Digitālais asistents

E-konsultācijas
e-konsult_3_287.jpg

Izsmeļošas atbildes par izglītības iespējām Latvijā saņemsi, uzdodot jautājumu e-konsultantam. Atbildi uz jautājumu saņemsi uz savu norādīto e-pastu. Atbilde kopā ar jautājumu var tikt publicēta e-konsultāciju sadaļā. Pirms uzdot jaunu jautājumu, pārliecinies, vai tevi interesējošā atbilde jau nav šeit publicēta.  Jautājumus un atbildes var meklēt pēc atslēgas vārda un/vai atšķirot pēc jautājuma tematiskās grupas.

NIID.LV patur tiesības neatbildēt uz jautājumiem, kas nav tās kompetencē vai tādiem, uz kuriem atbilde jau ir sniegta. E-konsultācijām ir informatīvs raksturs. 

NIID.LV tiek publicētas tikai atbildes, kas sniegtas pēdējo divu kalendāro gadu laikā. Atbildes tiek regulāri aktualizētas.

Fizisko personu dati un personiska rakstura informācija, kas ietverta iesniedzēja jautājumā un atbildē, publiski pieejamajā versijā netiek ievietota. Personu datu apstrāde tiek īstenota atbilstoši VIAA fizisko personu datu un privātuma politikai. Par personu datu apstrādi NIID.LV mājaslapā vari lasīt šeit.

Uzdot jaunu jautājumu!

Meklēšanas filtri
1 2 3
Nākamā
Rezultāti : 1 - 10 no 22
21-02-2024

Labdien! Mācos vidusskolas 10. klasē. Vai ir iespēja iestāties Rīgas Valsts tehnikumā semestra laikā?

Labdien!

Atbildes sagatavošanas procesā sazinājāmies ar Rīgas Valsts tehnikuma (RVT) Mācību nodaļas speciālisti, kura informēja, ka pāriet no vispārizglītojošās vidusskolas uz mācībām tehnikumā 2.semestra laikā nevar, jo mācību programmu saturs ir pārāk atšķirīgs. Jau no 1.semestra sākuma jaunieši uzsāk profesionālo priekšmetu apguvi, daļēji atšķiras arī vispārizglītojošo priekšmetu klāsts.

Speciāliste iesaka Jums pabeigt 10.klasi, saņemt visus gada vērtējumus un tikai tad iesniegt dokumentus tehnikumā. Tehnikums izskatīs Jūsu iesniegtos dokumentus (jāiesniedz gan pamatizglītības dokumenti, gan 10.klases liecība) un pieņems lēmumu par uzņemšanu. Mācības būs jāuzsāk būs no 1. kursa 1. semestra, taču tie priekšmeti, kuri sakrīt abās programmās un vidusskolā būs sekmīgi apgūti, atkārtoti jāapgūst nebūs.

Informācijas precizēšanai Jūs varat sazināties ar RVT Mācību nodaļu pa tālruni 27260004  vai e-pastu macibu.nodala@rvt.lv.

09-02-2024

Labdien! Es šobrīd mācos 9. klasē. Plānoju mācīties par programmētāju. Cik ilgi man būs jāmācās? Un cik ilgi pēc mācību pabeigšanas tehnikumā būs jāmācās augstskolās? Mani interesē tikai izglītības iespējas Daugavpilī un tās apkārtnē.

Labdien!

Pēc 9. klases ir iespēja mācīties vidējās profesionālās izglītības programmāProgrammēšana”, kurā var iegūt programmēšanas tehniķa kvalifikāciju (4. profesionālās kvalifikācijas līmenis (PKL)). Jāmācās ir 4 gadi, pieejams valsts budžets un stipendijas.

Daugavpilī programmēšanas tehniķa profesiju var apgūt vienā izglītības iestādē – Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā (uzņemšana tiek plānota arī 2024./25. gadā).

