Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola - Multimediju dizains - Prof. vidējā izglītība pēc visp.vidējās izglītības

Multimediju dizains
Uzņemšana:Plānota uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2020-03-27
Programmas veidsProfesionālā vidējā izglītība pēc vispārējās vidējās izglītības - 3.PKL (3.līmeņa profesionālā kvalifikācija) (35b)
Profesionālā kvalifikācijaMultimediju dizaina speciālists (3. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Diploms par profesionālo vidējo izglītību;
Licence / akreditācijaVairāk par licencēšanu/akreditāciju lasīt šeit
Programmas kods35b214121
 
Ilgums2 gadi
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
 
Programmas aprakstsMultimediju dizaina izglītības programmas audzēkņi padziļināti apgūst jaunos medijus. Programma sagatavo multimediju projektu maketētājus.

Jaunieši iegūst nepieciešamās pamatprasmes un iemaņas radošam darbam ar digitālajām tehnoloģijām, foto un video darbu veidošanā, interneta vidē, drukas darbu veidošanā, kā arī attīsta mūsdienīgu radošo pasaules uzskatu un domāšanu.

Datortehnoloģijas, video, foto un poligrāfija - tie ir mācību virzieni, kas savstarpēji mijiedarbojoties veido specializācijas mācību programmu, kuru nodrošina šādi mācību priekšmeti:

• Kompozīcija (attīsta radošo domāšanu strādājot gan plaknē, gan telpā, gan virtuālajā vidē).
• Datorgrafika (iepazīstina studējošos ar vektorgrafikas, rastra grafikas un maketēšanas programmām: Adobe Illustrator, Adobe Photoshop).
• Poligrāfija (iespieddarba veidošanas pamati, darba sagatavošana poligrāfijas pavairošanai: Adobe InDesign).
• Animācija (digitālās animācijas pamati: Adobe Photoshop, Adobe After Effects, Adobe Premiere, Adobe Flash) • Video teorija un prakse (Videomākslas vēsture, video tehnoloģija un estētika, video darbu plānošana, to uzņemšana, montāža un ieskaņošana: Adobe Premiere, Adobe After Effects).
• Foto (fotoattēls kā radoša izpausme un medijs: gaisma, darbs studijā).
• www tehnoloģijas (mājas lapu veidošana – dizaina principi, HTML un CSS pamati: Adobe Photoshop, Brackets u.c.).
• 3D programma (formveide virtuālajā telpā un animācija).
• Skaņa (skaņa kā medijs, formāti, montāža, skaņdarbu jaunrade).
• Režijas pamati (zināšanas un praktiskas iemaņas mūsdienu mākslas izteiksmes līdzekļu pielietošanā)

Mācību laikā tiek stimulēta studējošo radošā darbība, piedalīšanās izstādēs, konkursos. Notiek regulāri mūsdienu mākslas pasākumu un ražošanas uzņēmumu apmeklējumi. Multimediju izglītības programmai ir sadarbības partneri Latvijā, Lietuvā, Portugālē u.c.

Prakses laikā audzēkņi apgūst praktiskās darba iemaņas birojos, studijās, uzņēmumos. Skolā rīkotajās meistarklasēs audzēkņi iepazīst praktizējošu mākslinieku pieredzi, pilnveido savas prasmes un papildina zināšanas.

Audzēkņi izvēlas mediju, ar kura palīdzību realizēs savu kvalifikācijas darbu. Tā varbūt 2D grafika, grafiskā dizaina darbs, fotogrāfija, video, animācija vai vairāku mediju apvienojums...

Absolvējot skolu audzēkņiem ir plašas iespējas pilnveidot savas zināšanas Latvijas mākslas akadēmijā, Liepājas universitātes Jauno mediju programmā, Kultūras akadēmijā, mākslas augstskolās Eiropā, kļūt par labu palīgu dizaina, reklāmas, animācijas, filmu u.c. studijās.
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība, iestājpārbaudījumi
Profesionālās izglītības iestāde
Iepriekšējais nosaukums:Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola, Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola
Ausekļa iela 11/15, Liepāja, LV-3401
Tel:29107355; 29137493, 26425800
E-pasts:info@lmmdv.edu.lv  www.lmmdv.edu.lv