VTDT - Būvdarbi - Prof. vidējā izglītība pēc pamatizglītības

Būvdarbi
Uzņemšana:Plānota uzņemšana 2019./20. gadā
Ieraksts atjaunots:2019-08-16
Programmas veidsProfesionālā vidējā izglītība pēc pamatizglītības - 3. PKL (3.līmeņa profesionālā kvalifikācija)
Profesionālā kvalifikācijaNamdaris (3. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Diploms par profesionālo vidējo izglītību;
Licence / akreditācijaVairāk par licencēšanu/akreditāciju lasīt šeit
Programmas kods33582011
 
Ilgums4 gadi
Izglītības ieguves formaKlātiene
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
GrantsMācību laikā audzēkņi saņem stipendiju
 
Programmas aprakstsNamdaris ir būvniecības speciālists, kurš ieguvis profesionālo vidējo izglītību, nepieciešamo praktiskā darba pieredzi un ir sagatavots kvalificētam darbam būvniecībā koka konstrukciju veidošanā. Namdaris pārvalda kokapstrādes pamatus, veic koksnes mehānisko apstrādi, pārzina koka būvkonstrukciju izgatavošanas tehnoloģiju un izbūvi, veic koka grīdas ierīkošanu, jumtu konstrukciju izbūvi, veic koka ēku montāžas darbus un remontdarbus, kā ar tradicionālajiem elementu sasaistīšanas paņēmieniem, tā arī izmantojot modernos risinājumus. Namdaris pārzina citu būvdarbu tehnoloģiju (veidņu izgatavošana un uzstādīšana, betonēšanas darbi, siltumizolācijas ierīkošanas darbi, jumtu segumu ierīkošanas darbi). Profesionālajā jomā spēj lasīt rasējumus, veikt nepieciešamus aprēķinus, patstāvīgi izplānot veicamā darba operācijas, organizēt darba vietu, pārzina un ievēro darba drošības, ugunsdrošības un sanitārijas prasības.
Namdaris var strādāt būvfirmās un celtnieku brigādēs, organizēt un vadīt nelielas grupas darbu, kā arī patstāvīgi izpildīt namdara darbus jaunbūvēs, remontējamās un rekonstruējamās ēkās.

Kas jāmācās:

Profesionālie mācību priekšmeti - būvdarbu tehnoloģija (koksnes apstrādes pamati, būvgaldnieku darbi, namdaru darbi utt.), materiālmācība, rasēšana, būvfizika, elektrotehnika, stilu mācība, koka konstrukcijas, ģeodēzija, būvnormatīvi un tāmes, lietišķā informātika, projektēšana, praktiskās mācības izglītības iestādē un praksē būvobjektos. Paralēli ir jāapgūst arī vispārizglītojošie priekšmeti - latviešu valoda, svešvaloda, saskarsme, matemātika, informātika, ķīmija, fizika, biznesa pamati, vēsture, vides un veselības mācība. Iegūtā izglītība dod tiesības turpināt izglītību augstākas pakāpes izglītības programmās koledžās un augstskolās.
Iepriekšējā izglītība, prasības15 gadi, pamatizglītība
Profesionālās izglītības iestāde
Iepriekšējais nosaukums:Priekuļu tehnikums, Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskola
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov., LV-4126
Tel:64130602; 64130679
E-pasts:priekulu.tehnikums@pt.edu.lv  pt.edu.lv