Rīgas Tehniskā universitāte - Transporta sistēmu inženierija - Prof. bak. studijas

Transporta sistēmu inženierija
Uzņemšana:Uzņemšana 2019./20. gadā
Ieraksts atjaunots:2019-06-07
Programmas veidsProfesionālā bakalaura studiju programma
GrādsProfesionālais bakalaurs transportsistēmu inženierijā
Profesionālā kvalifikācijaTransportsistēmu inženieris (5. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Profesionālā bakalaura diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2021.
Programmas kods42525
 
Ilgums4 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti160
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai maksas: 1350 EUR semestrī (2019./20.)
 
Programmas aprakstsStudiju programmas mērķis ir sniegt bakalaura profesionālo izglītību transporta sistēmu inženierijā, lai nodrošinātu transporta nozares infrastruktūras atjaunošanu un uzturēšanu ar nepieciešamo skaitu un kvalifikācijas speciālistiem, kā arī nepieciešamo zinātnisko pētījumu izpildi. Studiju procesā iegūt zināšanas un prasmes, lai varētu nodrošināt transporta institūciju un iestāžu starptautiskā līmeņa attīstību, plānot un vadīt darbu atbilstoši organizācijas mērķiem saskaņā ar LR un starptautiskajiem normatīviem aktiem.
Beidzot studijas tiek iegūts bakalaura profesionālais grāds transporta sistēmu inženierijā , kas dod iespēju turpināt studijas profesionālā/akadēmiskā maģistrantūrā.

Uzdevumi

Studiju programmā lekcijās, praktiskajās nodarbībās un laboratorijas darbos iegūtās zināšanas nostiprina, pielieto un pārbauda praksē praktisku uzdevumu risināšanai: izstrādā un pilnveido-integrētas un līdzsvarotas multimodālās transporta sistēmas, transportmašīnu ekspluatācijas un remonta tehnoloģijas, personāla izglītošanas un profesionālās apmācības programmas. Studentos jāattīsta prasmes veikt pētniecisko darbību transporta sistēmu attīstības, pilnveidošanas un inovāciju veicināšanas jomās.

Nākamās nodarbinātības apraksts

Bakalaura profesionālo studiju programmas "Transporta sistēmu inženierija" izglītību ieguvušais transportsistēmu inženieris strādā transporta uzņēmumos un organizācijas, pētniecības un izglītības iestādēs un citos tautsaimniecības uzņēmumos, kuru darbība saistīta ar efektīvu transporta tehnoloģisko sistēmu un tehnoloģiju saistītu ar kravu un pasažieru pārvadājumu loģistisko un tehnisko nodrošinājumu, izstrādāšanu un uzturēšanu. Transportsistēmu inženieris vadot mazo vai vidējo uzņēmumu nodrošina transporta sistēmas tehnisko, organizatorisko procesu, nodrošina darba drošības, darba aizsardzības un darba likumdošanas likumu ievērošanu.
Programmas mājaslapastud.rtu.lv/rtu/spr_export/prog_pdf.30
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība, centralizētais eksāmens: matemātikā un fizikā vai svešvalodā (angļu, vācu, franču vai krievu). CE svešvalodā LR normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā var aizstāt ar starptautiskās testēšanas institūcijas pārbaudījumu svešvalodā.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2019./2020. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Kaļķu iela 1, Rīga, LV-1658
Tel:67089333  Fax:67820094
E-pasts:rtu@rtu.lv  www.rtu.lv