Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola "RISEBA" - Mediju māksla un radošās tehnoloģijas - Doktora studijas

Mediju māksla un radošās tehnoloģijas
Status:Jauna programma!
Uzņemšana:Uzņemšana 2022./23. gadā
Ieraksts atjaunots:2022-08-08
Programmas veidsDoktora studiju programma
GrādsZinātniskais doktora grāds, zinātnes doktors(-e) (Ph.D.) radošās industrijas zinātnēs
Izglītības dokuments Doktora diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 31.12.2023. Programma ir licencēta 17.03.2021., tiks iekļauta akreditētajā studiju virzienā.
Programmas kods51213
 
Ilgums3 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti120
Mācību valodaangļu (EN)
Mācību/studiju maksa3800 EUR gadā (2022./23.)
 
Programmas aprakstsLiepU un RISEBA kopīgā doktora studiju programma.

Mūsdienu kultūra, mediju industrija un ekonomika pieprasa daudzpusīgi izglītotus, neatkarīgi un oriģināli strādājošus speciālistus digitālajā mākslā, audiovizuālajos medijos un inovācijas tehnoloģiju radošā izmantošanā. Šādus profesionāļus sagatavos jaunā doktorantūras programma, kuru izstrādājuši abu augstskolu profesori sadarbībā ar ekspertiem no citām augstskolām Latvijā un ārvalstīs.

Programmas mērķis ir sagatavot konkurētspējīgus profesionāļus ar daudzpusīgām prasmēm, zināšanām un praktisku pieredzi mākslas darbu radīšanā un inovatīvu mediju projektu producēšanā, radošu digitālās kultūras projektu realizēšanā, kā arī zinātniskajā pētniecībā un jaunu zināšanu radīšanā. Iegūtais akadēmiskais grāds ir priekšnoteikums ne tikai veiksmīgai individuālai darbībai mākslas, mediju, inovācijas tehnoloģiju un radošo industriju darba tirgū, bet arī akadēmiskajai karjerai augstākās izglītības iestādēs. Jaunās programmas absolventi tiks sagatavoti piedalīties digitālās kultūras produktu veidošanā visplašākajā izpratnē, darbojoties vietējās, valsts mēroga, Eiropas Savienības un starptautiskās organizācijās kā eksperti, konsultanti, rekomendāciju autori, un projektu vērtētāji, kā arī mākslinieki-pētnieki, inovatori un radošie mediju producenti.

Jaunajā doktorantūrā studijas tiek nodrošinātas "ierobežotās klātienes" (low-residency) formā, kas nozīmē, ka tās ir vērstas uz attālināto individuālo patstāvīgo pētniecības darbu.
Studiju "stūrakmeņi" jeb vienīgie klātienes periodi ir 3 simpoziji katru gadu, kas notiek intensīvu kolokviju veidā, katrs no tiem vienas nedēļas ilgumā. Pirmais (pavasara) kolokvijs notiek studiju gada sākumā februārī Rīgā un to organizē RISEBA; otrais (vasaras) kolokvijs notiek jūnijā kā izbraukuma retrīts, piemēram, Mākslas rezidenču centrā SERDE, Aizputē, un trešais (rudens) kolokvijs notiek Liepājā, to organizē Liepājas Universitāte.
Pārējā laika periodā norisinās attālināts individuālās pētniecības process ciešā saistībā ar zinātnisko darba vadītāju un programmas ekspertiem.
Šāda studiju forma jaunajiem pētniekiem ļauj veikt kvalitatīvu pētniecību jaunajā novatoriskajā un starpdisciplinārajā programmā, nemainot dzīves vietu, un apvienojot to ar darbu.
Programmas mājaslapawww.riseba.lv/lv/studentiem/doktoranturas-programmas/mediju-maksla-un-radosas-tehnologijas
Iepriekšējā izglītība, prasībasMaģistra grāds mākslā vai humanitārajās zinātnēs.
Maģistra grāds socioloģijā, komunikācijas un informācijas zinātnēs, datorzinātnē, fizikā.
Maģistra programmas rezultātiem atbilstoša profesionāla pieredze jauno mediju mākslas jomā (novērtējumu veic ekspertu komisija).
• Promocijas darba pētījuma pieteikums
Iesniedz elektroniski atbilstoši pētījuma pieteikuma veidlapai angļu valodā.
• Iestājpārbaudījums
Intervija par promocijas darba pētījuma pieteikumu angļu valodā.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi 2022./2023. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Iepriekšējais nosaukums:Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (RISEBA)
Meža iela 3, Rīga, LV-1048
Tel:67500265; 26465351
E-pasts:riseba@riseba.lv  www.riseba.lv