Digitālais asistents

E-konsultācijas
Izsmeļošas atbildes par izglītības iespējām Latvijā saņemsi, uzdodot jautājumu e-konsultantam. Atbildi uz jautājumu saņemsi uz savu norādīto e-pastu. Atbilde kopā ar jautājumu var tikt publicēta e-konsultāciju sadaļā.

Pirms uzdot jaunu jautājumu, pārliecinies, vai tevi interesējošā atbilde jau nav šeit publicēta. Jautājumu un atbildes var meklēt pēc interesējošā vārda un/vai atšķirot pēc jautājuma tematiskās grupas.

NIID.LV patur tiesības neatbildēt uz jautājumiem, kas nav tās kompetencē vai tādiem, uz kuriem atbilde jau ir sniegta.

Uzdot jaunu jautājumu!

1 2
Nākamā
Rezultāti : 1 - 10 no 14
20-04-2020

Labdien! Apgūstu profesiju tehnikumā. Programmas ilgums - 1,5 gads. Vai karantīna ietekmēs prakses sākšanos un vai pagarinās mācību gadu?

Labdien!

Gan Jauniešu garantijas, gan valsts budžeta finansēto 1,5 gadīgo profesionālās izglītības programmu mācību norisē izmaiņas ir tādas pašas kā valstī noteiktās: līdz 12. maijam visa valstī mācības notiek attālinātā režīmā, pēc tam atkarībā no situācijas tiks izvērtēts, kā turpināt mācības. Šobrīd ticamākais scenārijas ir tāds, ka mācības notiks attālināti līdz pat mācību gada beigām. Pagaidām nav informācijas par to, ka varētu tikt pārcelts prakses sākuma datums vai pagarināts mācību gads. Izmaiņu gadījumā tiks informētas izglītības iestādes, līdz ar to Jūs varat griezties pie skolas vadības. Tāpat Jūs varat sekot līdzi jaunumiem Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) mājaslapā un Valsts izglītības satura centra (VISC) mājaslapā. Informācija par izmaiņām Jauniešu garantijas programmu īstenošanas norisē pieejama VIAA mājaslapā. ​

09-03-2020

Labdien! Vēlētos uzzināt, vai no septembra būs iespējams mācīties "Jauniešu garantijā"? Dzirdēju, ka "Jauniešu garantijā" uzņemšanas vairs nebūs.

Labdien!

Jauniešu garantijas noslēdzošā uzņemšana notika 2019. gada vasarā/ rudenī. Šobrīd jaunieši, kas uzsāka mācības projekta ietvaros, tās turpina līdz projekta īstenošanas beigām – 2020. gada 31. decembrim, taču jaunu audzēkņu uzņemšana vairs nav plānota.

Jaunieši ar iegūtu vidējo izglītību (vai pamatizglītību no 17 gadu vecuma) var mācīties valsts budžeta finansētās programmās, saņemot valsts stipendiju Ministru kabineta noteikumos paredzētajā kārtībā. NIID.lv ir apkopotas programmas, kurās notiks uzņemšana 2020. gada vasarā:

  • Profesionālā vidējā izglītība pēc vispārējās vidējās izglītības – jāmācās klātienē 1,5 gadi (mūzikas vai mākslas programmās – 2-3 gadi), iegūst diplomu par vidējo profesionālo izglītību. Programmu SARAKSTS.
  • Arodizglītība pēc vidējās izglītības – jāmācās 1 gads, iegūst profesionālās kvalifikācijas apliecību. Programmu SARAKSTS.

NIID.lv lapas kreisajā pusē Jūs varat atlasīt programmas pēc iegūstamās kvalifikācijas, norises vietas u.c. kritērijiem. Precīzus uzņemšanas datumus noskaidrojiet izvēlētās izglītības iestādes mājaslapā.

12-07-2018

Labdien! Mani intresē projekts "Jauniešu garantija". Apskatījos informāciju vietnē "viaa.gov.lv", un sadaļā par Jauniešu garantiju bija teikts, ka projekta termiņš ir no 2014.gada 1.jūnija līdz  2018.gada 31. augustam. Vēlējos noskaidrot, vai arī šī gada rudenī būs iespēja mācīties sev izvēlēto profesiju?

Labdien!

Saskaņā ar Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) mājaslapā sniegto informāciju Jauniešu garantijas projekta īstenošanas termiņš ir pagarināts, un tagad tas ir noteikts līdz 2019. gada 30. septembrim. Līdz ar to līdz 2018. gada 31. augustam ir izsludināta Jauniešu garantijas papildu uzņemšana 32 profesijās. Mācībām viengadīgajās programmās var pieteikties jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem ar pamata, vidējo vai profesionālo izglītību, kuri ir bez darba. Uzņemšanas noteikumus, skolu un profesiju sarakstus u.c. informāciju varat izlasīt NIID.lv rakstā: http://www.niid.lv/JGprofesijas.

