Rīgas Aeronavigācijas institūts - Elektronisko iekārtu apkalpošana - Prof. bak. studijas

Elektronisko iekārtu apkalpošana
Uzņemšana:Uzņemšana 2022./23. gadā
Ieraksts atjaunots:2022-06-19
Programmas veidsProfesionālā bakalaura studiju programma
GrādsProfesionālais bakalaurs elektronisko iekārtu apkalpošanā
Profesionālā kvalifikācijaElektronikas inženieris (5. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Profesionālā bakalaura diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 28.10.2027.
Programmas kods42523
 
Ilgums4 gadi (pilna laika); 4,5 gadi (nepilna laika)
Studiju veidsPilna laika/Nepilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti160
Mācību valodalatviešu/angļu (LV/EN)
Mācību/studiju maksaSadzīves elektronikas nozarē: 1800 EUR gadā (pilna laika); 1600 EUR gadā (nepilna laika). Aviācijas nozarē: pēc līguma nosacījumiem (2022./23.)
 
Programmas aprakstsStudiju specializācijas:

– ražošanas/ sadzīves elektronisko iekārtu apkalpošana;
– lidostu elektronisko iekārtu apkalpošana.

Studiju programmas mērķis ir izglītot vispusīgi attīstītus speciālistus ar jaunrades un analītiskām spējām elektronisko iekārtu tehniskajā apkalpošanā, remontā un ekspluatācijā, kā arī sagatavot studējošos studiju turpināšanai atbilstošā maģistra programmā.
Studiju laikā tiek apgūtas pamata un speciālās zināšanas gan par aviācijas elektronisko sakaru līdzekļu, gan sadzīves elektronisko iekārtu un mezglu nepieciešamību, nozīmi, darbību, ekspluatācijas īpatnībām un remontu.

Studiju rezultāts: Speciālists saņem zināšanas elektronikas pamatos, ciparu tehnikā, informācijas pārraidē, apstrādē un atveidojumā, datoru tehnoloģijās; lidostu radio-elektronisko iekārtu parametros, konstrukcijās un to shēmu tehnikā. Iegūst prasmes iekārtu ekspluatācijā, to tehniskajā apkalpošanā; prasmi saprast shēmu elementus, lasīt funkcionālas, principiālas un montāžas shēmas; iemaņas iekārtu diagnostikā, testēšanā, remontā un regulēšanā; saņem prasmi veikt profilaktiskos un reglamentētos darbus.

Elektronikas inženieris izstrādā elektronikas iekārtas, sistēmas un vada izstrādes projektus; veic pētniecības darbus un sniedz konsultācijas; plāno, veic un vada elektronisko iekārtu un sistēmu izstrādi, testēšanu, uzturēšanu, remontu un modernizāciju, nosaka ražošanas tehnoloģiskos procesus, vada elektronisko iekārtu un sistēmu ražošanu atbilstoši tehniskajai dokumentācijai, standartiem un kvalitātes vadības sistēmai; gatavo zinātniskos rakstus un pārskatus; vada citus darbiniekus.
Elektronikas inženieris strādā uzņēmumos un iestādēs, kuru darbība saistīta ar zinātnisko pētniecību, elektronikas aparatūras projektēšanu, konstruēšanu, ražošanu, pārdošanu, remontu, uzturēšanu un tehnisko apkalpošanu.
Programmas mājaslaparai.lv/lv/obuc/obuc_elec/54-profesionl-bakalaura-studiju-programma-elektronisko-iekrtu-apkalpoana.html
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā vai vidējā profesionālā izglītība
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi 2022./2023. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Mežkalna iela 9, Rīga, LV-1058
Tel:29571158; 67629207
E-pasts:manager@rai.lv  www.rai.lv