Liepājas Jūrniecības koledža - Kuģu mehānika (ar vidējo izglītību) - 1. līm. prof. studijas

Kuģu mehānika (ar vidējo izglītību)
Uzņemšana:Uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2020-02-27
Programmas veids1.līmeņa profesionālā studiju programma
Profesionālā kvalifikācijaKuģa mehāniķis (4. PKL)
Izglītības dokuments Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 16.06.2023.
Programmas kods41525
 
Ilgums3 gadi (pilna laika); 4 gadi (nepilna laika)
Studiju veidsPilna laika/Nepilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas; Neklātiene
Kredītpunkti120
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaPilna laika studijas - valsts budžets vai par maksu: 2030 EUR gadā. Nepilna laika - 1450 EUR gadā (2020./21.)
 
Programmas aprakstsProgrammu uzdevums ir nodrošināt izglītojamiem specializēšanos izvēlētajā - kuģa mehāniķa specialitātē atbilstoši mūsdienu prasībām. Kuģa mehāniķis nodrošina kuģa iekārtu un mehānismu nepārtrauktu darbību un rūpējas par to uzturēšanu tehniskā kārtībā. Tā pienākumos ir arī dežurēt, jeb veikt tā sauktās sardzes stundas.

Kuģu mehāniķu nodaļā sagatavo kuģu mehāniķus uz kuģiem ar dzinēja jaudu līdz 750 kW, spējīgus veikt iekārtu un mehānismu remontu, noformēt remontdarbu dokumentāciju un tāmes angļu valodā, izvēlēties degvielas un smērvielas ekonomiskam darba režīmam, ievērot starptautiskās konvencijas, dabas aizsardzības noteikumus, lasīt tehniskos rasējumus un noformēt tehnisko dokumentāciju angļu valodā, apgūt drošas sardzes veikšanu un sardzes dokumentācijas noformēšanu angļu valodā, ekspluatēt enerģētiskās, mehāniskās un elektriskās iekārtas un sistēmas.

Mācību procesa pirmo divu studiju kursu programmas sekmīga apguve sniedz iespēju iegūt visas nepieciešamās prasmes un iemaņas, lai varētu iet jūras praksē par mehāniķa kadetu vai kuģa motoristu. Trešā mācību kursa programmas apguve un 6 mēnešu jūras prakse dod iespēju ieņemt kuģa mehāniķa amatu uz kuģiem ar dzinēju jaudu līdz 750 kW.

Pēc mācību programmas apguves kuģu mehāniķis spēj: sagatavot spēka iekārtas un palīgmehānismus darbam, iedarbināt un apkalpot galveno un palīgdzinējus, tvaika katlus, degvielas sadegšanas sistēmas, iedarbināt un apkalpot elektrodzinējus, ģeneratorus, elektriskās, hidrauliskās un pneimatiskās sistēmas, atrast un novērst bojājumus mehānismos, ierīcēs, kontrolēt notekūdeņu, balasta un kravas sūkņu sistēmas, apkalpot iekārtas un ierīces, sagatavot darbam, palaist un pāriet no viena pārveidotāja vai ģeneratora uz otru, ievērot starptautisko jūras tiesību dokumentus, konvencijas, aktus, kontrolēt avārijas situācijas, nodot un pieņemt sardzi, ievērot IMO (Starptautiskās Jūrniecības organizācijas) konvencijas attiecībā uz cilvēka dzīvības drošību jūrā un jūras vides aizsardzību.
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība, CE (angļu valoda, latviešu valoda, matemātika). Vidējās izglītības sekmju izrakstā nav zemāku vērtējumu par 4 ballēm.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju un profesionālās izglītības programmās 2020./2021. gadā: lasīt šeit
Koledža
Uliha iela 5, Liepāja, LV-3401
Tel:63424880; 29130491
E-pasts:kanceleja@ljk.lv  www.ljk.lv