Rīgas Stradiņa universitāte - Starptautiskā pārvaldība un diplomātija - Mag. studijas

Starptautiskā pārvaldība un diplomātija
Status:Jauna programma!
Uzņemšana:Uzņemšana 2018./19. gadā
Ieraksts atjaunots:2018-08-22
Programmas veidsMaģistra studiju programma
GrādsSociālo zinātņu maģistrs starptautiskajās attiecībās un diplomātijā
Izglītības dokuments Maģistra diploms;
Licence / akreditācijaLicencēta jauna studiju programma, iekļauta akreditētajā studiju virzienā, akred. līdz 06.06.2019.
Programmas kods45310
 
Ilgums2 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti60
Mācību valodaangļu (EN)
Mācību/studiju maksaRSU budžets vai par maksu: 2400 EUR gadā (2018./19.)
 
Programmas aprakstsStudiju programmas mērķis

Nodrošināt augstvērtīgas studijas par starptautiskās pārvaldības un diplomātijas institūcijām un procesiem. Šo divu disciplīnu balansa ietvaros programma nodrošinās studentiem iespēju specializēties plaša spektra starptautisko attiecību jautājumos, kas ļaus viņiem strādāt par nozares speciālistiem dažādās starptautiskās organizācijās un kopā ar politikas veidotājiem pasaulē ar mērķi analizēt starptautiskās pārvaldības un diplomātijas izpausmes. Šis grāds arī sagatavos programmas beidzējus doktorantūras studiju un pētniecības iespējām vai nu starptautiskajās attiecībās vai politikas zinātnē.

Programmas uzdevumi

Sniegt zināšanas par starptautiskās pārvaldības teorijām un diplomātiju, kā arī dažādiem starptautisko attiecību jautājumiem, t. sk. pasaules vēstures aspektiem (ar īpašu uzsvaru uz karu un diplomātijas vēsturi), starptautiskās ekonomijas un starptautisko likumu nozīmi globālās pārvaldības jautājumos.

Sniegt zināšanas par dažādiem pasaules reģioniem un starptautisko attiecību aspektiem, īpašu uzsvaru liekot uz mazu valstu starptautiskās politikas iespējām.

Sniegt zināšanas par dažādām politiskajām ideoloģijām un doktrīnām, kas veido globālo politisko spēlētāju rīcību. Ņemot vērā struktūrvienībā iesaistīto docētāju zinātniskās aktivitātes un padziļināto izpratni par Krieviju un postkomunistiskajām valstīm, īpašs uzsvars tiks likts uz Krieviju un tās nozīmi pasaules politikā.

Sniegt zināšanas par neformālās globālās pārvaldības praksi un to, kā globālie faktori sadarbojas caur neformāliem tīkliem, lai sasniegtu savus mērķus un to, kā tas ietekmē jautājumus, kas skar dažādus globālus izaicinājumus, piemēram, miera uzturēšanu, politikas veidošanu un tās institucionālo implementāciju.

Iemācīt veikt patstāvīgus zinātniskos pētījumus, kas demonstrētu studentu spēju kritiski domāt, kā arī spēju analizēt, izvērtēt un prognozēt politisko procesu attīstību.
Programmas mājaslapawww.rsu.lv/studiju-iespejas/magistra-studijas/studiju-programmas/starptautiska-parvaldiba-un-diplomatija
www.rsu.lv/eng/study-here/post-graduate/international-governance-and-diplomacy
Iepriekšējā izglītība, prasībasSociālo un / vai humanitāro zinātņu bakalaura grāds (lai studētu šajā programmā, pēc absolvēšanas kopējam bakalaura un maģistra studiju ilgumam jābūt ne mazākam par pieciem gadiem, tātad pirms iestāšanās jau aizvadīto studiju ilgumam ir jābūt ne mazākam par 3,5 gadiem). Ja akadēmiskais bakalaura vai 2. līmeņa profesionālā bakalaura grāds (vai tai pielīdzināta izglītība), kas iegūta valsts akreditētā studiju programmā, ir citās zinātnēs – pārrunas ar programmas vadītāju. Angļu valodas zināšanu līmeni (kas atbilst CERF C1 līmenim) pierādošs sertifikāts (vai atbilstošs IELTS, TOEFL, GCSE, GCE, Cambridge First Certificate in English, Cambridge Certificate in Advanced English - skat. programmas mājaslapā); iestājpārbaudījums - eseja angļu valodā.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi pamatstudiju programmās 2018./2019. gadā: lasīt šeit

Uzņemšanas noteikumi maģistra studiju programmās 2018./2019. gadā: lasīt šeit

Uzņemšanas noteikumi doktora studiju programmās 2018./2019. gadā: lejupielādēt šeit

Uzņemšanas noteikumi rezidentūrā 2018./2019. gadā: lejupielādēt šeit
Augstskola
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
Tel:67409105; 67409075; 67409076 (studentu serviss)
E-pasts:infocentrs@rsu.lv; rsu@rsu.lv  www.rsu.lv
Norises vieta(s) vai fakultāte(s):
Rīgas Stradiņa universitātes Eiropas studiju fakultāte
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
Tel:67409161
E-pasts:esf@rsu.lv  www.rsu.lv/fakultates/eiropas-studiju-fakultate

Social Sharing