Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola "RISEBA" - Arhitektūra - Prof. mag. studijas

Arhitektūra
Uzņemšana:Uzņemšana 2022./23. gadā
Ieraksts atjaunots:2022-05-05
Programmas veidsProfesionālā maģistra studiju programma
GrādsProfesionālais maģistra grāds arhitektūrā
Profesionālā kvalifikācijaArhitekts (5. PKL)
Izglītības dokuments Profesionālā maģistra diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar grozījumiem Augstskolu likumā studiju virziena akreditācija pagarināta līdz 31.12.2022.
Programmas kods47581
 
Ilgums2 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti80
Mācību valodaangļu (EN)
Mācību/studiju maksa5540 EUR gadā (2022./23.)
 
Programmas aprakstsProfesionālā maģistra programma “Arhitektūra” plānota kā loģisks un kvalitātīvs turpinājums RISEBA Augstskolā īstenotajai arhitektūras bakalaura akadēmiskajai studiju programmai, kas ļautu iegūt arhitekta sertifikātu un veidot patstāvīgu arhitekta praksi atbilstoši Arhitektu sertificēšanas noteikumiem Latvijā.

Specializācija: arhitektūra un pilsētplānošana.

RISEBA Augstskolā studijas notiek divos kompleksos, un studentiem tiek nodrošināta iespēja mācīties modernā studiju vidē. Studiju process radošajās programmās (Arhitektūra, Audiovizuālā mediju māksla) notiek Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 - mūdienīgā studiju centrā ar auditorijām, izstāžu un konferenču telpām, projektēšanas un maketu darbnīcām, skaņas un video studijām un autorizētu Apple datorcentru.

Programmas saturs

Maģistra programmā plānoti sekojoši galvenie studiju bloki:

Noazares studijas arhitektūras un pilsētplānošanas jomā - arhitektūras apjomu projektēšana un pētniecība pasaules tendenču un ilgtspējības kontekstā, pilsētplānošana plašā kontekstā un ietverot pilsētplānošanas starptautiskās tendences, urbāno antropoloģiju un ekonomiskos aspektus, transportu un mobilitātes aspektus, pilsētplānošanas dokumentu izstrādes metodoloģiju, mantojuma jēdzienu plānošanas kopsakarā, ainavas un akvatektūras aspektus.

Uzņēmējdarbības, vadzinības un tiesisko attiecību studijas, BIM – būves informācijas modelēšana, ilgtspējīgas projektēšanas pamati (BREEAM un LEED standarti ) - tiesiskā regulējuma pamati, arhitektūras un plānošanas projektu vadības starptautiskā prakse, sociālais dialogs, uzņēmumu dibināšana un vadīšana.

Izvēles studijas nozares aspektā - jaunrades un nekonvencionālie pētnieciskie aspekti, mākslu studijas, valodas u.c.

Prakse - iespējas maģistra studiju laikā praktizēties vadošajos Latvijas un ārvalstu arhitektūras birojos, valsts un pašvaldību institūcijās.
Programmas mājaslapawww.riseba.lv/lv/studentiem/magistra-programmas/arhitektura
Iepriekšējā izglītība, prasībasAkadēmiskais vai profesionālais bakalaura grāds arhitektūrā vai tam pielīdzināmā jomā; jākārto iestājpārbaudījums angļu valodā; jāveic pārrunas iepriekš iegūto zināšanu atbilstības izvērtēšanai.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi 2022./2023. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Iepriekšējais nosaukums:Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (RISEBA)
Meža iela 3, Rīga, LV-1048
Tel:67500265; 26465351
E-pasts:riseba@riseba.lv  www.riseba.lv