Latvijas Universitāte - Skolotājs - Prof. studijas pēc pamatstudijām

Skolotājs
Uzņemšana:Uzņemšana 2019./20. gadā
Ieraksts atjaunots:2019-08-28
Programmas veidsProfesionālā studiju programma pēc pamatstudijām (46 48)
Profesionālā kvalifikācijaSociālo zinību skolotājs (5. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Profesionālās augstākās izglītības diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2023.
Programmas kods48141
 
Ilgums2 vai 2,5 gadi
Studiju veidsNepilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti60 vai 80 (atkarībā no iepriekšējās izglītības)
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksa1500 EUR gadā (2019./20.)
GrantsLasīt šeit: https://www.lu.lv/gribustudet/stipendijas-un-krediti/stipendijas/
 
Programmas aprakstsProgrammas mērķis ir izglītot kvalificētus vispārējās izglītības skolotājus Latvijas Republikas mācību iestādēm, nodrošināt studentiem iespēju apgūt nepieciešamo pedagoga kompetenci un iegūt attiecīgo kvalifikāciju.

Otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma Skolotājs paredzēta divām mērķgrupām.

- Studentiem ar augstāko izglītību. Šīs grupas studējošie apgūs atbilstošā priekšmeta skolotājam nepieciešamās satura un specializētās zināšanas pedagoģijā un psiholoģijā, iegūs izpratni par skolotāja darba jomām un likumsakarībām, spēs, praktiski izmantojot apgūtās teorētiskās zināšanas, veikt profesionālo darbību un izmantot praksē teorētiskās zināšanas un prasmes konkrētajā mācību priekšmetā.
- Studentiem ar skolotāja kvalifikāciju. Šīs grupas studējošie apgūs izvēlētā mācību priekšmeta skolotājam nepieciešamās zināšanas un kompetenci.Skolotāji pratīs uzņemties atbildību un iniciatīvu, veicot gan savu individālo darbu, gan arī komandā ar citiem skolas skolotājiem un vadot skolēnu mācīšanās procesu; spēs patstāvīgi pieņemt lēmumus un risināt skolotāja darba problēmas.
Programmas mājaslapawww.lu.lv/studijas/fakultates/pedagogijas-psihologijas-un-makslas-fakultate/magistra-limena-studijas/skolotajs-otra-limena-profesionala-studiju-programma
Iepriekšējā izglītība, prasības2 gadu studijām: 1) bakalaura grāds, kas iegūts vismaz četrgadīgās studiju programmās, vai maģistra grāds (vai tam pielīdzināma augstākā izglītība), radniecīgs sociālo zinību skolotāja kvalifikācijai; 2) otrā līmeņa augstākā profesionālā pedagoģiskā izglītība (vai tai pielīdzināma augstākā izglītība) ar tiesībām mācīt no sociālajām zinībām atšķirīgas zinātņu nozares mācību priekšmetu; 3) bakalaura grāds, kas iegūts vismaz četrgadīgās studiju programmās, vai maģistra grāds izglītības zinātnēs;
2,5 gadu studijām: 1) akadēmiskais bakalaura grāds, kas iegūts trīsgadīgās studiju programmās, radniecīgs sociālo zinību skolotāja kvalifikācijai; 2) bakalaura grāds izglītības zinātnēs, kas iegūts trīsgadīgās studiju programmās.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumus studiju programmās 2019./2020. gadā lejupielādēt šeit
Augstskola
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1586
Tel:67034444
E-pasts:lu@lu.lv  www.lu.lv