Vidzemes Augstskola - Virtuālā realitāte un viedās tehnoloģijas - Prof. mag. studijas

Virtuālā realitāte un viedās tehnoloģijas
Uzņemšana:Uzņemšana 2024./25. gadā
Ieraksts atjaunots:2024-04-19
Programmas veidsProfesionālā maģistra studiju programma - 7. LKI (2. cikls, programma ar kodu 47)
GrādsProfesionālais maģistrs virtuālās realitātes un viedajās tehnoloģijās
Izglītības dokuments Profesionālā maģistra diploms ;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 26.10.2029.
Programmas kods47483
 
Ilgums1,5 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti60
Kredītpunkti ECTS90
Mācību valodalatviešu/angļu (LV/EN)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai par maksu: 5043 EUR gadā (par atlaidēm skat. mājaslapā) (2024./25.)
 
Programmas aprakstsPēdējos gados liela uzmanība ir pievērsta virtuālajai realitātei un mobilajām tehnoloģijām. Tomēr, neraugoties uz straujo attīstību, virtuālā realitātes tehnoloģijas joprojām ir sākuma stadijā. Profesionālās maģistra studijas piedāvā plašas zināšanas, koncentrējoties uz galvenajām mobilo tehnoloģiju un virtuālās realitātes jomām. Studenti mācās ar profesionāļiem no virtuālās un mobilās tehnoloģijas nozares, kā arī pētniekiem, kas strādā šajā jomā. Studentiem, kas absolvē studiju programmu, ir izpratne par aktuālajiem nozares jautājumiem, prasmes un pieredze, lai veicinātu novatoriskus risinājumus. Studiju laikā studentiem ir iespēja uzlabot savas zināšanas un prasmes un izstrādāt savus individuālos studiju darbus virtuālajā un paplašinātās realitātes un mobilo tehnoloģiju laboratorijās ar modernām iekārtām.

Programma izstrādāta sadarbībā ar vadošajiem Latvijas virtuālās un papildinātās realitātes (VR/AR) uzņēmumiem, kuri savus risinājumus piedāvā un īsteno visā pasaulē. ViA un sadarbības universitāšu profesoriem un docētājiem, studiju procesā pievienojas arī VR/AR uzņēmumu vieslektori, kuri dalās savā pieredzē un piedāvā inovatīvākos un aktuālākos jomas izaicinājumus, kurus studenti īsteno studiju moduļu ietvaros. Prakse ļauj jaunizstrādātos risinājumus ieviest reālajā dzīvē.

Studiju kursos un studiju procesā īstenotajiem projektiem ir pieejama jaunākā un modernākā virtuālās un papildinātās realitātes aparatūra un programmatūra. Aprīkota moderna laboratorija ar 20 komplektiem, kuri ietver augstas veiktspējas datorus, VR/AR iekārtas no tādiem ražotājiem kā Meta, Daqri, ODG, Microsoft, MagicLeap, Neuron, Samsung, Vive, Oculus, MSI, Google, Vuzix u.c.

Programmas īstenošanā iekļautas inovatīvas studiju metodes un modernākās tehnoloģijas, apvienojot universitāšu pieredzi no radniecīgām programmām Eiropā un pasaulē, kur tiek sagatavoti kvalificēti speciālisti VR/AR sistēmu izstrādē, izstrādājot risinājumus tādām jomām kā industriālā apmācība, medicīna un veselības aprūpe, loģistika, arhitektūra, pilsētvides plānošana, tūrisms, vēsture, mārketings, māksla, izklaide u.c.
Programmas mājaslapava.lv/studijas/magistrs/virtuala-realitate-un-viedas-tehnologijas
Iepriekšējā izglītība, prasībasProfesionālais bakalaura grāds, kas iegūts pilna laika studijās, pabeidzot vismaz četrus gadus ilgu studiju programmu IT, IKT vai līdzīgā jomā; otrā līmeņa profesionālā (vai tam pielīdzināma) augstākā izglītība, profesionālā kvalifikācija informācijas tehnoloģijās vai datorzinātnēs.
Studijām angļu valodā papildu prasība studiju uzsākšanai - angļu valodas zināšanu līmenis vismaz B2 līmenī.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2024./2025. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Iestādes tips:Lietišķo zinātņu augstskola
Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov., LV-4201
Tel:26182255
E-pasts:uznemsana@va.lv  www.va.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2024./2025. gadā: lasīt šeit