Latvijas Universitāte - Vēsture un arheoloģija - Doktora studijas

Vēsture un arheoloģija
Status:Jauna programma!
Uzņemšana:Uzņemšana 2021./22. gadā
Ieraksts atjaunots:2021-10-26
Programmas veidsDoktora studiju programma
GrādsZinātniskais doktora grāds, zinātnes doktors(-e) (Ph.D.) vēsturē un arheoloģijā
Izglītības dokuments Doktora diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar grozījumiem Augstskolu likumā studiju virziena akreditācija pagarināta līdz 31.12.2023.
Programmas kods51228
 
Ilgums3 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti144
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets un maksas: 2134 EUR gadā (2021./22.)
GrantsLasīt šeit: https://www.lu.lv/gribustudet/stipendijas-un-krediti/stipendijas/
 
Programmas aprakstsKopīgā Latvijas Universitātes un Daugavpils Universitātes doktora studiju programma "Vēsture un arheoloģija" ir vislabākā iespēja veltīt sevi vēstures zinātnei un nodarboties ar pētniecību kādā no vēstures apakšnozarēm – arheoloģijā, Latvijas vai pasaules vēsturē dažādos laikos (viduslaiki, agrie jaunie un jaunie laiki, jaunākie laiki un mūsdienu vēsture), izvēloties visdažādākās pētniecības tēmas, vai arī kādā no vēstures palīgdisciplīnām (numismātika, heraldika, ģenealoģija utt.). Studiju rezultātā ir iespēja iegūt zinātnes doktora Vēsturē un arheoloģijā grādu, tādējādi apliecinot sev un sabiedrībai, ka esat sasniedzis respektējamu kvalitāti kā zinātnieks un varat sekmīgi risināt visdažādākās vēstures uzdotās mīklas un jautājumus un izprast sabiedrības attīstības procesus.

Ko es studēšu?

Akadēmiskā darba pamatus, pētniecības metodes, alternatīvus vēstures risinājumus, paralēli iegūstot prasmes un iemaņas pētniecības rezultātu prezentēšanā, akadēmiskas diskusijas vešanā, pētniecības organizēšanā. Doktorantūras laikā ir iespēja papildināt savas zināšanas un pieredzi dažādās doktorantūras vasaras skolā (šobrīd tādu organizējam kopā ar Tartu, Potsdamas un Bordo universitāšu doktorantiem). Studiju laikā notiks regulāras tikšanās ar citu valstu pētniekiem.

Doktora grāds ļaus sasniegt augstāko pakāpi kā augstskolu mācību spēkam, kā arī strādāt pētniecībā visdažādākajās pētniecības institūcijās, kā arī arhīvos, muzejos un bibliotēkās. Iegūtā pieredze būs papildus priekšrocība, kandidējot uz dažādiem amatiem valsts pārvaldē, diplomātiskajā dienestā, masu medijos.
Programmas mājaslapawww.lu.lv/studijas/fakultates/fakultates/vestures-un-filozofijas-fakultate/doktorantura/vesture-un-arheologija
Iepriekšējā izglītība, prasībasMaģistra grāds humanitārajās, sociālajās vai izglītības zinātnēs. Iestājpārrunas, kurās tiek prezentēta eventuālā pētniecības tēma, tās aktualitāte, pētniecības iespējas. Tāpat tiek ņemti vērā maģistratūras rezultāti, iepriekšējā darba pieredze un paveiktais pētniecības jomā.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumus studiju programmās 2022./2023. gadā lejupielādēt šeit
Augstskola
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1586
Tel:67034444
E-pasts:lu@lu.lv  www.lu.lv