Rīgas Stradiņa universitāte - Tiesību zinātne - Prof. mag. studijas

Tiesību zinātne
Uzņemšana:Uzņemšana 2022./23. gadā
Ieraksts atjaunots:2022-04-03
Programmas veidsProfesionālā maģistra studiju programma
GrādsProfesionālais maģistrs tiesību zinātnē
Profesionālā kvalifikācijaJurists (5. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Profesionālā maģistra diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 09.09.2027.
Programmas kods47380
 
Ilgums1,5 gadi (profesionālo bakalaura studiju programmu beidzējiem); 2 gadi (akadēmisko bakalaura studiju programmu beidzējiem)
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti60 vai 80
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaRSU budžets vai par maksu: 2100 EUR gadā. (2022./23.)
 
Programmas aprakstsProgramma sagatavo tiesību speciālistus, kuri darbojas valsts un starptautisko norišu kontekstā, identificē, analizē un risina tiesiska rakstura problēmas, saskaņo indivīda un sabiedrības intereses.

Programma sniedz plašas teorētiskās zināšanas starptautiskajās un Eiropas tiesībās, prasmes orientēties nacionālu un starptautisku sociālo norišu kontekstā, identificēt, analizēt un risināt tiesiska rakstura problēmas.

Studiju vide un metodes
Studiju sākumā apgūsi obligātos mācību priekšmetus tiesību zinātnē - kriminātiesības, civiltiesības un administratīvās tiesības. Turpmākajos obligātajos mācību priekšmetos iegūsi zināšanas, lai patstāvīgi veiktu pētniecisko darbu, kā arī pamatzināšanas pedagoģijā un sociālajā psiholoģijā. Mācīsies Eiropas Savienības cilvēktiesību aizsardzības mehānismu, starptautisko sadarbību krimināllietās, civillietās un administratīvajās lietās. Iegūtās zināšanas radīs metodoloģisko pamatu turpmākajam patstāvīgajam darbam pētniecībā, kā arī izpratni par aktuāliem tiesiskās sadarbības, cilvēktiesību jautājumiem un informatīvajām sistēmā.

Studiju otrajā posmā apgūsi izvēles studiju priekšmetus atbilstoši savām interesēm vai darba specifikai, iegūstot nepieciešamas zināšanas un kompetences medicīnas un sociālajās tiesībās, starptautiskajās un Eiropas tiesībās, kā arī operatīvajā darbā. Studiju nobeigumā izstrādāsi un aizstāvēsi maģistra darbu.

Studiju laikā būs iespējas piedalīties RSU organizētajās zinātniskajās konferencēs, apmeklēt Bīriņu vasaras skolu juristiem un izmantot Erasmus+ piedāvātās apmaiņas studiju iespējas.

Darba iespējas pēc studijām

Absolventi var pretendēt uz amatiem, kas paredz maģistra grādu tiesību zinātnē prasības, valsts un pašvaldību iestādēs un privātos uzņēmumos (juridiskajos birojos), valsts dienestos, pirmstiesas izmeklēšanas iestādēs, iestādēs ar operatīvā darba subjekta tiesībām un tiesās.
Programmas mājaslapawww.rsu.lv/studiju-programma/tiesibu-zinatne-prof-0
www.rsu.lv/studiju-programma/tiesibu-zinatne-prof
Iepriekšējā izglītība, prasībasAugstākā – profesionālais vai akadēmiskais bakalaura grāds tiesību zinātnēs
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2022./2023. gadā: lejupielādēt šeit
Augstskola
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
Tel:67321321 (studentu serviss)
E-pasts:rsu@rsu.lv  www.rsu.lv