Latvijas Universitāte - Orientālistika - Mag. studijas

Orientālistika
Uzņemšana:Uzņemšana 2018./19. gadā
Ieraksts atjaunots:2018-10-10
Programmas veidsMaģistra studiju programma
GrādsHumanitāro zinātņu maģistrs orientālistikā
Izglītības dokuments Maģistra diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 25.06.2019.
Programmas kods45222
 
Ilgums2 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene vakara
Kredītpunkti80
Mācību valodalatviešu/angļu (LV/EN)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai maksas: 2000 EUR gadā (2018./19.)
GrantsLasīt šeit: https://www.lu.lv/gribustudet/stipendijas-un-krediti/stipendijas/
 
Programmas aprakstsOrientālistikas maģistra programma piedāvā padziļinātas akadēmiskas studijas vairākos virzienos:

•Āzijas reģionālā kultūra: Ķīna, Japāna, Tuvie Austrumi
•Klasiskā orientālistika
•Mūsdienu Āzijas sabiedrība
•Starpnozaru studiju kursi

Specializācijas:

- valoda un literatūra;
- vēsture un sabiedrība.

Valodu moduļi: arābu, japāņu, ķīniešu, turku.

Darba un tālākizglītības iespējas: studiju apmaiņas programmas ar Japānas, Ķīnas, Taivānas un Tuvo Austrumu universitātēm; sadarbība ar Turcijas, Japānas un ĶTR vēstniecībām, Taipejas misiju un Chiang Ching-kuo fondu.
Studijām ārvalstīs var izmantot ERASMUS programmas piedāvātās iespējas, kā piemēram LMU universitāti Minhenē (Ludwig Maximilian University of Munich).

Programmas mērķis un uzdevumi

Programmas mērķis ir sagatavot augsta līmeņa Āzijas studiju speciālistus ar labām zināšanām par visu Āzijas reģionu, bet it īpaši par izvēlēto reģionu (Ķīnu, Japānu vai Tuvajiem Austrumiem). Atšķirībā no citām Baltijas valstīm viens no galvenajiem uzdevumiem ir Austrumu valodu prasmes augstākā līmenī.

MSP “Orientālistika” uzdevumi ir, pirmkārt, padziļināti virzīt studentus izvelētā reģiona kultūras un valodas apguvē, otrkārt, iepazīstināt ar attiecīgo reģionu kultūras un sociālajām aktualitātēm 20.-21.gs., lai tādējādi palīdzētu studējošajiem veidot kritisku un kreatīvu viedokli, un lai iegūtās zināšanas būtu iespējams pielietot reālā praksē starpvalstu sadarbībā un aktuālo jautājumu risināšanā.

Programmas studiju rezultāti

Programma sagatavo augsta līmeņa speciālistus ar pamatīgām zināšanām par attiecīgā Āzijas reģiona kultūru, literatūru, sabiedrību un vēsturi. Pabeidzot programmu absolventiem ir prasmes tekoši runāt, lasīt un tulkot no un uz izvēlēto valodu (arābu, turku, japaņu vai ķīniešu). Ir teicamas iemaņas akadēmiskajā pētniecībā, kas ļauj pievērsties tālākai kvalifikācijas celšanai un zinātniskiem projektiem gan Rietumu, gan arī Āzijas valstīs. Vairāki absolventi ir izvēlējušies un pabeiguši doktorantūras studijas Ķīnā, Japānā vai arī citās LU fakultātēs un nodaļās (piem., Vēstures un Filozofijas fakultātē, HZF Literatūrzinātnes, folkloristikas un mākslas zinātnes nod.).
Darba iespējas

Sadarbība ar Turcijas, Japānas un ĶTR vēstniecībām, Taipejas misiju un Chiang Ching-kuo fondu.
Programmas mājaslapawww.lu.lv/studijas/fakultates/fakultates/humanitaro-zinatnu-fakultate/augstaka-limena-studijas/orientalistika
Iepriekšējā izglītība, prasībasHumanitāro zinātņu bakalaura grāds. Papildu nosacījums: nepieciešamas zināšanas kādā no programmā pārstāvētajām Austrumu valodām atbilstoši specializēto reģiona studiju apguvei, ko apliecina dokuments par valodas apguvi vidējā līmenī (divu – trīs gadu studijas, kas atbilst 700 stundām); ķīniešu valodas zināšanas var apliecināt arī HSK (Hanyu Shuiping Kaoshi) – vismaz 4. līmenis, japāņu valodas zināšanas – JLPT (Japanese-Language Proficiency Test) – vismaz N3 līmenis, arābu un turku valodas – TELC (European Language Certificates) – vismaz B1.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumus studiju programmās 2019./2020. gadā lejupielādēt šeit
Augstskola
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1586
Tel:67034444
E-pasts:lu@lu.lv  www.lu.lv
Norises vieta(s) vai fakultāte(s):
Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultāte
Visvalža iela 4A, Rīga, LV-1050
Tel:67034908
E-pasts:hzf@lu.lv  www.lu.lv/studijas/fakultates/fakultates/humanitaro-zinatnu-fakultate

Social Sharing