Sekmīgi pabeidzot vidējās profesionālās izglītības programmu, jaunietis iegūst gan kvalifikāciju, gan vidējo izglītību, kas dod tiesības stāties augstskolās un koledžās. Nosūtām zināšanai augstākās izglītības programmu sarakstus, kurās var iestāties pēc tehnikuma absolvēšanas:

  1. Īsā cikla jeb 1. līmeņa augstākās profesionālās izglītības programmas – jāstudē 2-2,5 gadi, iegūst programmētāja kvalifikāciju – SARAKSTS. Daugavpilī šādu programmu neviena izglītības iestāde neīsteno. Ir iespēja studēt klātienē Rēzeknē vai tālmācības formā Rīgā.
  2. Bakalaura studiju programmas datorzinātņu jomā – SARAKSTS. Jāstudē 3 gadi, iegūst bakalaura grādu datorvadībā, datortīklos vai programmēšanā. Daugavpilī šādas programmas īsteno Rīgas Tehniskās universitātes Daugavpils studiju un zinātnes centrs.
  3. Profesionālā bakalaura studiju programmas programmēšanā – SARAKSTS. Jāstudē 4 gadi, iegūst profesionālā bakalaura grādu programmēšanā un programmēšanas inženiera kvalifikāciju. Daugavpilī šādu programmu neviena izglītības iestāde neīsteno. Ir iespēja studēt klātienē Rēzeknē vai tālmācības formā Rīgā vai Valmierā.

Par programmēšanas tehniķa, programmētāja, programmēšanas inženiera un citām IT nozares profesijām (darba apraksts, intervija, attēlu galerija, mācību iespējas) vairāk var uzzināt, apmeklējot vietni Profesiju Pasaule.

19-12-2023

Labdien! Vai, mācoties tehnikumā, pabeidzot 3. kursu un noliekot valsts eksāmenus, man ir iespēja iegūt vidējo izglītību, ja neturpinu macīties 4. kursā un nekārtoju profesionālas kvalifikācijas eksāmenu?

Labdien!

Lai iegūtu vidējo izglītību, ir jāpabeidz programmas apguve. Pēc 3.kursa, ja neturpināsiet mācības, Jūsu iegūtās izglītības statuss būs nepabeigta vidējā profesionālā izglītība. Šādā gadījumā Jūs nesaņemsiet diplomu*, bet tehnikuma izsniegtu izziņu par profesionālās izglītības programmas daļas apguvi, apliecību par moduļa (vai vairāku moduļu) apguvi un profesionālās kvalifikācijas apliecību, ja programmas apguves laikā ir kārtots kāds profesionālās kvalifikācijas eksāmens (zemāka profesionālās kvalifikācijas līmeņa kvalifikācijā). Minētie dokumenti nedod tiesības turpināt izglītību augstākās izglītības iestādēs, taču dod iespēju apgūtās prasmes izmantot darba tirgū vai vēlāk iestāties tādas pašas vai līdzīgas tematiskās jomas profesionālās izglītības programmas vēlākos posmos.

Vēršam uzmanību, ka, mācoties tehnikumā (arī tad, ja mācību laikā ir sekmīgi nokārtoti visi nepieciešamie centralizētie eksāmeni (CE)), vispārējo vidējo izglītību apliecinošu dokumentu saņemt nevar. Vispārējās vidējās izglītības atestātu saņem, tikai pabeidzot vispārējās vidējās izglītības programmu.

Tādējādi, lai iegūtu vidējo izglītību, ir divi risinājumi:

1) Pabeigt profesionālās izglītības programmas apguvi;

2) Iestāties vispārējās vidējās izglītības programmā un, sekmīgi pabeidzot to, saņemt vispārējās vidējās izglītības ieguvi apliecinošu dokumentu (atestātu). Taču jārēķinās, ka profesionālās vidējās izglītības programma būtiski atšķiras no vispārizglītojošās vidusskolas programmas. Līdz ar to Jums būtu 1)jāapgūst visi tie priekšmeti, kuri ir iekļauti konkrētās programmas mācību plānā un kuri nav apgūti profesionālās izglītības programmā; 2)jānokārto vismaz divi CE augstākajā līmenī, kā to paredz vispārējās vidējās izglītības standarts.

