Latvijas Universitāte - Jauno ģeogrāfu skola - Prof. ievirzes kursi bērniem un jauniešiem

Jauno ģeogrāfu skola
Ieraksts atjaunots:2018-10-03
Programmas veidsProfesionālās ievirzes kursi bērniem un jauniešiem
Izglītības dokuments Sertifikāts;
Licence / akreditācijaVairāk par licencēšanu/akreditāciju lasīt šeit
 
IlgumsMācību gads
Izglītības ieguves formaNeklātiene tālmācība vai e-studijas
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaBezmaksas
 
Programmas aprakstsJa Tevi interesē daba, ģeogrāfija, tuvas un tālas zemes, bet skolas gaitās un mācību grāmatās nerodi savu interešu apmierinājumu, tad kāri tver jebkuru tematisku ziņu vai literatūru, vienalga grāmatā, žurnālā, avīzē vai TV pārraidē! Bet tad Tu drīz jutīsi, ka kaut kas vēl ir par maz. Nav sistemātiskuma un nav domubiedri tev apkārt? Kurp tos atrast? Egila Birznieka Jauno Ģeogrāfu skola tieši tāda vieta, kur Tevi gaida! Egila Birznieka Jauno Ģeogrāfu skola (JĢS) ir unikāla parādība Latvijas izglītības sistēmā, kad tikai pateicoties jauniešu entuziasmam, radās savdabīga skolēnu (un studentu!) aktivizācijas forma, kas nu jau vairāk kā 30 gadus koordinē zinātkāros skolēnus no visas Latvijas ap Ģeogrāfijas zinību neizsmeļamajiem plašumiem, vienlaicīgi dodot viņiem iespēju paplašināt apvārsni, mācot un mācoties, ievirzot un vadot pasaules izzināšanā.

Tieši sacensības gars ir viens no būtiskākajiem JĢS atribūtiem, kas ļauj salīdzināt savas un citu zināšanas un erudīciju. Pastāv veselīga konkurence. Uzvar, protams, zinošākie. Bet īstu zaudētāju jau nav. Katrs ir guvis kaut niecīgas zināšanas klāt, kaut minimālu pieredzi, kādu ierosmi vai ideju. Un vēl būtisks fakts – tas, kurš JĢS ir tavs sīvākais konkurents, tas, iespējams, pēc gada, diviem vai vairāk, būs tavs kursa vai studiju biedrs. Tieši šo apstākli gribētos īpaši atzīmēt, jo tas veido atpazīstamību studentu vidū starp kursiem, kas tā nav novērojams citās Latvijas Universitātes fakultātēs. To bieži novērtē tikai ar laiku.

Jau ilgu laiku labi un ilgstoši rezultāti 12. klašu kopvērtējumā ir par pamatu, lai iegūtu rekomendāciju iestājoties LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē bez iestājeksāmeniem un kopš 2004.g. arī Vidzemes augstskolā.

JĢS notiek Rīgā, bet tās filiāle ir Valmierā – un to sauc Vidzemes Jauno Ģeogrāfu skola.
Programmas mājaslapawww.jgs.lv
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumus studiju programmās 2019./2020. gadā lejupielādēt šeit
Augstskola
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1586
Tel:67034444
E-pasts:lu@lu.lv  www.lu.lv