Latvijas Mākslas akadēmija - Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas - Mag. studijas

Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas
Status:Jauna programma!
Uzņemšana:Uzņemšana 2022./23. gadā
Ieraksts atjaunots:2021-12-14
Programmas veidsMaģistra studiju programma
GrādsHumanitāro zinātņu maģistrs dizainā
Izglītības dokuments Maģistra diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 30.06.2023. Programma ir licencēta 19.05.2021., tiks iekļauta akreditētajā studiju virzienā.
Programmas kods45214
 
Ilgums2 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti80
Mācību valodaangļu (EN)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
 
Programmas aprakstsProgrammas "“Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” (Service Design Strategies and Innovations, SDSI)" absolventi būs gatavi kļūt par daudzpusīgiem pārmaiņu ieviesējiem gan publiskā, gan privātā sektora pakalpojumu organizācijās un pielietot stratēģiskā dizaina, vadības un radošas līderības prasmes.

SDSI ir studiju programma ar skatu nākotnē, kas Baltijas un Ziemeļvalstīs palīdzēs veidoties zinošu, prasmīgu pakalpojumu dizaina ekspertu paaudzei. Absolventi spēs veidot pakalpojumu pieredzes risinājumus, pielietojot visaptverošu pieeju un starpdisciplināru skatījumu. Studentiem no valstīm ārpus Eiropas šī programma sniegs lieliskas iespējas iepazīties ar visu reģionu kopumā. Programma piedāvā unikālu iespēju apvienot akadēmiskās studijas un praksē balstītu pakalpojumu dizaina apguvi, sadarbojoties ar industrijas partneriem.

Pakalpojumu dizaina mērķis – radīt pakalpojumus, kuri vienlaikus būtu noderīgi, izmantojami un pievilcīgi klientiem, kā arī efektīvi, produktīvi un raksturīgi to piegādātājiem.

SDSI īpaši uzsvērta līderības prasmju attīstība. Tas palīdzēs studentiem kļūt par pārmaiņu veicinātājiem, kuri spēs dot ieguldījumu inovatīvu, efektīvu un sociāli atbildīgu pakalpojumu organizāciju veidošanā. Absolventi būs ieguvuši zināšanas un prasmes, kuras noderēs arī mainīgajām un neparedzamajām nākotnes darba tirgus vajadzībām. Programmu apguvušie speciālisti uzņemsies līderu lomu organizācijās privātajā un publiskajā sektorā, virzīs pārmaiņu procesus, formulēs nākotnes prognozes, vadīs daudznozaru komandas un pārvarēs šķēršļus inovāciju ceļā.

SDSI partneri ir Latvijas Mākslas akadēmija, Lapzemes Universitāte, Rīgas Ekonomikas augstskola, Igaunijas Mākslas akadēmija, Kuldīgas pašvaldība un Kuldīgas mākslinieku rezidence. Absolventi iegūs dubultu maģistra diplomu – vienu izsniegs Latvijas Mākslas akadēmija, savukārt otru – Lapzemes Universitāte. Studiju process ietver starptautisku mobilitāti – pirmajos divos semestros Latvijā studentus plānots uzņemt Kuldīgā, savukārt Somijā – Rovaniemi. Atsevišķas praktiskās nodarbības iecerētas arī Tallinā un Rīgā. Studentiem būs pieejami plašie SDSI partnerinstitūciju resursi, tostarp prototipēšanas iespējas un koprades telpas starptautiskā mācību un sadarbības vidē. SDSI programma tiek īstenota tā sauktajās “drošajās valstīs”, kuru sabiedrības tiecas uz sociālo un ekonomisko attīstību, labklājību un iecietību, kas var kalpot kā veicinoši apsvērumi studētgribētājiem no ārpus Eiropas valstīm.
Programmas mājaslapawww.lma.lv/studijas/studiju-nozares/pakalpojumu-dizaina-strategijas-un-inovacijas
Iepriekšējā izglītība, prasībasHumanitāro zinātņu bakalaura grāds mākslās, otrā līmeņa augstākā izgītība mākslās vai tai pielīdzināma izglītība. Iestājpārbaudījums – maģistra darba tēmas pieteikumu konkurss.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2022./2023. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Kalpaka bulvāris 13, Rīga, LV-1867
Tel:67332202
E-pasts:info@lma.lv  www.lma.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2022./2023. gadā: lasīt šeit