Profesionālās izglītības likumā (6.pants) ir noteikts, ka

  • Diplomu par profesionālo vidējo izglītību un profesionālās kvalifikācijas apliecību izsniedz izglītojamam, kurš pilnībā apguvis profesionālās izglītības programmu un nokārtojis valsts profesionālās izglītības standartā noteiktos valsts noslēguma pārbaudījumus (CE + profesionālās kvalifikācijas eksāmenu);
  • Diplomu par profesionālo vidējo izglītību izsniedz izglītojamam, kurš pilnībā apguvis vidējās izglītības programmu un nokārtojis CE, bet veselības stāvokļa dēļ nespēj kārtot profesionālās kvalifikācijas eksāmenus vai nav saņēmis pietiekamu vērtējumu profesionālās kvalifikācijas eksāmenā. Tādējādi diplomu (bez kvalifikācijas apliecības) var saņemt arī tādā gadījumā, ja kvalifikācijas eksāmenā saņem nepietiekamu vērtējumu, taču visi 4. kursā iekļautie profesionālie priekšmeti un moduļi, praktiskās mācības un kvalifikācijas prakse ir jāapgūst, un kvalifikācijas eksāmens ir jākārto.
08-12-2023

Labdien! Interesē izglītības iespējas pēc 9.klases, lai apgūtu uzņēmējdarbību. Kurās izglītības iestādēs to var apgūt Rīgā?

Labdien!

Nosūtām Jums sarakstu ar profesionālās izglītības programmām pēc 9. klases komerczinību, uzņēmējdarbības un finanšu jomā: SARAKSTS. Šajās programmās ir jāmācās 4 gadi, programmu beidzot, iegūst diplomu par vidējo profesionālo izglītību, kas ļauj turpināt izglītību augstākās izglītības pakāpē. Šobrīd NIID.LV atrodamie saraksti atbilst 2023./2024. gada uzņemšanai – aptuveni janvāra sākumā tiks aktualizēta informācija par 2024./2025. mācību gadu.

Uzņēmējdarbības nozarē var apgūt, piemēram, šādas profesijas: komercdarbinieks, mazumtirdzniecības komercdarbinieks, rūpniecības komercdarbinieks, reklāmas pakalpojumu komercdarbinieks u.c.

Rīgā programmas uzņēmējdarbības nozarē īsteno 4 profesionālās izglītības iestādes:

Papildu informācija

Vairāk par uzņēmējdarbības, finanšu un administrēšanas profesijām var uzzināt, apmeklējot vietni “Profesiju Pasaule” (profesijas apraksts, darba iespējas, darba vide un aprīkojums, profesionāļu ieteikumi, attēlu galerija, mācību iespējas).

NIID.LV ir izveidotas interaktīvas infografikas par profesionālās izglītības iespējām pēc 9.un 12. klases dažādās nozarēs (t.sk. uzņēmējdarbībā) 2023./2024. mācību gadā (informācija tiks aktualizēta katru gadu).

09-11-2023

Labdien! Mācījos tehnikumā par automehāniķi, sekmīgi nokārtoju 3. kursā visus valsts eksāmenus optimālajā līmenī, arī atzīmes visos priekšmetos bija labas. Pēc 3. kursa mācības pametu. Tā arī neesmu sapratis, vai man ir vidējā izglītība? Kā šo situāciju skaidro valsts normatīvie akti? Latvija.lv portālā nav datu par iegūtu vidējo izglītību.

Labdien!

Gatavojot atbildi, sazinājāmies ar Valsts izglītības satura centra (VISC) Metodiskā atbalsta departamenta Pedagogu profesionālā atbalsta nodaļas vadītāja vietnieci Sarmīti Valaini, kura skaidroja, ka Jūsu iegūtās izglītības statuss ir nepabeigta vidējā profesionālā izglītība, līdz ar to šobrīd Jums nevar izsniegt diplomu par profesionālo vidējo izglītību. Lai saņemtu diplomu, ir jāpabeidz programmas apguve.

Lai to izdarītu, Jums pēc pārtraukuma jāatgriežas izglītības iestādē,  jāapgūst iztrūkstošie mācību kursi/ moduļi un jākārto profesionālās kvalifikācijas eksāmens.

Profesionālā izglītības likuma 6.panta 8. daļā ir noteikts, ka diplomu par profesionālo vidējo izglītību izsniedz izglītojamam, kurš pilnībā apguvis vidējās izglītības programmu un nokārtojis centralizētos eksāmenus, bet veselības stāvokļa dēļ nespēj kārtot profesionālās kvalifikācijas eksāmenus vai nav saņēmis pietiekamu vērtējumu profesionālās kvalifikācijas eksāmenā.

