Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola "RISEBA" - Arhitektūra - Bak. studijas

Arhitektūra
Uzņemšana:Uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2020-06-08
Programmas veidsBakalaura studiju programma
GrādsInženierzinātņu bakalaurs arhitektūrā
Izglītības dokuments Bakalaura diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar grozījumiem Augstskolu likumā studiju virziena akreditācija pagarināta līdz 30.06.2022.
Programmas kods43581
 
Ilgums3,5 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti140
Mācību valodaangļu (EN)
Mācību/studiju maksa4800 EUR gadā (2020./21.)
 
Programmas aprakstsAkadēmiskā bakalaura studiju programma “Arhitektūra” izveidota 2011. gadā kā starptautiski orientēta un mūsdienīga programma angļu valodā. Tās reģionālā specifika un konkurētspēja saistāma ar atzītu vietēja un starptautiska mēroga arhitektūras un ar to saistīto jomu profesionāļu piesaisti, kas kopā ar studentiem veido fakultātes multikulturālo vidi.

Kā vienīgā privātā arhitektūras skola Baltijas reģionā, tā tiecas sekot jaunākajām globālajām tendencēm un apvienot labākos arhitektūras izglītības standartus un mācību pieredzi, lai sagatavotu studentus darbam starptautiskā mērogā.

Arhitektūras programmai ir seši galvenie studiju moduļi:

Arhitektūras projektēšana (AP)
Tēlotājmāksla (TM)
Būvniecības tehnoloģijas (BT)
Projektu vadība, ekonomika un tiesības (ET)
Pilsētplānošana (PP)
Arhitektūras vēsture un teorija (VT)

Humanitārie un sociālie priekšmeti (HS)
Prakse (PR)
Bakalaura darbs (BA)

Studiju metodes

Arhitektūras studijas attīsta studentos spēju analītiski domāt, problēmu risināšanai izmantojot iegūto intelektuālo kapacitāti un zināšanas dažādajās arhitektūras izglītību veidojošajās jomās, kā arī iegūtās pētnieciskās un analītiskās prasmes. Papildus obligātajiem studiju priekšmetiem studentiem ir iespējams izvēlēties mācību kursus no biznesa un radošo studiju programmas piedāvājuma. Arhitektūras projektēšana ir jauno arhitektu studiju centrālais kodols – katra nākamā studiju semestra mācību programma ir balstīta uz iepriekšējos gados apgūto, un dizaina projekti kļūst apjomīgāki pēc mēroga un projektēšanas sarežģītības pakāpes.

Arhitektūras programmas galvenie studiju moduļi, arhitektūras projektēšana un dizains, arhitektūras vēsture un teorija, urbānā telpa un pilsētplānošana, būvniecības tehnoloģijas un būvkonstrukcijas, pilsētvides un labiekārtojuma dizains, tēlotāja māksla, apvienoti ar projektu vadības, biznesa, uzņēmējdarbības prasmēm un sociālajām zinātnēm.

Karjeras iespējas

Akadēmiskās bakalaura studiju programmas ARHITEKTŪRA mērķis ir nodrošināt studējošajiem iespēju apgūt vispārējās zināšanas arhitektūrā un ar to saistītajās disciplīnās, iegūt pamatprasmes un iemaņas darbam arhitekta un plānotāja profesijā, kā arī sagatavot absolventus tālākām studijām arhitektūrā vai citās ar vides veidošanas mākslu saistītās nozarēs.
Programmas mājaslapawww.riseba.lv/lv/studentiem/bakalaura-programmas/arhitektura
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība; CE latviešu valodā, matemātikā un angļu valodā (vai starptautiskā testa (ST) vērtējums angļu valodā); iestājpārbaudījums zīmēšanā (tiem, kas pabeiguši RISEBA sagatavošanas kursus zīmēšanā, iestājpārbaudījums nav jākārto); iestājpārbaudījums angļu valodā, ja CE rezultāts zemāks par B1 (C) līmeni.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi 2020./2021. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Iepriekšējais nosaukums:Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (RISEBA)
Meža iela 3, Rīga, LV-1048
Tel:67500265  Fax:67500252
E-pasts:riseba@riseba.lv  www.riseba.lv