Rīgas Stradiņa universitāte - Sociālo procesu analīze un vadība - Mag. studijas

Sociālo procesu analīze un vadība
Uzņemšana:Ziemas uzņemšana 2019./20. gadā
Ieraksts atjaunots:2019-11-21
Programmas veidsMaģistra studiju programma
GrādsSociālo zinātņu maģistrs socioloģijā
Izglītības dokuments Maģistra diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2023.
Programmas kods45310
 
Ilgums2 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti80
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaRSU budžets vai par maksu: 1890 EUR gadā (2019./20.)
 
Programmas aprakstsZiemas uzņemšana 2019./20. gadā: dokumentus pieņem no 01.12.2019. līdz 10.01.2020. (elektroniskā pieteikšanās); no 09.12.2019. līdz 10.01.2020. (pieteikšanās klātienē).

Vienīgā studiju programma Latvijā, kurā var apgūt socioloģiju un sociālo politiku vienas programmas ietvaros. Programma gatavo speciālistus, kas saprot sabiedrībā notiekošos sociālos procesus, prot tos pētīt un analizēt, kā arī meklēt problēmu risinājumus. Atšķirībā no citām socioloģijas programmām programma Sociālo procesu analīze un vadība piedāvā mūsdienīgu skatījumu un gudras atbildes uz jautājumiem par dinamiskiem sabiedrības attīstības procesiem.
Studiju programmas mērķis
Studiju programmas stratēģiskais mērķis ir nodrošināt padziļinātu teorētisko zināšanu apguvi socioloģijā un sociālajā politikā, kā arī pētniecības metožu attīstīšana un pielietošana konkrētu sabiedrības problēmu izpētē un analīzē. Studiju programma ir vērsta uz to, lai saistītu

• socioloģijas zināšanas par sociālo procesu norisi,
• sociālo datu ieguves un analīzes prasmes,
• kompetenci sociālās politikas veidošanā un analīzē, balstoties uz zināšanām par sociāliem procesiem un dažādu sociālo grupu vajadzībām Latvijā, ES un pasaulē, kā arī
integrējot sociālo pētījumu datus lēmumu pieņemšanas procesā.

Studiju programmas mērķis ir studējošo sagatavošana patstāvīgai zinātniski pētnieciskai darbībai, nodrošinot socioloģijas un sociālās politikas teoriju un pētnieciskā darba metožu un iemaņu apguvi.

Iegūtās zināšanas
Padziļinātas teorētiskās zināšanas socioloģijā un sociālajā politikā, kā arī pētniecības metožu lietošanā konkrētu sabiedrības problēmu izpētē un analīzē. Zināšanas par sociālo procesu norisi saistībā ar cilvēka dzīves gājumu un svarīgākajām dzīves jomām – ģimeni, veselību, nodarbinātību u. c.

Iegūtās prasmes

Veikt socioloģiskus pētījumus, diagnosticēt sociālas problēmas un piedāvāt to risinājumus.

Studiju programmas absolventi var turpināt studijas RSU doktora programmā Socioloģija vai citu augstskolu sociālo zinātņu doktora studiju programmās. Nodarbinātības iespējas – valsts un pašvaldību iestādēs, nevalstiskās organizācijās, kur nepieciešami speciālisti, kas izprot sabiedrībā notiekošos sociālos procesus un dažādu sociālo grupu problēmas, un balstoties uz datu analīzi un teorētiskajām zināšanām var piedāvāt problēmu risinājumus.
Programmas mājaslapawww.rsu.lv/studiju-iespejas/magistra-studijas/studiju-programmas/socialo-procesu-analize-un-vadiba
Iepriekšējā izglītība, prasībasAugstākā izglītība – bakalaura vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība (vai tai pielīdzināta izglītība), kas iegūta valsts akreditētā studiju programmā.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2019./2020. gadā: lejupielādēt šeit
Augstskola
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
Tel:67409105; 67409075; 67409076 (studentu serviss)
E-pasts:rsu@rsu.lv  www.rsu.lv