Liepājas Universitāte - Skolotājs - Prof. bak. studijas

Skolotājs
Uzņemšana:Uzņemšana 2019./20. gadā
Ieraksts atjaunots:2019-09-12
Programmas veidsProfesionālā bakalaura studiju programma
GrādsProfesionālais bakalaurs izglītībā
Profesionālā kvalifikācijaPirmsskolas izglītības un pamatizglītības pirmā posma skolotājs (5. PKL) Profesijas standarts; Speciālās izglītības skolotājs bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem (5. PKL) Profesijas standarts; Sporta un deju skolotājs (5. PKL); Mūzikas skolotājs (5. PKL) Profesijas standarts; Vēstures un sociālo zinību skolotājs (5. PKL) Profesijas standarts; Pamatizglītības pirmā posma un pamatizglītības viena mācību priekšmeta (mūzika/ sports/ angļu valoda/ vācu valoda/ franču valoda) skolotājs (5. PKL) Profesijas standarts; Pamatizglītības pirmā posma un pamatizglītības divu mācību priekšmetu (latviešu valoda un literatūra/ matemātika/ bioloģija/ informātika/ vēsture/ sociālās zinības/ mājturība un tehnoloģijas/ vizuālā māksla/ ģeogrāfija/ fizika) skolotājs (5. PKL) Profesijas standarts; Pirmsskolas izglītības skolotājs ar tiesībām strādāt par speciālās izglītības skolotāju un sociālo pedagogu pirmsskolā (5. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Profesionālā bakalaura diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2023.
Programmas kods42141
 
Ilgums4 gadi (pilna laika); 4,5 gadi (nepilna laika)
Studiju veidsPilna laika/Nepilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas; Neklātiene
Kredītpunkti160
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai par maksu: 1590 EUR gadā (pilna laika); 1190 EUR gadā (nepilna laika). Mūzikas skolotājs - 1880 EUR gadā (pilna laika); 1410 EUR gadā (nepilna laika) (2019./20.)
 
Programmas aprakstsKvalifikācija (atbilstoši izvēlētajam apakšvirzienam)

- Pirmsskolas izglītības un pamatizglītības pirmā posma skolotājs

- Pirmsskolas izglītības skolotājs (ar tiesībām strādāt par speciālās izglītības skolotāju un sociālo pedagogu pirmsskolā)

- Pamatizglītības pirmā posma un pamatizglītības viena mācību priekšmeta (mūzika/ sports/ angļu /vācu/ franču valoda) skolotājs

- Pamatizglītības pirmā posma un pamatizglītības divu mācību priekšmetu (latviešu valoda un literatūra/ matemātika/ bioloģija/ informātika/ vēsture/ sociālās zinības/ mājturība un tehnoloģijas/ vizuālā māksla/ ģeogrāfija/ fizika) skolotājs

- speciālās izglītības skolotājs bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem

- sporta un deju skolotājs (nepilna laika studijas nav paredzētas)

- mūzikas skolotājs

- vēstures un sociālo zinību skolotājs.

Programmas saturs

Pirmsskolas izglītības skolotājs: Kopveseluma pieeja pirmsskolā; Sasniegumu motivācija; Bērnu emocionālā audzināšana; Pedagoģiskais process pirmsskolā; Bērnu sagatavošana skolai; Integrēts metodiku kurss pirmsskolas didaktikā; Ārpusnodarbību aktivitātes pirmsskolā; Pamatizglītības (1.–6. klases) mācību priekšmetu teorija un metodika vai Speciālā izglītība un Sociālā pedagoģija pirmsskolā u. c.

