Vidzemes Augstskola - Tūrisma organizācija un vadība - Prof. bak. studijas

Tūrisma organizācija un vadība
Uzņemšana:Uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2020-04-03
Programmas veidsProfesionālā bakalaura studiju programma
GrādsProfesionālais bakalaurs tūrisma vadībā
Profesionālā kvalifikācijaTūrisma un atpūtas organizācijas vadītājs (5. PKL)
Izglītības dokuments Profesionālā bakalaura diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 10.04.2023.
Programmas kods42812
 
Ilgums3,5 - 4 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti160
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets (budžeta vieta 1.kursam tiek piešķirta tikai uz 2020. gada rudens semestri) vai maksas: 1558 EUR gadā (2020./21.)
GrantsLasīt šeit:  
Programmas aprakstsProgrammas mērķis ir sagatavot augsti kvalificētus un konkurētspējīgus tūrisma un viesmīlības organizācijas vadītājus darbam nozarē Latvijā un ārvalstīs, īpašu uzmanību veltot gan studenta personības izaugsmei, gan arī fiziskās izturības stiprināšanai, kā arī karjeras izveidei, balstoties uz mūsdienīgu un profesionālu izglītību radošajā nozares sfērā – atpūtas, ceļojumu un pasākumu vadīšanā.

Pēc otrā kursa jāizvēlas specializācija.

1) Viedā tūrisma uzņēmējdarbība

Prakse tūrisma un viesmīlības uzņēmumos, uzņēmumu darbības un finanšu plūsmas analīze, akcents uz digitālā laikmeta uzņēmumu vadību un jaunu tūrisma produktu radīšanu.

2) Tūrisma un pasākumu pieredzējuma dizaineris

Prakse pasākumu organizēšanas uzņēmumus, gida un grupas vadītāja prakse, noslēgumu prakse grupu vai pasākumus vadīšana, organizēšana akcents uz tiešo darbu ar klientiem, grupu un pasākumu vadību.

Pirmajā un otrajā studiju gadā, studentiem dota iespēja izzināt tūrisma un atpūtas nozares pamatus un izvērtēt savu nākotnes izvēli vienā no programmas piedāvātajām specializācijām: "Viedā tūrisma uzņēmējdarbība" un "Tūrisma pasākumu pieredzējuma dizaineris".

Pēc otrā kursa studenti var padziļināti apgūt sev piemērotāko virzienu, izmantojot atbilstošās prakses iespējas. Studiju kursu ietvaros studenti varēs piedalīties mācību ekskursijās, apmeklēt nozares profesionāļu un ārvalstu viesdocētāju lekcijas.

Karjeras iespējas

Studiju programmas absolventi kļūst par tūrisma nozares uzņēmējiem, tūrisma plānošanas vadītājiem valsts un pašvaldību iestādēs, tūrisma informācijas centru vadītājiem, tūrisma un viesmīlības organizāciju struktūrvienības vadītājiem, ceļojumu konsultantiem un organizatoriem, speciālistiem, kas nodarbojas ar kultūras un dabas mantojuma iekļaušanu tūrisma jomā.

Tūrisms – tas nebūs tikai darbs, tas būs daudzpusīgs hobijs mūža garumā, ar ko var arī nopelnīt! Turklāt nemitīgi jāpielāgojas jaunākajām tendencēm – pašlaik visā pasaulē liela nozīme ir gan tehnoloģiju izmantošanai, gan inovatīvu, radošu tūrisma produktu radīšanai.

Bakalaura studijas paver labas iespējas arī turpmākām studijām maģistratūrā, kur mērķtiecīgi var apgūt starptautiskā tūrisma pasākumu vadību, tūrisma uzņēmumu stratēģisko vadību vai citas interesējošās sfēras, kas labi kombinējamas ar komunikatīvām, erudīcijā balstītām vadīšanas prasmēm.
Programmas mājaslapawww.va.lv/lv/studijas/bakalaurs/turisma-organizacija-un-vadiba/par-programmu
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība, centralizētie eksāmeni: latviešu valoda, matemātika un svešvaloda (viena no svešvalodām: angļu val., vācu val., franču val., krievu val.), vai starptautiskas testēšanas institūcijas pārbaudījums svešvalodā.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2020./2021. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Cēsu iela 4, Valmiera, LV-4201
Tel:26603322; 64207230
E-pasts:info@va.lv  www.va.lv