Kandavas Lauksaimniecības tehnikums - Ēdināšanas pakalpojumi - Arodizglītība

Ēdināšanas pakalpojumi
Uzņemšana:Plānota uzņemšana 2024./25. gadā
Ieraksts atjaunots:2024-01-08
Programmas veidsArodizglītība pēc pamatizglītības -3. LKI (programma ar kodu 32)
Profesionālā kvalifikācijaPavāra palīgs (3. PKL) Standarts / kvalifikācijas prasības
Izglītības dokuments Atestāts par arodizglītību;
Licence / akreditācijaVairāk par licencēšanu/akreditāciju lasīt šeit
Programmas kods32811021
 
Ilgums3 gadi
Izglītības ieguves formaKlātiene
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
GrantsMācību laikā audzēkņi saņem valsts stipendiju
 
Programmas aprakstsPavāra palīgs veic izejvielu un produktu pirmapstrādi, gatavo starpproduktus, ēdienus un piedevas, ievērojot ēdienu gatavošanas tehnoloģiju, pavāra norādījumus un uzņēmuma paškontroles sistēmas prasības. Sagatavo ražošanai tehnoloģiskās iekārtas un aprīkojumu, strādā uzņēmumos, kas nodarbojas ar ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu.

Praktiskās mācības: Ēdienu gatavošana, miltu konditorejas izstrādājumu gatavošana. Kvalifikācijas prakse uzņēmumā - 840 stundas

Vispārizglītojošie mācību priekšmeti: latviešu valoda, angļu valoda, krievu valoda, matemātika, informātika, fizika, ķīmija, ekonomika, literatūra, Latvijas un pasaules vēsture, politika un tiesības

Profesionālie mācību priekšmeti: Sanitārija un higiēna, ēdienu gatavošanas tehnoloģija, ēdināšanas uzņēmumu aprīkojums, konditorejas izstrādājumu gatavošanas tehnoloģija, ēdināšanas uzņēmumu darba organizācija, pārtikas preču zinības, uzskaite un kalkulācija, profesionālā saskarsme, sabiedrība un cilvēka drošība, pārtikas produktu zinības.

Iespējas pēc profesionālās izglītības iegūšanas: Strādāt Latvijas ēdināšanas pakalpojumu uzņēmumos vai turpināt mācības.

Papildus informācija: Mācības bez maksas, izglītojamie saņem valsts stipendiju līdz 150 eiro mēnesī. Skolai ir dienesta viesnīca, ēdnīca, mācību kafejnīca.
Iepriekšējā izglītība, prasībasPamatizglītība, 15 gadi. Programma ir piemērota arī cilvēkiem ar speciālām vajadzībām, t.sk. ar garīgās attīstības traucējumiem.
Profesionālās izglītības iestāde
Iestādes tips:Tehnikums
Valteru iela 6, Kandava, Tukuma nov., LV-3120
Tel:63122502; 63122882; 27002088
E-pasts:info@kandavastehnikums.lv  www.kandavastehnikums.lv