Biznesa augstskola Turība - Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība - Prof. bak. studijas

Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība
Uzņemšana:Uzņemšana 2024./25. gadā
Ieraksts atjaunots:2024-02-19
Programmas veidsProfesionālā bakalaura studiju programma - 6. LKI (1. cikls, programma ar kodu 42)
GrādsProfesionālais bakalaurs uzņēmējdarbības vadībā
Profesionālā kvalifikācijaUzņēmumu un iestāžu vadītājs (6. PKL) Standarts / kvalifikācijas prasības
Izglītības dokuments Profesionālā bakalaura diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar grozījumiem Augstskolu likumā studiju virziena akreditācija pagarināta līdz 31.12.2024.
Programmas kods42812
 
Ilgums4 gadi (pilna laika), 4,3 gadi (nepilna laika)
Studiju veidsPilna laika/Nepilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene; Neklātiene; Tālmācība
Kredītpunkti160
Mācību valodalatviešu/angļu (LV/EN)
Mācību/studiju maksa2820 EUR gadā (dienas, latviešu val.); 2990 EUR gadā (dienas, angļu val.); 2420 EUR gadā (neklātiene); 2120 EUR gadā (e-studijas) (2024./25.)
 
Programmas aprakstsTūrisms ir viena no dinamiskākajām, globālākajām un pasaulē pieprasītākajām nozarēm. Studijas šajā jomā nozīmē iespēju apgūt ceļojumu organizēšanu un vadību, viesnīcu un citu izmitināšanas pakalpojumu sniegšanas uzņēmumu vadības principus, ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas principus, tūrisma loģistiku, kā arī biznesa būtību, tā veidošanas un īstenošanas stūrakmeņus. Tūrisms mūsdienās nav iedomājas bez tehnoloģijām, tāpēc studējošie apgūst, kā izmantot tehnoloģijas gan uzņēmuma vadībā, gan pakalpojumu sniegšanā.

Studiju programma “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība” piedāvā apgūt nepieciešamās zināšanas tūrisma un viesmīlības uzņēmējdarbības jomās, kā arī sniedz iespēju praktiski pilnveidot savas prasmes gan komandas darbā, gan multikulturālā vidē, kas mūsdienu globalizācijas ietekmē kļūst par nepieciešamību. Studiju laikā studenti iemācās izprast citu kultūru atšķirīgo domāšanas veidu un dzīves pieeju, kā arī attīsta kritisko domāšanu un spēju strukturēti paust savu viedokli. Tās ir vērtības, ko absolventi var praktiski izmantot savā profesionālajā dzīvē. Studiju programmas absolventi iegūst ne tikai diplomu par augstākās izglītības iegūšanu, bet arī sertifikātu par iesaistīšanos papildus aktivitātēs.

Studiju laikā studējošie klātienē iepazīst daudzu viesmīlības un tūrisma uzņēmumu “aizkulišu” darbu gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Viens no visvērtīgākajiem ieguvumiem ir pasaules vadošās tūrisma izstādes “ITB Berlin” apmeklējums.

Studiju programmai piešķirta prestižās ANO Pasaules tūrisma organizācijas (UNWTO) TedQual akreditācija uz maksimālo laiku – četriem gadiem, līdz 2022. gadam.

Programmai “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība” ir pieejamas arī specializācijas, taču specializācijas izvēle nav obligāta – vari studēt vispārējā programmā.

1) Tūrisma vadības studijas ar specializāciju "Ceļojumu vadība un loģistika" sniedz iespēju apgūt ceļojumu vadības un loģistikas darba organizēšanu, tūrisma ģeogrāfiju, kā arī tūrisma biznesa veidošanas un attīstības principus. Studiju programmas ietvaros būs iespējams apgūt arī tūrisma loģistiku, kas ir ļoti nozīmīga kļūstot par ienākošā un izejošā tūrisma ceļojumu organizēšanas ekspertu.

Studiju programma "Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība" ar specializāciju "Ceļojumu vadība un loģistika" piedāvā apgūt zināšanas un prasmes, kas nākotnē ļaus sekmīgi uzsākt darboties un vadīt savu ceļojumu organizēšanas uzņēmumu. Studiju laikā studējošie praktizējas ceļojumu aģentūrās un tūrisma operatoru uzņēmumos Latvijā un ārvalstīs.

