Transporta un sakaru institūts - Telekomunikāciju sistēmas un datortīkli - Bak. studijas

Telekomunikāciju sistēmas un datortīkli
Uzņemšana:Ziemas uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2020-12-03
Programmas veidsBakalaura studiju programma
GrādsInženierzinātņu bakalaurs elektrozinātnēs
Izglītības dokuments Bakalaura diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar grozījumiem Augstskolu likumā studiju virziena akreditācija pagarināta līdz 30.06.2023.
Programmas kods43523
 
Ilgums4 gadi (pilna laika), 5 gadi (nepilna laika)
Studiju veidsPilna laika/Nepilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene; Neklātiene
Kredītpunkti160
Mācību valodalatviešu/angļu (LV/EN)
Mācību/studiju maksaPilna laika studijas - 2000 EUR gadā. Nepilna laika - 1600 EUR gadā (2021./22.)
 
Programmas aprakstsZiemas uzņemšana 2020./21. gadā (studijās angļu valodā): pieteikšanās un dokumentu pieņemšana no 01.12.2020. līdz 31.01.2021.

Par programmu

Šobrīd Latvijā, tāpat kā ES valstīs kopumā, pastāv liels informācijas un telekomunikāciju tehnoloģiju speciālistu deficīts. Saskaņā ar Izglītības un zinātnes veikto pētījumu, vietējās augstākās izglītības iestādes gadā spēj sagatavot labi ja 1000 šādu speciālistu, lai arī darba devējiem ir nepieciešami vismaz 1500! Tik augsts pieprasījums ir skaidrojams ar to, ka informācijas tehnoloģijas, elektronika un telekomunikācijas līdzās ar transporta jomu ir visstraujāk augošās nozares. Studiju programmas "Telekomunikāciju sistēmas un datortīkli" apguves laikā iepazīsieties ne tikai ar sistēmu un tīklu programmatūru, bet arī kontrolieru mikroelektroniskajām sastāvdaļām, datoriem un kumunikāciju sistēmām, automatizāciju un visu veidu vadību, lai vēlāk spētu atrast vājās vietas un analizēt problēmsituācijas telekomunikāciju sistēmu un datortīklu funkcionēšanā utt.

Līdzās iepriekš minētajam akadēmiskajā programmā ir ietverti profesionālo studiju elementi un informācijas drošības standarti, kā rezultātā papildu bakalaura diplomam absolventi saņem vismaz divus starptautiski atzītus sertifikātus, proti, populāro CCNA (Cisco Certified Network Associate) un TOEIC sertifikātu (Test of English for International Communication - TOEFL sertifikāta amerikāņu analogs).

Cisco tīklošanas tehnoloģiju laboratorija, telekomunikācijas, optiskā elektronika, satelītu saziņa, globālā navigācija, radiofrekvences identifikācijas sistēmas (RFID), antenu sistēmas un mikroviļņu emisijas iekārtas – šis nav pilns studiju un pētnieciskā darba procesā izmantojamā tehniskā aprīkojuma saraksts, kas pieejams šī virziena studentiem.

Pēc studiju beigšanas absolventi var strādāt virknē pieprasītu amatu - sākot no telekomunikāciju sistēmu operāciju speciālista un tīkla administratora, beidzot ar sistēmanalītiķi un dažādiem mērķiem izmantojamu iegulto, robotizēto telekomunikāciju sistēmu un aprīkojuma izstrādātāju.

Programmas absolventi strādā tādos uzņēmumos kā Tele2, Optron, Verifone, OpusCapita, Alfa RPAR, SAF Tehnika, Accenture Latvia un daudzos citos.

Personība, kura…

vēlas iegūt augstāko izglītību telekomunikāciju sistēmu un datortīklu jomā ar zināšanām sistēmas un tīklu programmatūrā, mikroelektronisko kontroleru komponentos, datoru un sakaru sistēmās, automātikā un robotikā, vēlas spēt atrast vājās vietas un analizēt problēmsituācijas telekomunikāciju sistēmu un datortīklu funkcionēšanā. Ir iespējams arī iegūt prestižo profesionālā CCNA (Cisco Certified Network Associate) sertifikātu.

Vēlas kļūt par...

5 G+ telekomunikāciju sistēmu speciālistu

datortīklu administrēšanas speciālistu

informācijas drošības un datu aizsardzības speciālistu

robotikas vai attālinātās vadības, novērošanas un drošības sistēmu speciālistu

informācijas sistēmu administrācijas speciālistu

programmētāju (programmatūras izstrādātāju)

informācijas un telekomunikāciju tehnoloģiju projektu izstrādātāju vai vadītāju.

Vēlas nākotnē…

kļūt par lietpratēju 5G + telekomunikāciju sistēmās un datortīklu projektēšanā un ekspluatācijā, informācijas un sakaru sistēmu drošībā (ētiskā hakera prasmes); antivīrusu programmatūras izstrādē; attālinātās pieejas, novērošanas un vadības sistēmu (lietu internets) projektēšanā un darbībā; telekomunikāciju sistēmu un datortīklu lietojumprogrammatūru izstrādē, automatizācijas un robotikas sistēmu mikroelektronisko komponentu analīzē, projektēšanā un programmēšanā.
Programmas mājaslapaen.tsi.lv/lv/study_programmes/telekomunikaciju-sistemas-un-datortikli
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā vai vidējā profesionālā izglītība, CE latviešu valodā, matemātikā un svešvalodā (vai starptautiskā testa vērtējums svešvalodā). Izvēloties studijas angļu valodā, ja angļu valodas CE vai testa rezultāts ir zemāks par 55%, tev nepieciešams izpildīt angļu valodas testu, ko nodrošina TSI.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi 2021./2022. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Lomonosova iela 1, Rīga, LV-1019
Tel:29990841
E-pasts:admission@tsi.lv  www.tsi.lv