Rīgas Stradiņa universitāte - Vecmāte - Prof. bak. studijas

Vecmāte
Uzņemšana:Uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2020-04-16
Programmas veidsProfesionālā bakalaura studiju programma
GrādsProfesionālais bakalaurs veselības aprūpē
Profesionālā kvalifikācijaGalvenā vecmāte (5. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Profesionālā bakalaura diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 08.05.2023.
Programmas kods42723
 
Ilgums4 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti160
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai maksas: 1700 EUR gadā (2020./21.)
 
Programmas aprakstsRSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes īstenotās bakalaura studiju programmas Vecmāte mērķis ir dot studentiem ar vidusskolas izglītību iespēju iegūt pirmā līmeņa augstāko profesionālo izglītību un vecmātes kvalifikāciju.

Programmas uzdevumi
Sagatavot kvalificētus speciālistus, kas rūpējas par sievietes, viņas ģimenes un sabiedrības seksuālo un reproduktīvo veselību, organizē un vada dzemdībpalīdzību

Programmas saturs

1. un 2. studiju gads

Bāzes priekšmeti un preklīniskie priekšmeti: ievads studijās par cilvēku un tā organismu – anatomija, histoloģija, embrioloģija, bioloģija un medicīnas ģenētika, funkcionālā un patoloģiskā fizioloģija, medicīniskā bioķīmija un ģenētika, filozofija, psiholoģija un valodas.

3. studiju gads

Klīniskie priekšmeti: nozares profesionālās specializācijas kursi – fizioloģiskas un patoloģiskas grūtniecības vadīšana, fizioloģiskā dzemdniecība un pēcdzemdību aprūpe, patoloģiskā un operatīvā dzemdniecība, neonatoloģija, ginekoloģija, klīniskās aprūpes pamati, anestezioloģija un reanimatoloģija dzemdniecībā, neatliekamā palīdzība, teorētisko zināšanu izmantošana praksē klīnikās.

4. studiju gads

Priekšmeti, kas attīsta sociālās, komunikatīvās un organizatoriskās pamatiemaņas: pedagoģija, vecmātes darba organizācija un vadība, publiskās tiesības un vecmātes darba juridiskie aspekti, projektu izstrādes un vadīšanas pamati, pētniecības metodes un statistika, bakalaura darba izstrāde.

Studiju programmas absolventi strādā ģimenes aprūpes un konsultāciju centros, veselības centros, slimnīcās, ginekologu privātpraksēs, doktorātos, Dzemdību nama nodaļās.
Programmas mājaslapawww.rsu.lv/studiju-iespejas/pamatstudijas/medicinas-un-veselibas-aprupes-studiju-programmas/vecmate
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība. CE sertifikāts latviešu valodā un matemātikā. CE sertifikāts svešvalodā vai starptautiskas testēšanas institūcijas pārbaudījuma dokuments. Gada atzīme bioloģijā vai dabas zinībās.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2020./2021. gadā: lejupielādēt šeit
Augstskola
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
Tel:67409105; 67409075; 67409076 (studentu serviss)
E-pasts:rsu@rsu.lv  www.rsu.lv