01-11-2017

Labdien! Uzzināju, ka 2018.gada ziemā būs iespēja pieteikties uz "Jauniešu garantijas" īstenotajām mācību programmām. Vai tā ir taisnība? Kur un kad būs pieejama informācija?

Labdien!

Uzņemšana “Jauniešu garantijas” (JG) programmās uzņemšana notiek divas reizes gadā - vasarā un ziemā. Arī 2017./18. mācību gadā tiek plānota ziemas uzņemšana.

Ziemas uzņemšana parasti tiek uzsākta decembrī, un pusotrgadīgajās programmās turpinās aptuveni līdz janvāra vidum, bet viengadīgajās programmās – līdz februāra vidum. Precīzi ziemas uzņemšanas datumi, kā arī izglītības iestāžu un profesiju saraksti būs zināmi un tiks publicēti novembra vidū - sekojiet līdzi informācijai www.niid.lv un www.viaa.gov.lv.

JG uzņemšanas nosacījumus, mācību priekšrocības, absolventu pieredzes stāstus u.c., skatiet Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) mājaslapā: http://www.viaa.gov.lv/lat/es_fondu_projekti/jg_uznemsana.

24-08-2017

Labdien! Man ir divi jautājumi. Dzirdēju, ka projektā “Jauniešu garantijas” turpināsies uzņemšana. Vai tā ir taisnība? Manai meitai tikko palika 26 gadi, viņa nestrādā un nemācās. Vai viņa šogad var iestāties un apgūt kādu profesiju?

Labdien!

1) Jā, saskaņā ar valdības iepriekšējā nedēļā pieņemto lēmumu uzņemšana Jauniešu garantijas (JG) programmās turpināsies - vasaras uzņemšana pagarināta līdz septembra beigām, savukārt ziemas uzņemšana tiek plānota 2018. gada janvārī/ februārī.

2) Ja Jūsu meitai šobrīd ir 26 gadi, viņa nestrādā un nemācās, tad, saskaņā ar Uzņemšanas noteikumiem, viņa var iesniegt dokumentus kādā no JG programmām. Ar iegūtu pamatizglītību var mācīties viengadīgajās arodizglītības programmās (2. profesionālās kvalifikācijas līmenis (PKL), sekmīgi pabeidzot mācības, iegūst profesionālās kvalifikācijas apliecību), ar vidējo izglītību – gan viengadīgajās arodizglītības programmās, gan pusotru gadu ilgajās profesionālās vidējās izglītības programmās (3. PKL, iegūst diplomu par vidējo profesionālo izglītību).

Vairāk informācijas, t.sk. apgūstamo profesiju un izglītības iestāžu sarakstus, uzņemšanas nosacījumus u.c., skatiet NIID.lv rakstā: http://www.niid.lv/JGprofesijas.

Labu veiksmi!

14-06-2017

Labdien! Persona mācās Jauniešu garantijas fonda ietvaros 1,5 gadu ilgajā programmā, kura oficiāli beigsies oktobra vidū. Vai drīkst septembrī uzsākt studijas augstskolā vai koledžā un studēt budžeta grupā? Kā rīkoties, ja studēt no septembra budžetā nedrīkst? Negribētos zaudēt vienu studiju gadu. Liels paldies par atbildi!

Labdien!

Saskaņā ar jauniešu garantijas Uzņemšanas noteikumiem, mācoties persona vienlaikus nevar būt pilna laika students augstākās izglītības iestādē. Taču vienlaikus var studēt nepilna laika (vakara, neklātienes vai tālmācības) programmās. Nepilna laika studijas parasti ir par maksu, izņēmums varētu būt dažas privātās augstskolas, kuras piedāvā atsevišķas budžeta/ daļēja budžeta vietas. Ir vērts arī noskaidrot, sazinoties ar augstskolām, varbūt ir iespēja pēc 1. vai 2. semestra (pēc Jauniešu garantijas programmas absolvēšanas) pāriet uz pilna laika studijām.

Zināšanai informējam, ka, ja Jūsu minētā persona priekšlaicīgi pārtrauks mācības programmā, viņa nesaņems valsts atzītu diplomu par vidējo profesionālo izglītību.

Citas iespējas

  1. Iestāties augstskolā vai koledžā ziemas uzņemšanā. Studijas pārsvarā tiek piedāvātas par maksu, bet atsevišķās programmās ir arī budžeta vietas. NIID.lv katru gadu tiek publicēts raksts par ziemas uzņemšanu augstākās izglītības iestādēs. Priekšstatam – 2016./17. gada ziemas uzņemšana (par 2017./18. gada uzņemšanu informācija būs š.g. novembra beigās).
  2. Atsevišķās studiju programmās (t.sk. budžeta vietās) mēdz būt papildus uzņemšana septembrī vai oktobrī. NIID.lv tuvākajā laikā tiks publicēts raksts par dokumentu iesniegšanu augstākās izglītības iestādēs, kurā mēs vēlāk informēsim arī par papildus uzņemšanas iespējām. Sekojiet līdzi informācijai!
  3. Ja ir nepieciešams, izmantot no mācībām brīvo gadu, lai uzlabotu centralizēto eksāmenu vērtējumus, ir iespēja arī apmeklēt sagatavošanas kursus.
  4. Meklēt darbu vai prakses vietu, apmeklēt karjeras konsultācijas, iesaistīties brīvprātīgo darbā Latvijā vai Eiropā u.c.

