Rīgas Tehniskā universitāte - Transporta elektronika un telemātika - Prof. bak. studijas

Transporta elektronika un telemātika
Uzņemšana:Uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2020-04-22
Programmas veidsProfesionālā bakalaura studiju programma
GrādsProfesionālais bakalaurs transporta elektronikā un telemātikā
Profesionālā kvalifikācijaElektronikas inženieris (5. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Profesionālā bakalaura diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2022.
Programmas kods42523
 
Ilgums4 gadi (pilna laika); 5 gadi (nepilna laika)
Studiju veidsPilna laika/Nepilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas; Neklātiene
Kredītpunkti160
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai par maksu: 1350 EUR semestrī (pilna laika); 800 EUR semestrī (nepilna laika neklātiene) (2020./21.)
 
Programmas aprakstsApgūstot šo studiju programmu, Tu kļūsi par darba tirgū pieprasītu un konkurētspējīgu inženieri transporta elektronikas, sakaru un radioelektronikas jomās, kurš labi pārzina moderno transporta līdzekļu sensoru tīklus, prot tos izveidot, izmantot un uzturēt, kā arī māk projektēt dažādas telemātikas (no attāluma vadāmas) ierīces un modernas intelektuālās sistēmas.

Mērķis
Studiju programmas mērķis ir sagatavot speciālistus transporta sakaru un transporta radioelektronikas jomās, kuri būtu spējīgi gan analizēt radiotehniskā aprīkojuma darbību, gan projektēt telemātikas ierīces un sistēmas pēc uzdotajām prasībām.
Programma veido pamatu turpmākām studijām augstāka līmeņa zināšanu un kompetences iegūšanai.

Uzdevumi
Studiju programmas galvenie uzdevumi ir:
• nodrošināt starptautiskiem standartiem atbilstošu konkurētspējīgu akadēmisko pamatizglītību un kvalifikāciju, sagatavot studējošos darbam transporta datorvadības, informācijas un elektronisko sistēmu jomā, attīstīt zinātniski pētnieciskā darba iemaņas un veicināt to izmantošanu;
• rosināt studējošo interesi par sabiedrībā notiekošiem procesiem, stimulēt studentu attīstību par pozitīvu, mūsdienīgu, atbildīgu un rīcībspējīgu personību, kas prot patstāvīgi rīkoties un patstāvīgi pieņemt lēmumus;
• sagatavot speciālistus sabiedrībā ļoti vajadzīgos zinātnes virzienos "Transporta telekomunikācijas", "Dzelzceļa transporta sakaru un informācijas sistēmas”, "Transporta datorsistēmas un tīkli", "Transporta radioelektroniskās sistēmās".

Studiju rezultāti

Studiju programmas absolventam ir jāspēj parādīt elektrozinātnes nozarei nepieciešamās zināšanas un profesionālās iemaņas, to kritisku izpratni. Galvenie šo zināšanu aspekti ir elektriskās ķēdes un signāli, elektroniskās komponentes, ciparu ierīces un mikroprocesori, datortīkli, reāllaika transporta radioelektroniskās sistēmas un datu bāzes.
Studiju programmas absolventam ir jāspēj patstāvīgi risināt transporta sistēmu telekomunikāciju, informācijas pārraides, datortīklu un radioelektronisko sistēmu analīzes, modelēšanas un sintēzes uzdevumi. Jāizprot transporta elektronikas, sakaru, navigācijas un radioelektronikas attīstības virzieni un jaunākie sasniegumi.

Karjera

Transporta elektronikas un telemātikas inženieri nepieciešami lielajām transporta organizācijām Latvijas Dzelzceļam, Rīgas Satiksmei un Latvijas Gaisa satiksmei kā arī daudzajām Latvijas auto pārvadātāju firmām un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Darbs saistīts ar transporta elektronikas un telemātikas sistēmu ekspluatāciju, testēšanu, parametru mērīšanu un atteiču noteikšanu, kā arī sistēmu projektēšanu un modernizāciju.
Programmas mājaslapawww.rtu.lv/lv/studijas/visas-studiju-programmas/atvert/ECT?department=13000&type=P
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība, centralizētais eksāmens: matemātikā un fizikā vai svešvalodā (angļu, vācu, franču vai krievu). CE svešvalodā LR normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā var aizstāt ar starptautiskās testēšanas institūcijas pārbaudījumu svešvalodā. Nepilna laka studijām CE sertifikāti nav obligāti.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2020./2021. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Kaļķu iela 1, Rīga, LV-1658
Tel:67089333; 67089320; 28005535 (Uzņemšanas komisija)
E-pasts:rtu@rtu.lv; uznemsana@rtu.lv  www.rtu.lv