Rīgas Mākslas un mediju tehnikums - Metāla mākslinieciskā apstrāde - Prof. vidējā izglītība pēc pamatizglītības

Metāla mākslinieciskā apstrāde
Uzņemšana:Plānota uzņemšana 2023./24. gadā
Ieraksts atjaunots:2023-02-14
Programmas veidsProfesionālā vidējā izglītība pēc pamatizglītības - 4. LKI (programma ar kodu 33)
Profesionālā kvalifikācijaMetālmākslas izstrādājumu modelētājs (4. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Diploms par profesionālo vidējo izglītību;
Licence / akreditācijaVairāk par licencēšanu/akreditāciju lasīt šeit
Programmas kods33216011
 
Ilgums4 gadi
Izglītības ieguves formaKlātiene
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
GrantsMācību laikā audzēkņi saņem stipendiju
 
Programmas aprakstsProfesionālie priekšmeti: melnā metāla kalšana, sudrabkalšana, krāsaino metālu liešana, dekoratīvo konstrukciju un mehāniku, kā arī citas ar metāla māksliniecisko apstrādi saistītas prasmes. Audzēkņi ikdienā skicē, zīmē, veido, konstruē, apgūst stilu dekoratīvo elementu modelēšanu.

Programmas priekšrocības: praktiskums, ilgmūžība un skaistums ir metālmākslas izstrādājumu modelētāja pamatvērtības. tās rodas Eiropas vēsturiskajos stilos, etnogrāfijā, mūsdienu funkcionalitātē. Mums ir Latvijā lielākā melnā smēde ar 18 ēzēm, aprīkota sudrabkaļu darbnīca un jaudīgākā metālmākslas lējumu darbnīca.

Absolvējot tehnikumu saņemsi: diplomu par profesionālo vidējo izglītību (vidējā izglītība – kārtojot visus Valsts centralizētos eksāmenus un profesijas) Starptautisko IES Sertifikātu.

Pēc tehnikuma absolvēšanas var mācīties: Latvijas Mākslas akadēmijā, Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Universitātē – jebkurā Latvijas augstskolā, kā arī citu valstu augstskolās – daudzi absolventi izmanto šo iespēju.

Darba iespējas:

Ar tehnikumā iegūtajām zināšanām un diplomu: individuāli, metālapstrādes un dizaina darbnīcās, uzņēmumos, darbojoties radošā komandā, var būt citu speciālistu vadībā nodarbināta persona, pašnodarbināta persona, kas veic individuālo komercdarbību.
Programmas mājaslapawww.rmmt.lv/metala-makslinieciska-apstrade
Iepriekšējā izglītība, prasības15 gadi, pamatizglītība. Uzņemšana notiek konkursa kārtībā pēc iestājpārbaudījumu zīmēšanā, kompozīcijā un specialitātē rezultātiem, un pamatskolas beigšanas rezultātiem.
Profesionālās izglītības iestāde
Jūrmalas gatve 96, Rīga, LV-1029
Tel:67427220; 67426922
E-pasts:rmmt@rmmt.lv  www.rmmt.lv