Ja rodas papildu jautājumi vai vēlaties precizēt informāciju, droši rakstiet!

09-12-2016

Labdien. Ja jaunietis mācās Jauniešu garantijas izglītības programmās, kas paredzētas jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kur tiek arī saņemta stipendija, un pārtrauc mācības, vai viņam saņemtā stipendija ir jāatmaksā?

Labdien!

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Profesionālās izglītības projektu departamenta Projektu finanšu un kontroles nodaļas projektu vadītāja konsultācijā informēja, ka, pārtraucot mācības profesionālās izglītības programmā, kas tiek īstenota ESF projekta Jauniešu garantija ietvaros, saņemtā stipendija nav jāatmaksā.
Ja Jums ir papildu jautājumi, varat sazināties ar VIAA Profesionālās izglītības projektu departamentu (Tālrunis: 67854775).

22-11-2016

Labdien! Pamanīju, ka ir sākusies ziemas uzņemšana Jauniešu Garantijas programmās. Starp skolām neatradu Rīgas 1. medicīnas koledžu - zobārsta asistenta profesiju. Sakiet lūdzu, vai saraksts ar piedāvātajām profesijām var tikt papildināts? Pagājušajā gadā koledža ziemā uzņēma jauniešus. Paldies!

Labdien!

Informāciju par 2016./17. ziemas uzņemšanu Jauniešu garantijas programmās varat skatīt šeit: http://www.niid.lv/JGprofesijas. Saraksts ar ziemas uzņemšanā piedāvātajām profesijām netiks papildināts.
Rīgas 1. medicīnas koledžā projekta Jauniešu garantija ietvaros nav plānota 2016./17. ziemas uzņemšana profesionālajā programmā kvalifikācijas "Zobārsta asistents" ieguvei. 
Par to, vai projekta Jauniešu garantija ietvaros uzņemšana minētajā programmā notiks 2017.gada rudenī, Jūs varat interesēties Rīgas 1. medicīnas koledžā t.67371147.

29-03-2016

Labdien. Esmu pabeidzis pamatskolu, pēc tam iestājos viduskolā. Pēc pusgada mācībām izņēmu dokumentus un aizgāju uz Jauniešu garantijas programmu (pavāra profesijā). Vai es tagad varētu iestāties vakarskolā gada vidū, lai turpinātu un pabeigtu vidējo izglītību?

Labdien!

Jauniešu garantijas projekta ietvaros īstenotajās profesionālajās programmās var mācīties jaunieši, kuri mācās vakarskolā (tai skaitā tālmācībā) vidējās izglītības ieguvei.
Jūs varat iestāties vakarskolā arī mācību gada vidū. Vakarskolā tiks veikts iepriekš iegūtās izglītības pielīdzināšanas process, pēc kura vakarskola, ja tas būs nepieciešams, noteiks mācību priekšmetus, kas būs jāapgūst eksternātā patstāvīgi pēc sastādīta individuālā plāna (iekļauj arī konsultācijas ar pedagogiem). Precīzākas informācijas saņemšanai par iestāšanos un izglītības pielīdzināšanu Jūsu gadījumā iesakām sazināties ar izvēlēto vakarskolu.
Zināšanai nosūtām Jums sarakstu ar vispārējās vidējās izglītības programmām, kuras var apgūt vakara (maiņu) nodaļā vai neklātienē, tai skaitā tālmācībā: http://bit.ly/1MEesns.

24-03-2016

Labdien! Esmu dekrēta atvaļinājumā. Vai drīkstu apgūt kādu profesiju no Jauniešu garqntijas, un vai tās var apgūt arī neklātienē?

Labdien!

No 2016. gada “Jauniešu garantijā” var pieteikties arī tie jaunieši 17-29 gadu vecumā, kuri strādā algotu darbu vai ir pašnodarbināti. Saskaņā ar Darba likuma normām jaunā māmiņa, kura atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, faktiski uzskatāma par nodarbinātu personu. Tādējādi Jūs drīkstat apgūt kādu no profesijām “Jauniešu garantijas” programmās, ja vien atbilstat visiem uzņemšanas nosacījumiem: http://www.niid.lv/JGprofesijas.

Diemžēl “Jauniešu garantijas” programmās neklātienes apmācību formas nav paredzētas, mācības notiek tikai klātienē.

1 2
Nākamā
Rezultāti : 1 - 10 no 14