Transporta un sakaru institūts - Robotika - Prof. bak. studijas

Robotika
Uzņemšana:Uzņemšana 2021./22. gadā
Ieraksts atjaunots:2021-05-07
Programmas veidsProfesionālā bakalaura studiju programma
GrādsProfesionālais bakalaurs elektronikā un automātikā
Profesionālā kvalifikācijaElektronikas inženieris (5. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Profesionālā bakalaura diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar grozījumiem Augstskolu likumā studiju virziena akreditācija pagarināta līdz 30.06.2023.
Programmas kods42523
 
Ilgums4,5 gadi (pilna laika), 5,5 gadi (nepilna laika)
Studiju veidsPilna laika/Nepilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene; Neklātiene
Kredītpunkti180
Mācību valodalatviešu/angļu (LV/EN)
Mācību/studiju maksaPilna laika studijas - 2700 EUR gadā. Nepilna laika - 2300 EUR gadā (2021./22.)
 
Programmas aprakstsProgramma ir orientēta uz profesionālo zināšanu un praktisko iemaņu iegūšanu tehniskajās un zinātniskajās jomās, uz kurām bāzējas modernā robotika: iebūvētās elektronikas, intelektuālo sistēmu programmēšanas un mehānikas jomās. Pirmo trīs nozaru studiju kursi sniedz studentiem zināšanas par automātisko vadības teoriju, mikrokontrolieru programmēšanu, programmējamiem loģiskiem kontrolieriem, rūpniecisko un intelektuālo robotiku, autonomu robotu iebūvētajām sistēmām, autonomo robotu darbību plānošanu, rūpniecības robotu programmēšanu un mākslīgā intelekta metodēm. Mehānikas studiju kursi sniedz studentiem zināšanas par autonomo un rūpniecisko robotu kinemātiku un dinamiku, kā arī par robotu konstrukciju un autonomo robotu projektēšanas principiem. Studiju gaitā līdzās teorētiskajām zināšanām studenti iegūs praktisku pieredzi rūpniecisko robotu “Kawasaki”, “Kuka”, „ABB” un „Universal Robots” izmantošanā. Lai apgūtu autonomās robotikas principus tiek izmantoti humanoīdie roboti „NAO”, mobilie roboti “Khepera IV” un „Koala”. Pirms diplomdarba projekta sagatavošanas studenti iziet obligāto ražošanas praksi specializētajās kompānijās, kuras nodrošina rūpnieciskās ražošanas robotizāciju, kā arī nodarbojās ar rūpniecisko un autonomo robotu, tostarp robotizēto ierīču izstrādi Latvijā un ES valstīs.

Programmas mērķi:

Personība, kura…

interesējas par eksaktajām zinātnēm un inženierzinātnēm

spēj apgūt mūsdienu tehnoloģijas un robotizētas ierīces

ir apveltīta ar analītisku un strukturālu domāšanas veidu, ar noslieci uz radošumu

ir neatlaidīga rezultātu sasniegšanā gan individuāli, gan strādājot komandā.

Vēlas kļūt par...

pieprasītu speciālistu rūpnieciskās robotikas un autonomo robotu jomās, strādājot ar rūpniecisko robotu sistēmu integrēšanu, kā arī robotizētu ierīču un sistēmu projektēšanu dažādās organizācijās, izstrādājot robotu vadības programmas. Kā arī kļūt par inženieri -operatoru daudzfunkcionālos robotizētos kompleksos.

Vēlas nākotnē…

realizēt sevi kā kvalificētu rūpnieciskās robotikas speciālistu vai autonomu robotu vadības sistēmu izstrādātāju

izprast, paredzēt un ieviest novatoriskas robotikas tehnoloģijas dažādu uzdevumu - gan praktisko, gan zinātnisko, risināšanai visās cilvēka darbības jomās

veidot konstruktīvus elementus, algoritmus un vadības ierīces, kas nepieciešamas gan mūsdienu, gan nākotnes robotu attīstībā.
Programmas mājaslapatsi.lv/lv/study_programmes/robotika
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā vai vidējā profesionālā izglītība, CE latviešu valodā, matemātikā un svešvalodā (vai starptautiskā testa vērtējums svešvalodā). Izvēloties studijas angļu valodā, ja angļu valodas CE vai testa rezultāts ir zemāks par 55%, tev nepieciešams izpildīt angļu valodas testu, ko nodrošina TSI.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi 2021./2022. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Lomonosova iela 1, Rīga, LV-1019
Tel:29990841; 67100661
E-pasts:admission@tsi.lv  www.tsi.lv