Latvijas Universitāte - Vēsture - Bak. studijas

Vēsture
Uzņemšana:Uzņemšana 2019./20. gadā
Ieraksts atjaunots:2019-08-27
Programmas veidsBakalaura studiju programma
GrādsHumanitāro zinātņu bakalaurs vēsturē
Izglītības dokuments Bakalaura diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2022.
Programmas kods43224
 
Ilgums3 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti120
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai maksas: 2060 EUR gadā (2019./20 .)
GrantsLasīt šeit: https://www.lu.lv/gribustudet/stipendijas-un-krediti/stipendijas/
 
Programmas aprakstsVēstures bakalaura studiju programma studentiem piedāvā iespēju gan paplašināt savas vēstures zināšanas, gan arī iegūt prasmes vēstures pētniecībā un zinātnisko darbu rakstīšanā.

Studiju laikā lekcijās un semināru nodarbībās studenti, pirmkārt, apgūst Latvijas, Rietumeiropas, Austrumeiropas, Amerikas u. c. reģionu vispārējās vēstures jautājumus, sākot ar aizvēsturi un beidzot ar mūsdienām, vēstures pētījumu izstrādes pamatprincipus, avotpētniecības iemaņas un latīņu valodu. Sākot ar otro semestri, studenti atbilstoši savām interesēm apgūst kursus arī kādā no piedāvātajiem studiju moduļiem: Latvijas vēsture, Vispārējā vēsture un Kultūras mantojums.

Latvijas vēstures un Vispārējās vēstures modulī studentiem tiek piedāvāti kursi, kuri ļauj padziļināti iepazīties ar Latvijas, Austrumeiropas, Rietumeiropas un ASV dažādiem vēstures jautājumiem un problēmām. Kultūras mantojuma moduli apgūst studenti, kuri īpaši interesējas par arheoloģiju, arhitektūru, kultūras mantojumu un tā aizsardzību, etnogrāfiju un dažādām vēstures palīgzinātnēm (piemēram, heraldiku, numismātiku). Studenti katru gadu var piedalīties arheoloģiskajos izrakumos un kultūras mantojuma apzināšanas izbraukuma semināros Latvijā un arī ārpus tās.

Studiju process norit salīdzinoši nelielās studentu grupās, līdz ar to semināru nodarbībās katram studentam ir iespēja mācīties paust un argumentēt savu viedokli, uzstāties ar referātu auditorijas priekšā un tikt pamanītam.

Darba iespējas: vēstures zinātnes institūcijās, skolās, muzejos, arhīvos un jomās, kas saistītas ar akadēmisko darbu un kultūras mantojumu. Vēsturnieki, studiju laikā apgūstot iemaņas analītiski un kritiski strādāt ar plašu un daudzpusīgu informācijas apjomu, veiksmīgi sevi ir pieteikuši arī, piemēram, valsts pārvaldē, politikā, ārlietu jomā, žurnālistikā un sabiedriskajās attiecībās.
Programmas mājaslapawww.lu.lv/studijas/fakultates/fakultates/vestures-un-filozofijas-fakultate/pamatstudijas/vesture
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība, CE - latviešu valoda, vēsture, svešvaloda (angļu, vācu, franču - var aizstāt ar starptautiska testa rezultātu – informāciju skat. LU mājas lapā)
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumus studiju programmās 2019./2020. gadā lejupielādēt šeit
Augstskola
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1586
Tel:67034444
E-pasts:lu@lu.lv  www.lu.lv