Rīgas Stradiņa universitāte - Politikas zinātne - Doktora studijas

Politikas zinātne
Uzņemšana:Uzņemšana 2019./20. gadā
Ieraksts atjaunots:2019-09-16
Programmas veidsDoktora studiju programma
GrādsPolitikas zinātnes doktors (Dr. Sc. Pol.)
Izglītības dokuments Doktora diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2023.
Programmas kods51310
 
Ilgums3 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti120
Mācību valodalatviešu un angļu (LV-EN)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai par maksu: 2000 EUR gadā (2019./20.)
 
Programmas aprakstsMērķis

RSU doktora studiju programmas „Politikas zinātne” mērķis ir sagatavot augsti kvalificētus zinātniekus, pasniedzējus un politisko institūciju analītiķus politikas teorijā vai starptautiskajā politikā ar atbilstošām zināšanām, prasmēm un kompetencēm.

Doktorantam jāapgūst plašas vispārējās zināšanas kādā no politikas zinātnes apakšnozarēm un dziļas speciālas zināšanas konkrētā, ar doktoranta zinātnisko darbu saistītā jomā. Programmas realizācijas gaitā doktoranti veic teorijas analīzi, iepazīstas ar jau esošo zinātnisko literatūru un, balstoties teorijā un jau esošos pētījumos, veic oriģinālu pētījumu. Doktora studiju programmas sekmīgam noslēgumam doktorantūras studiju laikā vai pēc tās jābūt promocijas darba (doktora disertācijas) izstrādei. Promocijas darbam jābūt patstāvīgam un oriģinālam pētījumam, kas ir nozīmīgs ieguldījums politikas zinātnē.

Programma veidota ar nodomu nodrošināt Latvijas valsts, arī Eiropas vajadzībām atbilstošas, politikas zinātnes teorētiskajos un metodoloģiskajos pamatos sakņotas studijas, īpaši akcentējot starpdisciplināro tematiku (medicīnas politika, izglītības politika, politikas valodnieciskie aspekti, politikas kultūras dimensija, enerģētikas politika, drošības politika), reģionālās studijas (Krievija, Ķīna, Japāna, Turcija) un ar Latvijas valsti saistītas problemātikas vispusīgu pētīšanu.
Programmas mājaslapawww.rsu.lv/fakultates/doktoranturas-nodala/studiju-programmas/dsp-politikas-zinatne
Iepriekšējā izglītība, prasībasAugstākā - akadēmiskais maģistra grāds sociālajās vai humanitārajās zinātnēs vai tam pielīdzinātais grāds.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2019./2020. gadā: lejupielādēt šeit
Augstskola
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
Tel:67409105; 67409075; 67409076 (studentu serviss)
E-pasts:rsu@rsu.lv  www.rsu.lv