Tādējādi diplomu Jūs saņemsiet arī tad, ja nenokārtosiet kvalifikācijas eksāmenu, taču eksāmens ir jākārto, tāpat ir jāizpilda visi nosacījumi, kas ļauj kārtot šo eksāmenu (sekmīgi jāapgūst praktiskie priekšmeti, jāiziet prakse utt.).

Savukārt Ministru kabineta 2020. gada 2. jūnijā noteikumu Nr. 332 “Noteikumi par valsts profesionālās vidējās izglītības standartu un valsts arodizglītības standartu” 21.punkts nosaka, ka profesionālās vidējās izglītības programmas pilnu apguvi noslēdz valsts pārbaudījumi:

21.1. profesionālās kvalifikācijas eksāmens;

21.2. valsts pārbaudes darbs latviešu valodā vismaz optimālajā mācību satura apguves līmenī, ja mācības tiek uzsāktas pēc pamatizglītības ieguves;

21.3. valsts pārbaudes darbs svešvalodā (angļu, vācu vai franču) vismaz optimālajā (B2) mācību satura apguves līmenī, ja mācības tiek uzsāktas pēc pamatizglītības ieguves;

21.4. valsts pārbaudes darbs matemātikā vismaz vispārīgajā mācību satura apguves līmenī, bet ne zemākā, kā noteikts atbilstošajā izglītības programmas saturā, ja mācības tiek uzsāktas pēc pamatizglītības ieguves.

Ministru kabineta 2023. gada 21. februāra noteikumi Nr. 70 “Noteikumi par personas kompetences atzīšanu uzņemšanai profesionālās izglītības programmas vēlākos mācību posmos” paredz iespēju pēc pārtraukuma atgriezties izglītības iestādē un apgūt iztrūkstošos mācību kursus (t.sk. pēc individuāla plāna), kārtot profesionālās kvalifikācijas eksāmenu un iegūt diplomu par  profesionālo vidējo izglītību.

Vēl viena iespēja Jums būtu iestāties vispārējās vidējās izglītības programmā un, sekmīgi pabeidzot to, saņemt vispārējās vidējās izglītības ieguvi apliecinošu dokumentu (atestātu). Taču jārēķinās, ka profesionālās vidējās izglītības programma būtiski atšķiras no vispārizglītojošās vidusskolas programmas. Līdz ar to Jums būtu 1)jāapgūst visi tie priekšmeti, kuri ir iekļauti konkrētās programmas mācību plānā un kuri nav apgūti profesionālās izglītības programmā; 2)jānokārto vismaz divi CE augstākajā līmenī, kā to paredz vispārējās vidējās izglītības standarts.

27-10-2023

Labdien! Vēlos uzzināt, kur var mācīties pēc 9. klases, lai apgūtu IT specialitāti.

Labdien!

Nosūtām profesionālās vidējās izglītības programmu sarakstus, kurās var apgūt IT nozares profesijas pēc 9. klases:

Par dažādām IT nozares profesijām, t.sk. par mācību iespējām šajās profesijās, vairāk var uzzināt, apmeklējot vietni Profesiju Pasaule.

Profesiju un izglītības iestāžu saraksti ir pieejami arī interaktīvās infografikās par profesionālās izglītības iespējām 2023./24. mācību gadā 17 nozarēs, t.sk. Elektronikas un IKT nozarē (infografikas katru gadu tiks aktualizētas).

13-07-2023

Labdien! Kur pēc 12. klases var mācīties par pavāru/ restorāna pavāru vai līdzīgā profesijā? Svarīgi būtu Rīgā vai tuvākajās pilsētās. Paldies!

Labdien!

Restorāna pavāra (4. profesionālās kvalifikācijas līmenis (PKL), jāmācās 1,5 gadi) vai pavāra palīga profesiju (3.PKL, jāmācās 1 gads) pēc 12. klases šajā mācību gadā Rīgā par valsts budžeta līdzekļiem var apgūt vienā profesionālās izglītības iestādē  - VSIA “Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikums”. Savukārt pavāra (4.PKL, jāmācās 1,5 gadi) profesiju par valsts budžeta līdzekļiem var apgūt tikai ārpus Rīgas – vistuvāk Rīgai ir Jelgavas Amatu vidusskola (nav dienesta viesnīcas) un Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola (ir dienesta viesnīca).