Pamatizglītības skolotājs: Pamatizglītības (1.–6. klases) mācību priekšmetu teorija un metodika; Pamatizglītības (1.–9. klases) mācību priekšmetu teorija un metodika (izvēlei 1 mācību priekšmets:Mūzika vai Sports vaiAngļu vai Vācu vai Franču valoda) vai Pamatizglītības (7.–9. klases) mācību priekšmetu teorija un metodika (izvēlei 2mācību priekšmeti: Latviešu valoda un literatūra vai Matemātika vai Bioloģija vai Informātika vai Vēsture vai sociālās zinības vai Mājturība un tehnoloģijas vai Vizuālā māksla vai Ģeogrāfija vai Fizika) u.c.

Speciālās izglītības skolotājs bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem: Speciālā pedagoģija un psiholoģija; Speciālā izglītība pirmsskolā; Dzimtās valodas mācīšana speciālajā izglītībā; Matemātikas mācīšana speciālajā izglītībā; Izglītība bērniem ar mācīšanās grūtībām; Garīgās attīstības traucējumu pedagoģiskā diagnosticēšana un korekcija u. c.

Sporta un deju skolotājs: Sporta izglītības aktualitātes Latvijā un pasaulē; Sporta psiholoģija; Sporta fizioloģija; Sporta medicīna; Metodiku kursi individuālajos sporta veidos: vingrošana, peldēšana, vieglatlētika u. c.; Metodiku kursi sporta spēlēs: basketbols, volejbols, handbols, futbols u. c.; Metodiku kursi dejās: sporta deja, klasiskā deja; Mūsdienu deju improvizācija u. c.

Mūzikas skolotājs: Mūzikas formas un stili; Aranžēšana; Mūzikas metodika; Diriģēšana; Instrumenta spēle (sintezators, ģitāra); Solo dziedāšana; Dators mūzikā; Mūzikas psiholoģija; Mūzikas pedagoģija; Latviešu mūzika kultūrvēstures aspektā; Mūzikas terapija izglītībā u. c.

Vēstures un sociālo zinību skolotājs: Latvijas vēsture; Vēstures mācīšanas metodika; Muzeja darba pamati un muzejpedagoģija; Veselības izglītības pamati; Ētika; Ekonomikas teorija; Pilsoniskā izglītība; Kultūras vēsture; Politoloģija; Tiesību pamati u. c.
Programmas mājaslapawww.liepu.lv/lv/101/skolotajs
www.liepu.lv/lv/110/skolotajs
Iepriekšējā izglītība, prasībasObligātās prasības:
CE latviešu valodā
Vidējā izglītība. CE svešvalodā vai STIP svešvalodā. Iestājpārbaudījums: pārrunas (no iestājpārbaudījuma atbrīvoti tie reflektanti, kuru atestāta vidējā gada atzīme visos mācību priekšmetos ir 7 vai augstāka). Papildus prasības (visiem reflektantiem):
Sekmīgas vidējā izglītības atestāta gada atzīmes visos mācību priekšmetos, vidējā atzīme ne zemāka par 7 ballēm. Ierodoties uz konsultācijām un pārrunām līdzi jāņem vispārējo izglītību apliecinošs dokuments un sekmju izraksts, vidējā atzīme tiek izvērtēta
Papildu prasības:
-Pamatizglītības skolotājs
GA latviešu valodā
GA svešvalodā
Pirmsskolas izglītības skolotājs
GA latviešu valodā
GA svešvalodā
Sporta un deju skolotājs
GA sportā
GA svešvalodā
-Speciālās izglītības skolotājs bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem
GA svešvalodā
GA bioloģijā vai dabasinībās
-Mūzikas skolotājs
GA kulturoloģijā vai kultūras vēsturē
GA svešvalodā
-Vēstures un sociālo zinību skolotājs
GA vēsturē
GA svešvalodā.
Specializācijā „Mūzikas skolotājs” – individuālais a capella dziedājums.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2019./2020. gadā: lejupielādēt šeit
Augstskola
Lielā iela 14, Liepāja, LV-3401
Tel:63423568 (rektorāts); 63426249 (studiju daļa)
E-pasts:liepu@liepu.lv  www.liepu.lv