Biznesa augstskola Turība - Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība - Prof. bak. studijas

Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība
Uzņemšana:Uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2020-02-18
Programmas veidsProfesionālā bakalaura studiju programma
GrādsProfesionālais bakalaurs uzņēmējdarbības vadībā
Profesionālā kvalifikācijaUzņēmumu un iestāžu vadītājs (5. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Profesionālā bakalaura diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2023.
Programmas kods42812
 
Ilgums4 gadi (pilna laika), 4,3 gadi (nepilna laika)
Studiju veidsPilna laika/Nepilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas vakara; Neklātiene; Tālmācība
Kredītpunkti160
Mācību valodalatviešu/angļu (LV/EN)
Mācību/studiju maksa2470 EUR gadā (dienas, latviešu vai angļu val.); 2170 EUR gadā (vakara), 2070 EUR gadā (neklātiene), 1770 EUR gadā (e-studijas) (2020./21.)
 
Programmas aprakstsTūrisms ir viena no dinamiskākajām, globālākajām un pasaulē pieprasītākajām nozarēm. Studijas šajā jomā nozīmē iespēju apgūt ceļojumu organizēšanu un vadību, viesnīcu un citu izmitināšanas pakalpojumu sniegšanas uzņēmumu vadības principus, ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas principus, tūrisma loģistiku, kā arī biznesa būtību, tā veidošanas un īstenošanas stūrakmeņus. Tūrisms mūsdienās nav iedomājas bez tehnoloģijām, tāpēc studējošie apgūst, kā izmantot tehnoloģijas gan uzņēmuma vadībā, gan pakalpojumu sniegšanā.

Studiju programma “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība” piedāvā apgūt nepieciešamās zināšanas tūrisma un viesmīlības uzņēmējdarbības jomās, kā arī sniedz iespēju praktiski pilnveidot savas prasmes gan komandas darbā, gan multikulturālā vidē, kas mūsdienu globalizācijas ietekmē kļūst par nepieciešamību. Studiju laikā studenti iemācās izprast citu kultūru atšķirīgo domāšanas veidu un dzīves pieeju, kā arī attīsta kritisko domāšanu un spēju strukturēti paust savu viedokli. Tās ir vērtības, ko absolventi var praktiski izmantot savā profesionālajā dzīvē. Studiju programmas absolventi iegūst ne tikai diplomu par augstākās izglītības iegūšanu, bet arī sertifikātu par iesaistīšanos papildus aktivitātēs.

Studiju laikā studējošie klātienē iepazīst daudzu viesmīlības un tūrisma uzņēmumu “aizkulišu” darbu gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Viens no visvērtīgākajiem ieguvumiem ir pasaules vadošās tūrisma izstādes “ITB Berlin” apmeklējums.

Studiju programmai piešķirta prestižās ANO Pasaules tūrisma organizācijas (UNWTO) TedQual akreditācija uz maksimālo laiku – četriem gadiem, līdz 2022. gadam.

Karjeras iespējas

Viesnīcas, viesu nama un citas naktsmītnes vadītājs;
Restorānu, bāru un citu ēdināšanas uzņēmumu vadītājs;
Tūrisma aģentūras darbinieks;
Ceļojumu konsultants;
Uzņēmuma īpašnieks un vadītājs;
Darbs valsts un pašvaldību institūcijās.
Programmas mājaslapawww.turiba.lv/lv/uznemsana/studiju-programmas/bakalaura-programmas/turisma-un-viesmilibas-nozares-uznemumu-vadiba
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība, CE latviešu valodā, svešvalodā (angļu, vācu, franču vai krievu) un matemātikā. Reflektanti, kas reģistrējas studijām angļu valodā, uzrāda angļu valodas zināšanas apliecinošu dokumentu - sertifikātu centralizētajā eksāmenā angļu valodā vai starptautiski atzītos eksāmenos: Cambridge Exam (vismaz Cambridge First Certificate līmenī), TOEFL (minimums - iegūti vismaz 500 punkti klātienē kārtotajam testam un 70 punktu internetā kārtotajam testam ) vai IELTS (minimums - 6.0 punkti), vai kārto angļu valodas testu Augstskolā un veic pārrunas ar programmas direktoru.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2020./2021. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Biznesa augstskola Turība
Graudu iela 68, Rīga, LV-1058
Tel:67622551, 67622333
E-pasts:turiba@turiba.lv; sic@turiba.lv  www.turiba.lv