2) Tūrisma vadības studijas ar specializāciju "Viesnīcu un restorānu vadība" sniedz iespēju apgūt viesmīlības pakalpojumu uzņēmumu vadības principus, viesnīcas dienestu darba organizācijas principus, ēdināšanas uzņēmumu vadību, kā arī ēdināšanas organizēšanas un servisa principus. Viesmīlība bez komunikācijas un etiķetes zināšanām nav iedomājama. Etiķetes ievērošana ir ļoti būtiska viesu uzņemšanā un pieņemšanā, tāpēc studiju laikā apgūsi uzvedības normu kopumu, kas jāievēro lietišķajās etiķetes attiecību laikā. Šīs ir iemaņas, kuras absolventi var izmantot ne tikai profesionālajā dzīvē.

Studiju programma "Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība" ar specializāciju "Viesnīcu un restorānu vadība" piedāvā apgūt nepieciešamās zināšanas viesnīcu un restorānu vadībā, kas nākotnē ļaus veiksmīgi darboties šajā nozarē gan Latvijā, gan ārpus.

3)Tūrisma vadības studijas ar specializāciju „SPA un veselības tūrisms” sniedz iespēju apgūt SPA un veselības iestāžu darba organizēšanu un vadību, viesmīlības pakalpojumu uzņēmumu vadības principus, veselības un skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas principus, tūrisma loģistiku, kā arī tūrisma biznesa veidošanas un attīstības principus. Neviena tūrisma joma mūsdienās nav iedomājama bez komunikācijas starpkultūru vidē un digitālajām tehnoloģijām, tāpēc studiju programmas ietvaros būs iespējams apgūt principus, kā veiksmīgi komunicēt starpkultūru vidē, un digitālajos medijos, kā arī attīstīt kritisko domāšanu un spēju strukturēti paust savu viedokli. Tās ir vērtības, ko absolventi var izmantot ne tikai profesionālajā dzīvē.

Studiju programma „Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība” ar specializāciju “SPA un veselības tūrisms” piedāvā apgūt nepieciešamās zināšanas SPA un veselības tūrismā, kas nākotnē ļaus sekmīgi darboties šajā nozarē gan Latvijā, gan pasaulē. SPA un veselības tūrisma vadības programmas absolventi iegūst ne tikai izglītību un kvalifikāciju apliecinošu diplomu, bet arī sertifikātu par dažādu soft skills apguvi.

Studiju laikā studējošie klātienē iepazīst SPA un veselības tūrisma uzņēmumu ikdienas darbu gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

Karjeras iespējas

Viesnīcas, viesu nama un citas naktsmītnes vadītājs;
Restorānu, bāru un citu ēdināšanas uzņēmumu vadītājs;
Tūrisma aģentūras darbinieks;
Ceļojumu konsultants;
Uzņēmuma īpašnieks un vadītājs;
Darbs valsts un pašvaldību institūcijās.
Programmas mājaslapawww.turiba.lv/lv/uznemsana/studiju-programmas-1/bakalaura-programmas/turisma-un-viesmilibas-nozares-uznemumu-vadiba
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība, CE latviešu valodā, svešvalodā (angļu, vācu, franču vai krievu) un matemātikā. Reflektanti, kas reģistrējas studijām angļu valodā, uzrāda angļu valodas zināšanas apliecinošu dokumentu - sertifikātu centralizētajā eksāmenā angļu valodā vai starptautiski atzītos eksāmenos: Cambridge Exam (vismaz Cambridge First Certificate līmenī), TOEFL (minimums - iegūti vismaz 500 punkti klātienē kārtotajam testam un 70 punktu internetā kārtotajam testam ) vai IELTS (minimums - 6.0 punkti), vai kārto angļu valodas testu Augstskolā un veic pārrunas ar programmas direktoru.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2024./2025. gadā: lasīt šeit

2024. gada 18. janvārī Starptautiskā kosmetoloģijas koledža (SKK) ir pievienota Biznesa augstskolai Turība (BAT), kļūstot par BAT Veselības aprūpes nodaļu.
Augstskola
Iestādes tips:Lietišķo zinātņu universitāte
Graudu iela 68, Rīga, LV-1058
Tel:67622551, 67622333
E-pasts:turiba@turiba.lv; sic@turiba.lv  www.turiba.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2024./2025. gadā: lasīt šeit

2024. gada 18. janvārī Starptautiskā kosmetoloģijas koledža (SKK) ir pievienota Biznesa augstskolai Turība (BAT), kļūstot par BAT Veselības aprūpes nodaļu.