Latvijas Kultūras akadēmija - Režija un aktiera meistarība skatuves mākslas kolektīvu vadītājam - Prof. pilnveide

Režija un aktiera meistarība skatuves mākslas kolektīvu vadītājam
Ieraksts atjaunots:2020-07-07
Programmas veidsProfesionālās pilnveides izglītība (20P vai 30P)
Izglītības dokuments Profesionālās pilnveides izglītības apliecība;
Licence / akreditācijaProgramma ir licencēta 11.08.2015.
Programmas kods30P212121
 
Ilgums160 stundas (4 sesijas pa 40 stundām)
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksa340 EUR par programmu (85 EUR par sesiju) (2020.g.)
 
Programmas aprakstsProgrammas mērķis: Paplašināt zināšanas un padziļināt izpratni par režijas un aktiera mākslas teorētiskajiem un praktiskajiem pamatprincipiem, attīstīt prasmes un iemaņas šo principu piemērošanai darbā ar skatuves mākslas kolektīviem.

Mērķauditorija: Skatuves mākslas kolektīvu vadītāji un dalībnieki; skolēnu interešu izglītības jomā strādājošie u.c.

Darbs plānots 4 sesijās (katra sesija – 5 dienas – 40 stundas). Sesiju laikā paredzētas lekcijas un praktiskās nodarbības. Vienas nodarbības ilgums – 90 min. Nodarbības plānotas darba dienas laikā no plkst. 10:00–17:00.

Studiju norises vietas: Rīga, Latvijas Nacionālais Kultūras centrs (Pils iela 4), E.Smiļģa muzejs (E.Smiļģa iela 37/39), LKA teātra mājā „Zirgu Pasts” (Dzirnavu iela 46).

Profesionālās pilnveides kursu saturs pakļauts režijas un aktiera mākslas tematiskajai dominantei, kā primāro izvirzot kursu dalībnieku teorētisko un praktisko iemaņu pilnveidi, spējot darboties radošajā procesā un ar profesionālu izpratni analizēt gan sevis, gan kolēģu paveikto. Par katras 40 stundu sesijas apjoma gala formātu un saturiskajām niansēm atbild konkrētās sesijas režijas un aktiera mākslas pedagogs, tādēļ skatuviskās runas un skatuves kustības (dejas) nodarbību saturs tiks saskaņots ar ikreizējās sesijas režijas un aktiera mākslas uzdevumiem.

Katrā sesijā tiks ietverta noteiktajai tematikai pakļautu scenogrāfisko un audiālo radošo uzdevumu potenciālo risinājumu analīze un estētisko nosacījumu izklāsts.

Kursu ietvaros paredzētas lekcijas par radoši iezīmīgiem veikumiem laikmetīgajā teātrī un teātra vēsturē, analizējot novitātes, iestudējumu māksliniecisko paņēmienu kopumu un atsevišķu skatuves mākslinieku radošo veikumu.

Pēc programmas absolvēšanas saņem apliecību par LKA profesionālās pilnveides programmas "Režija un aktiermeistarība skatuves mākslas kolektīvu vadītājiem" apguvi.

Lai iegūtu sertifikātu, kursu dalībniekiem jāpiedalās visās 160 stundās, kā arī jāveic patstāvīgo radošo darbu uzdevumi, kurus formulē režijas un aktiera mākslas pedagogs.

Par atsevišķu kursu sesiju apguvi absolvents saņem apliecību par apgūtajiem kursiem.
Programmas mājaslapalka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/talakizglitiba/rezija-un-aktiermeistariba
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2020./2021. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Ludzas iela 24, Rīga, LV-1003
Tel:67140175
E-pasts:admin@lka.edu.lv  www.lka.edu.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2020./2021. gadā: lasīt šeit