Latvijas Universitāte - Persiešu (farsi) valoda (I un II daļa) - Pieaugušo neformālā izglītība

Persiešu (farsi) valoda (I un II daļa)
Ieraksts atjaunots:2018-10-10
Programmas veidsProfesionālā izaugsme un personīgā attīstība (pieaugušo neformālā izglītība)
Izglītības dokuments Sertifikāts;
Licence / akreditācijaVairāk par licencēšanu/akreditāciju lasīt šeit
 
Ilgums34 nodarbības (I daļa); 32 nodarbības (II daļa)
Izglītības ieguves formaKlātiene
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksa320 EUR - katra daļa; studentiem 264,46 EUR (summu iespējams maksāt divās daļās) (2018.g.)
 
Programmas aprakstsPersiešu valoda (pašnosaukums – farsī) ir viena no senākajām pasaules valodām. Tā ir mūsdienu Irānas (Senās Persijas) valsts valoda, kur tajā runā ap 78 milj. iedzīvotāju. Apgūstot persiešu valodu, var saprasties arī ar afgāņiem, kuri runā darī valodā, un tadžikiem, kas runā tadžiku valodā. Šīs abas valodas pieder pie irāņu valodu grupas, kas savukārt ir indoeiropiešu saimes valoda. Tātad – persiešu valoda ir radniecīga arī latviešu, lietuviešu, slāvu valodām, kas lielā mērā atvieglo tās apguvi.

Persiešu (farsi) valodas I programmas mērķis ir 34 nodarbībās (katra 90 min) apgūt arābu (persiešu) alfabētu – lasīšanas un rakstīšanas iemaņas; iemācīties veidot vienkāršus teikumus apgūtās leksikas apjomā, izmantojot galvenokārt piederības darbības vārdu „dāšten” un darbības vārdu „būden”; klausoties valodas nesēja ierunātu tekstu, sadzirdēt, atkārtot un uzrakstīt dzirdēto. Kursa beigās būs iespēja lasīt atsevišķas Omara Haijāma četrrindes oriģinālā, tulkot tās un salīdzināt ar atdzejojumiem latviešu, krievu, angļu, franču valodā. Kursu pabeidzot, klausītāji būs apguvuši arābu-persiešu alfabētu, obligātās persiešu valodas pieklājības un uzrunas formas, pratīs risināt vienkāršu sarunu, kā arī lasīt un tulkot vienkāršus tekstus apgūtās leksikas apjomā.

Persiešu (farsi) II valodas kursa mērķis ir iemācīt klausītājus raiti runāt persiešu valodā par vienkāršām tēmām. Iepazīstināt klausītājus ar atsevišķām Omara Haijāma četrrindēm, dodot iespēju salīdzināt oriģinālu ar atdzejojumiem latviešu, angļu, krievu un franču valodā. Turpināt padziļinātu gramatikas apguvi, klausīšanās, runāšanas un rakstīšanas iemaņu pilnveidi.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumus studiju programmās 2019./2020. gadā lejupielādēt šeit
Augstskola
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1586
Tel:67034444
E-pasts:lu@lu.lv  www.lu.lv
Norises vieta(s) vai fakultāte(s):
Latvijas Universitātes Starptautiskais Indijas studiju institūts
Baznīcas iela 5, Rīga, LV-1010
Tel:24821433
E-pasts:indija@lu.lv  www.luindija.lv

Social Sharing