Latvijas Kultūras akadēmija - Starpkultūru sakari (Latvija – Austrumāzija) (uzņemšanas laiks tiks precizēts) - Bak. studijas

Starpkultūru sakari (Latvija – Austrumāzija) (uzņemšanas laiks tiks precizēts)
Ieraksts atjaunots:2017-03-17
Programmas veidsBakalaura studiju programma
GrādsHumanitāro zinātņu bakalaurs mākslās
Izglītības dokuments Bakalaura diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 21.05.2019.
Programmas kods43212
 
Ilgums4 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti160
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai par maksu: 1900 EUR gadā (2017./18.)
 
Programmas aprakstsProgrammas "Mākslas" apakšprogramma "Starpkultūru sakari" (Latvija - Austrumāzija)

Specializācijas mērķis ir sagatavot starpkultūru komunikācijas speciālistus ar izpratni par pasaules daudzveidību, radošu pieeju problēmsituāciju risināšanā, sagatavot vidutājus starp Latvijas un specializācijas reģiona kultūrām . Sagatavot speciālistus darba uzdevumiem sadarbībai ar Austrumāzijas valstīm, sevišķi ar ĶTR, Japānas, Taivānas un Dienvidkorejas sadarbības partneriem gan kultūras, ekonomikas vai politikas jomās, veicināt tam nepieciešamo, uz valodas prasmēm un citām komunikatīvām spējām balstīto kultūras kompetenci.

2016. gadā pirmo reizi Latvijas Kultūras akadēmija uzņem studentus specializācijā Starpkultūru sakari Latvija-Austrumāzija. Lai studētu, nav nepieciešamas ķīniešu, japāņu, korejiešu vai ķīniešu literārās valodas priekšzināšanas. Pirmos divus gadus studenti intensīvi apgūst ķīniešu literāro valodu: integrētā kursa ietvaros studenti mācās gan ķīniešu literārās valodas tradicionālo rakstību, stilistiku, leksiku, gan arī studē senās un tradicionālās Ķīnas kultūras aspektus, kas ir ietekmējuši citu reģiona kultūru attīstību. Jau otrajā semestrī studenti sāk mācīties Austrumāzijas kultūrģeogrāfiju. Sākot no trešā semestra seko ar reģiona svarīgākajām valstīm (Koreja, ĶTR, Japāna, Taivāna) saistītas reģiona studijas un izvēlētās modernās valodas (japāņu, korejiešu vai ķīniešu) apguve. Tradicionālās didaktikas metodes tiek kombinētas ar praktiskās kultūras kompetences apgūšanu (piem. pieklājības kultūra, biznesa etiķete, ēšanas kultūra, folkloras, mākslas, manga, karaoke, k-pop utml.). Sestajā un septītajā semestrī studenti apgūst tulkošanas metodiskos pamatus, vienlaicīgi notiek sistemātiskas Latvijas un reģiona valstu kultūras sakaru studijas.

Apmaiņas studijas atbalsta vairākās Austrumāzijas valstu augstākās izglītības iestādes, kā piem. ĶTR Konfūcija institūts, dažas Dienvidkorejas, Taivānas un Japānas universitātes, uz kuru piedāvātām stipendijām studenti varēs pieteikties, kā arī visu četru valstu rīkotie ikgadējie valodas konkursi, kuru uzvarētāji saņems ceļojuma un studiju stipendijas.

Vēstniecības, starptautiskās organizācijas, valsts iestādes, ārzemju firmu pārstāvniecības Latvijā, nekustamo īpašumu sektors, tulkošana, tūrisms – tās ir tikai dažas no jomām, kurās var strādāt Starpkultūru sakaru apakšprogrammas specializāciju absolventi.
Programmas mājaslapawww.lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/studijas/bak1/starpkulturu-sakari-latvija-austrumazija
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība; CE latviešu valodā un litaratūrā, un svešvalodā (angļu vai vācu, vai franču); domraksts par literārām tēmām.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2017./2018. gadā: lasīt šeit
Informācijas diena: 18.03.2017. plkst. 12:00.
Dokumentu pieņemšana notiek 2017. gada 3.–8. jūlijā Latvijas Kultūras akadēmijā Rīgā, Ludzas ielā 24.
Augstskola
Ludzas iela 24, Rīga, LV-1003
Tel:67140175  Fax:67141012
E-pasts:info@lka.edu.lv  www.lka.edu.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2017./2018. gadā: lasīt šeit
Informācijas diena: 18.03.2017. plkst. 12:00.
Dokumentu pieņemšana notiek 2017. gada 3.–8. jūlijā Latvijas Kultūras akadēmijā Rīgā, Ludzas ielā 24.

Social Sharing

NIID Feedback Forms

Nosūtīt draugam

Lai norādītu vairākus adresātus, adreses jāatdala ar komatu. Piemērs: 'adrese1@ adrese1.lv,adrese2@ adrese2.lv'

Atradāt kļūdu