Baltijas Starptautiskās akadēmijas Daugavpils filiāle - Datordizains - Prof. bak. studijas

Datordizains
Uzņemšana:Ziemas uzņemšana 2018./19. gadā
Ieraksts atjaunots:2018-11-07
Programmas veidsProfesionālā bakalaura studiju programma
GrādsProfesionālais bakalaurs dizainā
Profesionālā kvalifikācijaDatordizainers (5. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Profesionālā bakalaura diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 15.10.2019.
Programmas kods42214
 
Ilgums4,5 gadi
Studiju veidsNepilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene vakara
Kredītpunkti160
Mācību valodamultilingvāli - latviešu, krievu, angļu (ML/LV-RU-EN)
Mācību/studiju maksa500 EUR semestrī (vakara) (2018./19.)
 
Programmas aprakstsZiemas uzņemšana 2018./19. gadā: dokumentus pieņem no 02.01.2019. līdz 01.02.2019.

Datordizaina speciālisti prot plānot un organizēt savu vai citu darbu, izmantojot mūsdienīgu datorizētu programmnodrošinājumu, prot izstrādāt projektējamā objekta vizuālizāciju digitālā formātā; prot izstrādāt, apstrādāt, stilizēt un radikāli izmainīt grafisko attēlu un telpisko objektu (poligrāfijā, modelēšanā, vides dizainā un reklāmā) un kustīgo attēlu (video, animācijā) ar datora palīdzību, kā arī sagatavot tehnoloģiski pamatotu nepieciešamo dokumentāciju projekta realizācijai. Datordizaina speciālists savā praksē spēj profesionāli noformulēt darba uzdevumu un realizēt māksliniecisko ideju, izmantojot datortehnikas un citas mūsdienu tehnoloģijas iespējas. Viņam jāprot strādāt datordizaineru darba grupās, plānot un realizēt savu zināšanu un prasmju pilnveidošanu. Jāprot izmantot datordizainera zināšanas, prasmes un iemaņas projektēšanā ražošanas, celtniecības, izglītības jomā, informācijas biznesā, reklāmā un poligrāfijā, modes industrijā, izklaidē un mākslā , WEB-portāla dizainā, CD un DVD dizainā.
Īpašie faktori, kas raksturo darba vidi:
Darbs tiek veikts individuāli vai darba grupas sastāvā, izmantojot tradicionālās tehnikas un mūsdienu tehnoloģijas. Darba grupās var sadarboties ar citu profesiju speciālistiem un vadīt darba grupā citus 4. un 5. profesionālās kvalifikācijas līmeņa dizainerus. Nepieciešama prasme strādāt kontaktā ar klientiem. Nepieciešama prasme integrēties gan arhitektoniska satura projektos, gan virtuālos projektos. Veidot vidi, vērtējot tās tehnoloģiskās, estētiskās un funkcionālās kvalitātes iedarbību uz cilvēku, kā arī tās etniski kultūrvēsturiskās īpatnības kontekstā ar situāciju Eiropas kultūrtelpā.
Īpašas prasības uzdevumu veikšanai - kritiskā, analitiskā, radoša domāšana.

Studiju saturu veido

• vides, interjera vai to komponentu dizainā
• reklāmas dizainā
• reklāmas objektu un izstāžu aprīkojumā dizainā
• poligrāfijas produkcijas un iepakojuma dizainā
• reklāmas fotogrāfijas dizainā un krāsu korekcijā
• digitālās animācijas dizainā
• multimēdiju un web dizainā
• digitālā vizualizācijā un 3d modelēšanā

Programmā studenti apgūst vispārizglītojošos humanitāros studiju kursus: organizāciju vadības psiholoģiju, loģiku, estētiku, kultūras semiotiku un semantiku, psiholoģiju, filozofiju, estētiku, reklāmas un vizuālās komunikācijas pamatus, profesionālo svešvalodu, autortiesības un citus kursus.
Profesionāli orientētos mākslas un dizaina nozares studiju kursos studenti apgūst: gleznošanu, zīmēšanu, koloristiku, burtu mācību, projektēšanas pamatus, ievadu specialitātē, mākslas vēsturi, dizaina vēsturi, radošo resursu teoriju, ergonomiku, stilu analīzi, inženieru psiholoģiju, vidi un vizuālo komunikāciju, reklāmas psiholoģiju, projektu funkcionālu analīzi, datortehnoloģijas dizainā: vektorgrafikas redaktorus (CorelDraw, FreeHand, Adobe Illustrator), rastragrafikas redaktoru (Adobe Photoshop), 3D projektēšanas redaktorus (AutoCAD,3dMAX), WEB -projektēšanas redaktorus (HTML, Apple iWeb u.c.), animācijas redaktorus (t.sk. Macromedia FLASH), multimediju redaktorus (Apple iMovie, GarageBand, iPhoto u. c.), 3D grafiskās vizualizācijas redaktorus, kas ļauj studentiem un programmas beidzējiem plaši pielietot iegūtās zināšanas.

Studentiem ir iespēja izvēlēties padzilinātas apgūšanas virzienu kursus: WEB lapu veidošanu vai interjera dizainu, poligrāfijas pamatus un lietišķo grafiku, maketēšanu, arhitektūras pamatus vai animāciju, kas ļauj pēc izglītības iegūšanas specializēties konkrētajā dizaina jomā.
Liela uzmanība tiek pievērsta topošā speciālista sagatavošanai praktiskam darbam, tādējādi studiju procesā ir iekļautas profesionālās prakses, kur studenti nostiprina iegūtās zināšanas un iegūst iemaņas tās pielietot praksē.
Programmas mājaslapabsa.edu.lv/programs/progr_ddiz_lv.html
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā vispārējā, vidējā profesionālā vai augstākā izglītība. Vismaz divi CE sertifikāti atbilstoši izvēlētajai studiju programmai vai pēc reflektanta vēlēšanās/ tests teorētisko zināšanu pārbaudei vizuālās mākslas jomā un datortests – praktisko spēju pārbaudei.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2018./2019. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Dzelzceļu iela 3, Daugavpils, LV-5401
Tel:65444236
E-pasts:info@da.bsa.edu.lv  daugavpils.bsa.edu.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2018./2019. gadā: lasīt šeit

Social Sharing