecība pašā dizaina nozarē.
Programmas mājaslapawww.lma.lv/studijas/studiju-nozares/funkcionalais-dizains
Iepriekšējā izglītība, prasībasHumanitāro zinātņu bakalaura grāds mākslās, otrā līmeņa augstākā izgītība mākslās vai tai pielīdzināma izglītība. Iestājpārbaudījums – maģistra darba tēmas pieteikumu konkurss. Papildu nosacījumi - personām, kurām izglītības dokumentā nav vērtējuma mākslas vēsturē un Latvijas mākslas vēsturē, ir jāpiedalās pārrunas, kurās, apzinot reflektanta zināšanas, tiek noteikts (pēc attiecīgās apakšnozares vadības rekomendācijām), kādi mākslas vēstures kursu moduļi reflektantam ir papildus jāapgūst 1. studiju gadā, to saskaņojot ar programmas vadītāju/direktoru.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2024./2025. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Iestādes tips:Mākslu un kultūras universitāte
Kalpaka bulvāris 13, Rīga, LV-1867
Tel:67332202
E-pasts:info@lma.lv  www.lma.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2024./2025. gadā: lasīt šeit