Digitālais asistents

E-konsultācijas
Izsmeļošas atbildes par izglītības iespējām Latvijā saņemsi, uzdodot jautājumu e-konsultantam. Atbildi uz jautājumu saņemsi uz savu norādīto e-pastu. Atbilde kopā ar jautājumu var tikt publicēta e-konsultāciju sadaļā.

Pirms uzdot jaunu jautājumu, pārliecinies, vai tevi interesējošā atbilde jau nav šeit publicēta. Jautājumu un atbildes var meklēt pēc interesējošā vārda un/vai atšķirot pēc jautājuma tematiskās grupas.

NIID.LV patur tiesības neatbildēt uz jautājumiem, kas nav tās kompetencē vai tādiem, uz kuriem atbilde jau ir sniegta.

Uzdot jaunu jautājumu!

1
Rezultāti : 1 - 2 no 2
05-09-2019

Labdien! Kādi dokumenti ir nepieciešami, lai pēc 9. klases mācītos Dānijas skolā? Kādi ir iestāšanās noteikumi un maksa?

Labdien !

Saskaņā ar Dānijas Izglītības ministrijas informāciju (sk. https://ufm.dk/en/education/recognition-and-transparency/recognition-guide/admission-general-upper-secondary),  lai iestātos Dānijas vidējās izglītības programmās ir nepieciešama pabeigta pamatizglītība un noslēguma eksāmenu rezultāti, kas atbilst Dānijas pamatizglītības līmenim, tai skaitā atzīmes par otrās svešvalodas apguvi (franču vai vācu valoda – mācības vismaz 2-4 gadus). Pirmais solis ir sazināties ar izglītības iestādi, lai uzzinātu nepieciešamās mācību priekšmetu atzīmes.

Pieteikšanās vidējās izglītības programmās notiek līdz 15. martam. Pieteikšanās anketas ir atrodamas tiešsaistē (dāņu valodā): http://www.optagelse.dk/ungdom/index.html. Aizpildītā anketa ir jānosūta uz izglītības iestādi, kurā vēlaties iestāties. Lēmumu par ārvalstu skolēna atbilstību pieņem vidējās izglītības iestādes direktors.

Lai pamatizglītību apliecinošo dokumentu varētu uzskatīt par derīgu, ir jāsaņem apliecinājums par dokumenta atbilstību. Dānijas Zinātnes un augstākās izglītības aģentūrā ir jāiesniedz izglītības dokumenta un sekmju izraksta kopijas kopā ar notariāli apstiprinātu tulkojumu un aizpildītu anketu (sk. https://ufm.dk/en/education/recognition-and-transparency/get-assessment). Dokumentu var iesniegt personīgi vai caur izglītības iestādi, kurā paredzēts iestāties.

Dānijas vidusskolās par mācībām nav jāmaksā. Taču jārēķinās ar izdevumiem par mācību materiāliem. Noteiktais maksimums mācību materiālu izmaksām ir 2 500 DKK (aptuveni 330 EUR pēc šobrīd noteiktā kursa).

06-10-2016

Labdien! Vēlos studēt medicīnu Anglijā. Mācoties vidusskolā, nekārtoju centralizētos eksāmenus eksaktajos priekšmetos, kas tagad ir nepieciešami. Ja es izvēletos Rīgas Stradiņa Universitātes tālmācibas kursus, tad varētu nokārtot eksāmenus 2017. gadā. Mans jautājums ir: vai CE rezultāti tiek atzīti Anglijā? Paldies.

Labdien!

UCAS (The Universities and Colleges Admissions Service) informācijā par ārvalstu studentu uzņemšanu norādīts, ka jautājumos par uzņemšanas prasībām, tostarp par iepriekšējās izglītības atzīšanu, labāk ir sazināties ar augstskolu, kurā vēlas studēt.
Medical Schools Council ir izveidojuši mājas lapu par medicīnas studiju iespējām Anglijā: http://www.medschools.ac.uk/Students/Pages/FAQs.aspx. Mājas lapā ir informācija, ka personām ar jau iegūtu augstāko izglītību tiek piedāvāts apgūt medicīnas programmu īsākā laikā, taču šādu iespēju nepiedāvā visas augstskolas.  Tā kā norādāt, ka Jums ir augstākā izglītība, tad norādītajā mājas lapā Jums ir iespēja papētīt vairāk par medicīnas studiju iespējām Anglijā jau uz iegūtās izglītības bāzes. 
Ņemot vērā minēto, pirms kārtot centralizētos eksāmenus Latvijā, ir vērts noskaidrot, vai ir iespējams uzsākt medicīnas studijas Anglijā ar esošo izglītību. Varbūt Anglijā (klātienē vai tālmācībā) ir iespēja apgūt sagatavošanās kursus.
Atbilde sagatavota sadarbībā ar tīkla Euroguidance Latvija programmas speciālistu.

Papildinformācija
Informācija par studiju iespējām tiem, kuri ierodas katrā attiecīgajā Eiropas valstī no ārvalstīm http://euroguidance.eu/study-in-europe/national-websites/.

 

1
Rezultāti : 1 - 2 no 2