Vairākās profesionālās izglītības iestādēs pavāra profesiju var apgūt par maksu, mācoties tālākizglītības programmās. Rīgā akreditētas tālākizglītības programmas īsteno, piemēram:

Vairāk par pavāra un citām ēdināšanas uzņēmuma profesijām (darba apraksts, intervija ar profesijas pārstāvi, attēlu galerija, mācību iespējas) varat uzzināt, apmeklējot vietni “Profesiju Pasaule”.

Par dokumentu iesniegšanas termiņiem profesionālās izglītības iestādēs skatiet šajā NIID.LV rakstā.

28-03-2023

Labdien! Mācos 10. klasē, taču vēlos iestāties Ogres tehnikumā. Vai var iestāties tehnikumā 1. kursa beigās?

Labdien!

Atbildes sagatavošanas procesā sazinājāmies ar Ogres tehnikuma Uzņemšanas komisijas pārstāvi, kura informēja, ka var pāriet no vispārizglītojošās vidusskolas uz mācībām tehnikumā arī mācību gada laikā, ja kursā ir brīvas vietas. Tomēr speciāliste iesaka Jums labāk pabeigt 10.klasi, saņemt visus gada vērtējumus un tikai tad iesniegt dokumentus tehnikumā, jo gada beigās Jums būs sarežģīti iekļauties mācību procesā.

Tehnikums salīdzinās apgūtos priekšmetus un pieņems lēmumu, no kura kursa/ semestra Jums būs jāuzsāk mācības un kādi priekšmeti būs papildus jāapgūst. Visticamāk, ka jāsāk būs tik un tā no 1. kursa, jo mācību programmas vispārizglītojošajās un profesionālajās skolās būtiski atšķiras.

Informācijas precizēšanai iesakām Jums sazināties ar Ogres Tehnikuma speciālistiem pa tālruni  26612354 vai e-pastu ovt@ovt.lv.

 

22-02-2023

Labdien! Mana radiniece ir pabeigusi speciālās pamatizglītības programmu, taču šobrīd viņa ir pilnīgi vesela un vēlas mācīties profesionālās vidējās izglītības programmā. Viņu interesē dārzkopība. Vai viņa var apgūt šo profesiju, un kur viņa var iestāties?

Labdien!

Atbildes sagatavošanā konsultējāmies ar Valsts izglītības satura centra (VISC) Speciālās izglītības nodaļas Valsts pedagoģiski medicīniskās komisijas vadītāju – vecāko eksperti Ilgu Prudņikovu. Speciāliste informēja, ka valsts normatīvais regulējums neliedz jauniešiem pēc speciālās pamatizglītības programmas absolvēšanas mācīties profesionālās izglītības iestādēs (profesionālajās vidusskolās, arodskolās, tehnikumos), taču ir ļoti rūpīgi jāizvērtē jaunieša garīgās un fiziskās veselības stāvoklis, personības iezīmes, atbilstība izvēlētās profesijas apguvei, spējas, talanti, intereses u.c. Tāpat ir svarīgi iepriekš noskaidrot, kāda ir skolas vide, tradīcijas, pedagogi, uzņemšanas noteikumi, tādēļ iesakām Jums sazināties ar izvēlēto skolu un precizēt visus šos jautājumus.

Visbiežāk jaunieši pēc speciālo izglītības programmu apguves izvēlas turpināt mācības un apgūt profesiju kādā no profesionālās pamatizglītības programmām speciālajā izglītībā. Nosūtām Jums zināšanai programmu SARAKSTU. Taču mēdz būt arī tā, ka jaunietis ir progresējis savā attīstībā un spēj sekmīgi apgūt profesionālās vidējās vai arodizglītības programmu vai vismaz tās daļu (moduli). Daži jaunieši pirms iestāšanās profesionālās izglītības programmā 1 gadu mācās vispārējās pamatizglītības programmā bez speciālā koda eksterņa statusā, apgūstot priekšmetus, kurus viņi nav apguvuši (ja nav apguvuši) speciālajā izglītībā, piemēram, fiziku, ķīmiju u.c. priekšmetus, un pēc tam iestājas vispārējās vai profesionālās vidējās izglītības programmā. Iespēja mācīties eksternātā gan attiecas tikai uz pilngadīgiem jauniešiem.

Profesionālās izglītības iespējas pēc 9.klases

Atrast vienkopus visu informāciju par izglītības iespējām jauniešiem ar pamatizglītību var palīdzēt NIID.lv Digitālais asistents.

