Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāle - Glezniecība - Bak. studijas

Glezniecība
Uzņemšana:Uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2019-12-13
Programmas veidsBakalaura studiju programma
GrādsHumanitāro zinātņu bakalaurs mākslās
Izglītības dokuments Bakalaura diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2022.
Programmas kods43211
 
Ilgums4 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti160
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
 
Programmas aprakstsAkadēmiskā bakalaura augstākās izglītības programmas "Māksla" Vizuālās mākslas nodaļas apakšnozare "Glezniecība".

Apraksts

Glezniecības apakšnozare studentus iepazīstina ar dažādiem glezniecības žanriem, stiliem un tehnikām, studiju procesā attīstot katra studenta individuālo rokrakstu. Studenti apgūst zīmēšanu, gleznošanu, kompozīciju, glezniecības tehnoloģiju, anatomiju un katru gadu dodas zaļajā praksē. Studiju procesu veido radošais darbs meistardarbnīcās un patstāvīgs radošais process. Studiju laikā veidojas sadarbība ar starptautiska mēroga institūcijām.

Studējot Glezniecības apakšnozarē, var specializēties glezniecības restaurācijā un apgūt restaurācijas zinātniskos pamatprincipus, iegūt zināšanas stājglezniecībā, ikonu un monumentālajā glezniecībā. Šīs programmas būtiskākā sastāvdaļa ir temperas glezniecība uz koka pamatnes. Studenti specializējas vēsturisko artefaktu saglabāšanā, tuvinot tos iespējami precīzākai sākotnējai formai un saturam un veicot arvien sarežģītākus uzdevumus. Latgales reģiona plašais kultūrvēsturiskais mantojums nodrošina apjomīgu restaurācijas darba piedāvājumu pēc studiju beigšanas.
Programmas mājaslapawww.lma.lv/studijas/studiju-nozares/gleznieciba
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība, CE - latviešu valoda, matemātika un svešvaloda. Svešvalodas CE (angļu, vācu, franču) vērtējums var tikt aizstāts ar starptautiskā testa (ST) vērtējumu. Īpašās piemērotības un sagatavotības pārbaudījumi zīmēšanā, gleznošanā un/ vai veidošanā un kompozīcijā un/ vai portfolio; vizuālās mākslas vēstures zināšanas.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2020./2021. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Baznīcas iela 34A, Rēzekne, LV-4601
Tel:64621723; 29995083
E-pasts:ilma.steinberga@lma.lv  www.lma.lv/akademija/struktura/latgales-filiale
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2020./2021. gadā: lasīt šeit