Rīgas 3. arodskola - Programmēšana - Prof. vidējā izglītība pēc visp.vidējās izglītības

Programmēšana
Uzņemšana:Plānota uzņemšana 2021./22. gadā
Ieraksts atjaunots:2021-03-04
Programmas veidsProfesionālā vidējā izglītība pēc vispārējās vidējās izglītības - 3.PKL (3.līmeņa profesionālā kvalifikācija) (35b)
Profesionālā kvalifikācijaProgrammēšanas tehniķis (3. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Diploms par profesionālo vidējo izglītību;
Licence / akreditācijaVairāk par licencēšanu/akreditāciju lasīt šeit
Programmas kods35b484011
 
Ilgums1,5 gadi
Izglītības ieguves formaKlātiene
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
GrantsAudzēkņi saņem valsts stipendiju
 
Programmas aprakstsMācību programmas ietvaros paredzēts sagatavot speciālistus, kuri pamata līmenī pratīs pielietot 2 programmēšanas valodas (PHP un JavaScript). Šīs prasmes ļaus programmēšanas tehniķiem veidot pilnvērtīgas, šodienas prasībām atbilstošas tīmekļa mājas lapas uzņēmumiem, kā arī izstrādāt aplikācijas viedtālruņiem (Android un iOS). Abas minētās jomas šodien ir ļoti pieprasītas darba tirgū un paredzams, ka pieprasījums pēc tām tikai augs.

Izglītības programmā iekļautie mācību priekšmeti nodrošina izglītojamo zināšanu un prasmju apguvi atbilstoši programmēšanas tehniķa profesijas standartam. Mācību programmas ietvaros paredzēts apgūt darba aizsardzību un ergonomiku, lietišķo dokumentu noformēšanu, angļu valodu, matemātiku un profesionālo saskarsmi, sniedzot izglītojamajiem noderīgas zināšanas, bez kurām tehnisku IT projektu īstenošana būtu apgrūtināta.

No profesionālajiem mācību priekšmetiem galvenā uzmanība tiek veltīta tīmekļa programmēšanas valodu apguvei, kurām ir plašs pielietojums dažādās ierīcēs, un, kuras tiek pielietotas dažādu mērķu sasniegšanai un plaša spektra projektu īstenošanai. Izglītības programmā paredzēta arī datu bāzu un datorgrafikas pamata zināšanu apguve. Paredzēts sniegt teorētiskās zināšanas par datu struktūrām, algoritmiem un IT projektu dzīves ciklu, plānošanu, produktu testēšanu, dokumentēšanu un ieviešanu, kas ir nepieciešamās prasmes šajā profesijā.

Īpaši jāizceļ mācību priekšmets “Aplikāciju izstrāde mobilajām iekārtām”, kur tiks parādīts, kā, izmantojot iegūtās zināšanas par populārām tīmekļa programmēšanas valodām, iespējams veidot mobilās aplikācijas viedtālruņiem, planšetdatoriem un citām mobilajām iekārtām tā, lai aplikācija darbotos visās populārākajās mobilo ierīču operētājsistēmās. Izglītojamie apgūs veidu, kā vienkārši, ātri un efektīvi veidot dažādas biznesa vidē pieprasītas mobilās aplikācijas, tādējādi paaugstinot savu vērtību darba tirgū.
Programmas mājaslapawww.3arodskola.lv/programmesanas-tehnikis
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība
Profesionālās izglītības iestāde
Dzirnavu iela 117, Rīga, LV-1011
Tel:67288561
E-pasts:skola@3arodskola.lv  www.3arodskola.lv