Izvēloties sadaļu “Profesionālā izglītība pēc 9. klases”, tiek piedāvātas šādas iespējas:

Profesionālās programmas par valsts budžeta līdzekļiem pēc 9. klases dārzkopības jomā var apgūt:

  • Bulduru tehnikumā  - Dārzkopības tehniķa (jāmācās 4 gadi) vai arborista (1 gads, uzņem no 17 gadu vecuma) profesiju. Tehnikumā uzņem arī audzēkņus pēc speciālo programmu beigšanas, taču ir jāuzrāda ārsta izziņa ar atļauju apgūt konkrēto profesiju un ir jāņem vērā, ka ir konkurss un mācību vietām;
  • Smiltenes tehnikumā (Alsviķos)  – dārzkopja (3 gadi) profesiju. Uzņem arī audzēkņus pēc speciālo programmu beigšanas, jāuzrāda ārsta izziņa ar atļauju apgūt konkrēto profesiju;
  • Malnavas koledžā – dārzkopja (1 gads, uzņem no 17 gadu vecuma) profesiju. Uzņem arī audzēkņus pēc speciālo programmu beigšanas, jāuzrāda ārsta izziņa ar atļauju apgūt konkrēto profesiju;
  • Sociālās integrācijas valsts aģentūras profesionālajā vidusskolā – dārzkopja (960 stundas – aptuveni 1 gads) profesiju. Šajā skolā par valsts budžeta līdzekļiem var mācīties tikai cilvēki ar invaliditāti/ prognozējamu invaliditāti, ir jāveic profesionālās piemērotības noteikšana.

Profesionālajā izglītībā ir arī jaunums – iespēja apgūt nevis visu profesionālās izglītības programmu, bet tikai tās daļu - atsevišķu moduli vai moduļus. T.i., ja jaunietim rodas grūtības apgūt visu mācību vielu, viņš var apgūt noteiktu moduli, saņemt apliecinājumu par moduļa apguvi un doties strādāt šajā profesijā.

Pēc piemērotas skolas atrašanas iesakām sazināties ar izvēlēto izglītības iestādi un precizēt, kādi ir uzņemšanas nosacījumi, cik liels ir uzņemšanas konkurss, kad un kādi dokumenti jāiesniedz utt.

Papildu informācija:

  • Ar dārznieka un citām lauksaimniecības nozares profesijām (darba apraksts, intervija, attēlu galerija, mācību iespējas) Jūs varat iepazīties vietnē Profesiju Pasaule;
  • Lai labāk iepazītu mācību iestādes, pedagogus, vidi, iesakām apmeklēt Atvērto durvju dienas un citus pasākumus – piemēram, izstādi Skola-2023 (sākas jau rīt – notiek no 3. līdz 5. martam Ķīpsalā).
01-02-2023

Labdien! Man šobrīd ir 17 gadi un šogad paliks18., taču es vēl mācos pamatskolas 9. klasē. Vai pēc pamatskolas beigšanas, būdams pilngadīgs, es varēšu iestāties profesionālās izglītības iestādē, piemēram, Ogres tehnikumā?

Labdien!

Jā, Jūs varat stāties gan Ogres tehnikumā, gan citā profesionālās izglītības iestādē arī pēc pilngadības sasniegšanas, ja šogad sekmīgi pabeigsiet 9. klasi un saņemsiet pamatizglītības apliecību. Ne valsts normatīvajos aktos, ne skolu iekšējos dokumentos nav noteikti vecuma ierobežojumi, stājoties vidējās profesionālās izglītības programmās.

Taču vēršam uzmanību, ka 1) Ogres tehnikumā uzņem tikai ar sekmīgiem vērtējumiem pēc 9. klases, 2) uz mācību vietām visās programmās pēdējos gados ir konkurss.

Visas profesionālās izglītības programmas pēc 9. klases Jūs varat aplūkot, izmantojot NIID.LV Digitālo asistentu. Pēc piemērotas programmas un skolas atrašanas iesakām iepazīties ar uzņemšanas noteikumiem un/vai sazināties ar izvēlēto izglītības iestādi un precizēt, kādi ir uzņemšanas nosacījumi, kad un kādi dokumenti jāiesniedz u.c. nianses.

1 2 3
Nākamā
Rezultāti : 1 - 10 no 22