Digitālais asistents

E-konsultācijas
Izsmeļošas atbildes par izglītības iespējām Latvijā saņemsi, uzdodot jautājumu e-konsultantam. Atbildi uz jautājumu saņemsi uz savu norādīto e-pastu. Atbilde kopā ar jautājumu var tikt publicēta e-konsultāciju sadaļā.

Pirms uzdot jaunu jautājumu, pārliecinies, vai tevi interesējošā atbilde jau nav šeit publicēta. Jautājumu un atbildes var meklēt pēc interesējošā vārda un/vai atšķirot pēc jautājuma tematiskās grupas.

NIID.LV patur tiesības neatbildēt uz jautājumiem, kas nav tās kompetencē vai tādiem, uz kuriem atbilde jau ir sniegta.

Uzdot jaunu jautājumu!

1
Rezultāti : 1 - 2 no 2
27-03-2019

Labdien! Kur pēc tehnikuma pabeigšanas ēdināšanas specialitātē un viesmīlības pakalpojumu specialitātē var mācīties tālāk Latvijas augstskolās un ārzemēs (ES) bez maksas?

Labdien!

1)Nosūtām Jums sarakstu ar pamatstudiju programmām Latvijas augstākās izglītības iestādēs, kurās plānota uzņemšana 2019. gada vasarā tūrisma, viesmīlības un ēdināšanas jomā: https://bit.ly/2FqhRuz. Lapas kreisajā pusē Jūs varat atlasīt programmas pēc veida, norises vietas, iegūstamās kvalifikācijas u.c. kritērijiem, t.sk. programmu saraksts, kurās pieejamas arī valsts budžeta vietas: https://bit.ly/2YiQtrp. Programmās var iestāties personas ar pabeigtu vidējo vai vidējo profesionālo izglītību (t.sk. pēc tehnikuma absolvēšanas). Sīkāk par uzņemšanas nosacījumiem skatiet katras programmas aprakstā.

2)Bezmaksas augstākās izglītības (pamatstudiju) iespējas Eiropas Savienības (ES) valstīs ēdināšanas/viesmīlības jomā (programmas, kuras tiek īstenotas angļu valodā):

Papildus informācijas meklēšanai iesakām Jums izmantot Euroguidance tīkla apkopoto informāciju par izglītības iespējām ES u.c. valstīs – studiju ceļvedi, saites uz nacionālajām izglītības iespēju datubāzēm u.c.: http://viaa.gov.lv/lat/karjeras_atbalsts/euroguidance_sadala/valstu_katalogs.

Papildu informācija

Par vairākām viesmīlības un ēdināšanas nozares profesijām papildus varat izlasīt vietnē “Profesiju Pasaule” (apraksts, intervija, attēlu galerija, izglītības iespējas): http://www.profesijupasaule.lv/viesnica un http://www.profesijupasaule.lv/edinasanas-uznemums.

06-10-2016

Labdien! Vēlos studēt medicīnu Anglijā. Mācoties vidusskolā, nekārtoju centralizētos eksāmenus eksaktajos priekšmetos, kas tagad ir nepieciešami. Ja es izvēletos Rīgas Stradiņa Universitātes tālmācibas kursus, tad varētu nokārtot eksāmenus 2017. gadā. Mans jautājums ir: vai CE rezultāti tiek atzīti Anglijā? Paldies.

Labdien!

UCAS (The Universities and Colleges Admissions Service) informācijā par ārvalstu studentu uzņemšanu norādīts, ka jautājumos par uzņemšanas prasībām, tostarp par iepriekšējās izglītības atzīšanu, labāk ir sazināties ar augstskolu, kurā vēlas studēt.
Medical Schools Council ir izveidojuši mājas lapu par medicīnas studiju iespējām Anglijā: http://www.medschools.ac.uk/Students/Pages/FAQs.aspx. Mājas lapā ir informācija, ka personām ar jau iegūtu augstāko izglītību tiek piedāvāts apgūt medicīnas programmu īsākā laikā, taču šādu iespēju nepiedāvā visas augstskolas.  Tā kā norādāt, ka Jums ir augstākā izglītība, tad norādītajā mājas lapā Jums ir iespēja papētīt vairāk par medicīnas studiju iespējām Anglijā jau uz iegūtās izglītības bāzes. 
Ņemot vērā minēto, pirms kārtot centralizētos eksāmenus Latvijā, ir vērts noskaidrot, vai ir iespējams uzsākt medicīnas studijas Anglijā ar esošo izglītību. Varbūt Anglijā (klātienē vai tālmācībā) ir iespēja apgūt sagatavošanās kursus.
Atbilde sagatavota sadarbībā ar tīkla Euroguidance Latvija programmas speciālistu.

Papildinformācija
Informācija par studiju iespējām tiem, kuri ierodas katrā attiecīgajā Eiropas valstī no ārvalstīm http://euroguidance.eu/study-in-europe/national-websites/.

 

1
Rezultāti : 1 - 2 no 2