Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola "RISEBA" - Biznesa vadība - Doktora studijas

Biznesa vadība
Uzņemšana:Uzņemšana 2022./23. gadā
Ieraksts atjaunots:2022-08-08
Programmas veidsDoktora studiju programma
GrādsZinātnes doktors (Ph.D.) ekonomikā un uzņēmējdarbībā
Izglītības dokuments Doktora diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 14.10.2027.
Programmas kods51345
 
Ilgums3 gadi (pilna laika), 4 gadi (nepilna laika)
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti120
Mācību valodalatviešu/angļu (LV/EN)
Mācību/studiju maksa4000 EUR gadā (studijas latviešu valodā); 4900 EUR gadā (studijas angļu valodā) (2022./23.)
 
Programmas aprakstsProgrammas mērķis ir sagatavot zinātņu doktorus, augstākās kvalifikācijas pētniekus un speciālistus, dodot nozīmīgu ieguldījumu uzņēmējdarbības un uzņēmumu attīstībā Latvijā un Eiropā.

Kopīgā doktora studiju programma "Biznesa vadība" ir pirmā Latvijā kopīgā doktora studiju programma (dibināta 2006. gadā). Šajā periodā sadarbībā ar Banku augstskolu ir uzkrāta unikāla kopīgās programmas vadīšanas pieredze, gatavojot jaunos zinātņu doktorus.
Kopīgā doktora programma “Biznesa vadība” ir vienīgā atvērtā tipa programma, kurā kā zinātniskie vadītāji un viesprofesori tiek piesaistīti eksperti no dažādām valstīm. Periodā no 2013. gada programmas īstenošanā tika iesaistīti 50 zinātniskie vadītāji no septiņām valstīm: Igaunija, Latvija, Lielbritānija, Nīderlande, Polija, Somija un Vācija. Vieslekcijas un seminārus vadīja 20 viesprofesori no 13 valstīm, tajā skaitā no ASV, Dānijas, Igaunijas, Kanādas, Krievijas, Ķīnas, Lielbritānijas, Polijas, Somijas, Šveices, Zviedrijas u.c.
Programmas stiprās puses ir tās atbilstība ES un Latvijas izvirzītajiem uzņēmējdarbības attīstības mērķiem, kā arī efektīva zināšanu apmaiņa starp augstāko izglītību, uzņēmējdarbības vidi un sabiedrību. Programma no citām Baltijas valstīs īstenotajām programmām atšķiras arī ar to, ka visi programmas teorētiskās daļa studiju kursi ir fokusēti uz pētniecību.

Programma tiek īstenota gan latviešu, gan angļu valodā, kas ļauj piesaistīt ārzemju studentus un radīt studentiem starptautisku zinātnisko vidi. Turklāt studijas angļu valodā tiek organizētas sesiju veidā (trīs sesijas gadā), ļaujot ārzemju doktorantiem turpināt profesionālo darbību mājas valstī, apvienojot tās ar studijām Latvijā. Ārzemju studenti var izmantot arī iespēju piedalīties programmas sēdēs attālināti (Moodle, Skype, Zoom u.c.) un apspriest promocijas darbu dažādos tā izstrādes posmos.
Programmas mājaslapawww.riseba.lv/index.php/lv/studentiem/doktoranturas-programmas/biznesa-vadiba
Iepriekšējā izglītība, prasībasAugstākā izglītība atbilstošā nozarē. Pretendentiem, kuri maģistra grādu ieguvuši kādā citā zinātnes nozarē, jābūt vismaz 2 gadu darba pieredzei komercdarbības vadībā, sabiedrības vadībā vai izglītības vadībā un pietiekošām zināšanām vadības zinātnē. Iestājpārbaudījums: individuālā intervija.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi 2022./2023. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Iepriekšējais nosaukums:Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (RISEBA)
Meža iela 3, Rīga, LV-1048
Tel:67500265; 26465351
E-pasts:riseba@riseba.lv  www.riseba.lv