Daugavpils Būvniecības tehnikums - Būvdarbi - Prof. vidējā izglītība pēc visp.vidējās izglītības

Būvdarbi
Uzņemšana:Plānota uzņemšana 2021./22. gadā
Ieraksts atjaunots:2021-07-09
Programmas veidsProfesionālā vidējā izglītība pēc vispārējās vidējās izglītības - 3.PKL (3.līmeņa profesionālā kvalifikācija) (35b)
Profesionālā kvalifikācijaApdares darbu tehniķis (3. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Diploms par profesionālo vidējo izglītību;
Licence / akreditācijaVairāk par licencēšanu/akreditāciju lasīt šeit
Programmas kods35b582011
 
Ilgums1,5 gadi
Izglītības ieguves formaKlātiene
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
GrantsAudzēkņi saņem valsts stipendiju
 
Programmas aprakstsProfesionālās izglītības programmas īstenošanai izsniegta licence arī darba vidē balstītu mācību formā.

Apdares darbu tehniķis ir kvalificēts speciālists, kas strādā būvfirmās un uzņēmumos, kas nodarbojas ar būvdarbu izpildi jaunbūvēs, remontējamās un rekonstruējamās ēkās.
Apdares darbu tehniķis veic apmešanas, flīzēšanas, dekoratīvās flīzēšanas, grīdas ieklāšanas, krāsošanas un dekoratīvās krāsošanas, sausās būves montāžas darbus, tapešu līmēšanu, organizē un vada būvstrādniekus apdares darbu posmu veikšanā.
Apdares darbu tehniķis plāno ikdienas darbus un saskaņo tos ar būvdarbu vadītāju, kura vadībā viņš strādā; aprēķina un pieprasa nepieciešamo materiālu daudzumu katram konkrēta darba veidam. Apdares darbu tehniķis dod darba uzdevumus un nozīmē, katra konkrētā darba veidam atbilstošākos darbiniekus un seko, lai tiktu ievērotas veicamos darbu tehnoloģijas. Nepieciešamības gadījumā viņš konsultē apdares darbu veicējus, kā tehniski labāk un pareizāk tie būtu veicami. Apdares darbu tehniķis kontrolē izpildīto darbu kvalitāti un apjomu.
Tā kā būvniecības nozarē nepārtraukti mainās piedāvājuma klāsts, tiek ražoti arvien jauni un modernāki materiāli un izejvielas, apdares darbu tehniķi regulāri seko aktualitātēm nozarē, jaunumiem apdares darbu tehnoloģijas un materiālu klāstā.
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība
Profesionālās izglītības iestāde
Jātnieku iela 87, Daugavpils, LV-5410
Tel:65446296; 28818932
E-pasts:dbt@dbt.lv  dbt.lv