Rīgas Stradiņa universitāte - Biznesa vadība un ekonomika (Vadībzinātne) - Doktora studijas

Biznesa vadība un ekonomika (Vadībzinātne)
Uzņemšana:Uzņemšana 2022./23. gadā
Ieraksts atjaunots:2022-08-08
Programmas veidsDoktora studiju programma
GrādsZinātniskais doktora grāds, zinātnes doktors(-e) (Ph.D.) ekonomikā un uzņēmējdarbībā
Izglītības dokuments Doktora diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 25.11.2027.
Programmas kods51345
 
Ilgums3 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti120
Mācību valodalatviešu/angļu (LV/EN)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai par maksu: 2500 EUR gadā (latviešu valodā); 3500 EUR gadā (angļu valodā). Budžeta vietas paredzētas doktorantiem, kuru promocijas darba tēma ir saistīta ar veselības aprūpi (2022./23.)
 
Programmas aprakstsStudiju programmas mērķis ir sniegt padziļinātas zināšanas par vadības zinātni pasaules skatījumā, tās aktualitātēm mūsdienu organizācijās, attīstot doktorantiem kritiskās un analītiskās domāšanas un pētniecības iemaņas, integrējot teorētiskās zināšanas ar praksi, rezultātā iegūstot starptautiski pielīdzināmu zinātņu doktora grādu.

Studiju programmas mērķis ir sniegt padziļinātas zināšanas par vadības zinātni pasaules skatījumā, tās aktualitātēm mūsdienu organizācijās, attīstot doktorantiem kritiskās un analītiskās domāšanas un pētniecības iemaņas, integrējot teorētiskās zināšanas ar praksi, rezultātā iegūstot starptautiski pielīdzināmu zinātņu doktora grādu.
Specializācija

Doktora studiju programma nodrošina specializāciju uzņēmējdarbības vadībā, mārketinga vadībā un veselības vadībā.

Studiju rezultāti

Studiju programmas apguves rezultātā doktorants paplašina zināšanas un kompetenci zinātniskajā darbā, apmācības procesā aprobē savas zinātniskās iestrādnes; studiju kursu apguves rezultātā doktorants iegūst promocijas darba sagatavošanas un aizstāvēšanas prasmes un iemaņas.

Zināšanas

Spēja parādīt, ka pārzina un izprot aktuālākās zinātniskās teorijas un atziņas, pārvalda pētniecības metodoloģiju un mūsdienu pētniecības metodes vadības zinātnē un ekonomikā un attiecīgajā specializācijas virzienā, kā arī dažādu jomu saskarē.

Prasmes

Spēja patstāvīgi izvērtēt un izvēlēties zinātniskiem pētījumiem atbilstošas metodes, veicot ieguldījumu zināšanu robežu paplašināšanā vai dodot jaunu izpratni esošām zināšanām un to pielietojumiem praksē, īstenojot oriģinālu pētījumu, no kura daļa ir starptautiski citējamu publikāciju līmenī. Spēja komunicēt par savu zinātniskās darbības jomu, patstāvīgi īstenot zinātniskus projektus, vadīt pētnieciskus vai attīstības uzdevumus uzņēmumos, iestādēs un organizācijās.

Kompetences

Spēja veicot patstāvīgu, kritisku analīzi, sintēzi un izvērtēšanu, risināt nozīmīgus pētnieciskus vai inovāciju uzdevumus, patstāvīgi izvirzīt pētījuma ideju, plānot, strukturēt un vadīt liela apjoma zinātniskus projektus, tajā skaitā starptautiskā kontekstā.
Programmas mājaslapawww.rsu.lv/studiju-programma/vadibzinatne-doktorantura
Iepriekšējā izglītība, prasībasAugstākā - maģistra grāds sociālajās zinātnēs vai tam pielīdzinātais grāds.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2022./2023. gadā: lejupielādēt šeit
Augstskola
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
Tel:67321321 (studentu serviss)
E-pasts:rsu@rsu.lv  www.rsu.lv