Latvijas Mākslas akadēmija - Scenogrāfija - Mag. studijas

Scenogrāfija
Uzņemšana:Uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2019-12-13
Programmas veidsMaģistra studiju programma
GrādsHumanitāro zinātņu maģistrs mākslās
Izglītības dokuments Maģistra diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2022.
Programmas kods45211
 
Ilgums2 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti80
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
 
Programmas aprakstsAkadēmiskā maģistra augstākās izglītības programmas "Māksla" Audio-vizuālās mediju mākslas nodaļas apakšnozare "Scenogrāfija".

Apraksts

Scenogrāfijas apakšnozare sagatavo māksliniekus, kas nodarbojas ar telpas mākslinieciskā tēla risinājumiem teātra, operas, baleta un citām izrādēm. Mērķis - iemācīt studentiem vizualizēt ideju, kas balstīta dramaturģiskā tekstā, scenārijā un/vai kopīgi ar izrādes vai pasākuma režisoru veidotā koncepcijā. Scenogrāfa uzdevums – izrādes tēmu paust skatuviskā valodā lietojot vizuālās mākslas pamatlīdzekļus. Scenogrāfijas studenti mācās ar dažādām jaunrades metodēm objektīvo telpu padarīt par subjektīvi uztveramu mākslas darbu. Studiju gaitā tiek apgūti teātra skatuves vizuālo risinājumu pamatprincipi – telpiskās un plaknes kompozīcijas mijiedarbība. Tiek meklēti paņēmieni, kuri palīdz poetizēt attiecības starp cilvēku un telpu, rakstīto vārdu , priekšmetu, krāsu, gaismu, materiālu, faktūru.Dažādi kombinējot šos elementus, poetizējot to attiecības, tiek sasniegts galvenais scenogrāfijas mērķis – teātra telpas mākslinieciskais tēls.
Programmas mājaslapawww.lma.lv/studijas/studiju-nozares/scenografija
Iepriekšējā izglītība, prasībasHumanitāro zinātņu bakalaura grāds mākslās, otrā līmeņa augstākā izgītība mākslās vai tai pielīdzināma izglītība. Iestājpārbaudījums – maģistra darba tēmas pieteikumu konkurss. Papildu nosacījumi - personām, kurām izglītības dokumentā nav vērtējuma mākslas vēsturē un Latvijas mākslas vēsturē, ir jāpiedalās pārrunas, kurās, apzinot reflektanta zināšanas, tiek noteikts (pēc attiecīgās apakšnozares vadības rekomendācijām), kādi mākslas vēstures kursu moduļi reflektantam ir papildus jāapgūst 1. studiju gadā, to saskaņojot ar programmas vadītāju/direktoru.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2020./2021. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Kalpaka bulvāris 13, Rīga, LV-1867
Tel:67332202  Fax:67228963
E-pasts:info@lma.lv; lma@latnet.lv  www.lma.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2020./2021. gadā: lasīt šeit