Latvijas Universitāte - Jauno pedagogu un psihologu skola - Prof. ievirzes kursi bērniem un jauniešiem

Jauno pedagogu un psihologu skola
Ieraksts atjaunots:2018-10-04
Programmas veidsProfesionālās ievirzes kursi bērniem un jauniešiem
Izglītības dokuments Sertifikāts;
Licence / akreditācijaVairāk par licencēšanu/akreditāciju lasīt šeit
 
IlgumsMācību gada laikā
Izglītības ieguves formaNeklātiene nedēļas nogales
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaBezmaksas
 
Programmas aprakstsLatvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes (PPMF) Jauno pedagogu un psihologu skolā (JPPS) vidusskolēni iegūst papildus zināšanas, lai labāk iepazītu un izprastu sevi, apjaustu savas intereses un spējas, kā arī piemērotību nākamajai profesijai. Tā ir iespēja iepazīties ar pedagoģijas un psiholoģijas jomām, ar pedagoga un psihologa profesiju. Tā ir iespēja iepazīties ar sev interesējošām tēmām, kuras palīdzēs ikvienam turpmākajā karjeras izvēlē, kā arī paraudzīties uz pedagoģijas un psiholoģijas jomu no cita skatu punkta.
Skolotāja profesiju pazīst ikviens, jau no pirmajiem dzīves gadiem ar to ir sastapušies ikdienā gan pirmsskolas iestādē, gan skolā, gan arī ārpusklases nodarbībās.

Pedagogs un psihologs ir īpašas profesijas, kuras pamatā ir darbs ar cilvēkiem. Tās ir profesijas, kurās ir svarīgi būt vispirms apmierinātam ar sevi.
Jauno pedagogu un psihologu skolā ir dažādas darbības formas: lekcijas, praktiskie darbi, semināri. Arī skolēnu viesošanās LU PPMF, ja JPPS nodarbības tiek realizētas ārpus fakultātes telpām.

Katra nodarbība veltīta kādai no tēmām, piemēram, Personības attīstība, Intelekta veidi, Alternatīvās pedagoģijas teorijas, Sociālā psiholoģija, Audzināšanas metodes utt. Programma tiek sastādīta, ņemot vērā skolēnu iepriekšējo sagatavotību, intereses, anketēšanas rezultātus un docētāju viedokli par saturu.

Ar skolēniem strādā PPMF mācībspēki - profesionāli, kuri izglīto nākamos pedagogus un psihologus. JPPS ir ieguldījums katra skolēna attīstībā, kas vērsts uz paša izglītošanos un pilnveidošanu.

JPPS dalībniekiem -12.klašu skolēniem mācību gada laikā būs iespēja izstrādāt pētījumu kādā no jomām un mācību gada nobeigumā to prezentēt. Ar augstāko vērtējumu atzīmēto darbu autoriem būs priekšrocības, iespēja iegūt budžeta vietu iestājoties LU PPMF kādā no attiecīgajām studiju programmām.

Nodarbības JPPS notiek 1x mēnesī gan pedagoģijas, gan psiholoģijas jomā.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumus studiju programmās 2019./2020. gadā lejupielādēt šeit
Augstskola
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1586
Tel:67034444
E-pasts:lu@lu.lv  www.lu.lv